Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Z 2.0tfsi lub 3.0tdi B7

potrzebne są tarcze jarzma zwrotnice, zaciski i cos jeszcze ?

Problem z tym że ja mam felgi 16 i 320 nie wejda mi w felge ? :D Kolejny koszt to felgi. Chyba założe 312 i zobacze jak będzie. Zawsze to lepiej niż seryjne 288

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jeszcze połosie z przegubami od V6tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze klocków na tył w moim Audi? Chodzi mi głównie o to czy w quattro były inne klocki niż w ośce?

Mój samochód to b5 1.8 ARG q sedan. VIN: WAUZZZ8DZYA058770

I jak to u mnie wygląda z przodem? 280 czy 288, jaka grubość? Dzięki!

Tył klocki FDB222

Przód strzelam masz 280mm wentylowane.(większość 1.8NA tak ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mam A4 B5 Avant po liście 1.9 TDI AVG. Zapiekla mi się dolna prowadnica jarzma w tylnym lewym kole, zamówiłem już drugie jarzmo używane, jak przyjdzie to chce je trochę odświeżyć szczotka druciana, zdejme też gumki i wyczysze wszystko na tip top. W związku z tym mam pytanie czy po wyczyszczeniu wszystkiego używa się jakiegoś smaru do prowadnic jarzm? będę wdzięczny za info.

Chciałbym dodatkowo spytać o tarcze i klocki na przód oraz tył. Myślałem mocno nad ate, ale po przeczytaniu tego wątku jestem bardziej przekonany do Ferodo. Chciałem jednak spytać czy Zimmerman nie będzie lepszy, bo nie raz się przewijal tutaj w wątku?

Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze klocków na tył w moim Audi? Chodzi mi głównie o to czy w quattro były inne klocki niż w ośce?

Mój samochód to b5 1.8 ARG q sedan. VIN: WAUZZZ8DZYA058770

I jak to u mnie wygląda z przodem? 280 czy 288, jaka grubość? Dzięki!

Tył klocki FDB222

Przód strzelam masz 280mm wentylowane.(większość 1.8NA tak ma)

Dzięki!

Czyli mam klocki bez czujników zużycia i z tyłu i z przodu?

I nie ma zasady, że wersje quattro mają 288 z przodu?

Numer się przyda i chyba wezmę Ferodo bo tył się kończy a widzę, że to nie jest duży koszt.

Edytowane przez wojtekf0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy planuje wyminę tarcz i klocków na przodzie w audi 1.8 B5 kombi jaki zestaw polecicie ? Win WAUZZZ8DZ1A009727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i na przodzie i na tyle tarcze mikoda. Niektórzy jadą na te tarcze, ale według mnie są bardzo dobre. Zrobiłem ze 20 tys. zero pokrzywienia, zero rowków, a dodam, że dużo hamuję i często ostro - dobre klocki starczą mi najwyżej na 25 tys.

Klocki na tyle TRW.

Teraz na przód też dokupuję TRW, bo widzę, że to bardzo dobre połączenie.

Na Mikodach miałem jeszcze Remsy i Steinhoffy. Remsy były ok, ale pyliły mocno. Steinhoffów nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Kupuję klocki hamulcowe na przód (standardowe a4 b5 1.8 arg) i szukając na allegro natknąłem się na coś takiego:

Styk ostrzegawczy o zużyciu: nie przygotowany dla wskaźnika zużycia

Posiadam u siebie pełen FIS i właśnie on mnie poinformował, że klocki się zużyły. Czy muszę szukać klocków ze stykiem przygotowanym dla wskaźnika zużycia?

Nie miałem pojęcia, że jesli kupuję się klocki dedykowane do danego auta to można naciąć się na niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat klocków meyle? Mam do wymiany na przodzie i się zastanawiam jakie co byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat klocków meyle? Mam do wymiany na przodzie i się zastanawiam jakie co byście polecali?

Z budżetówek całkiem przyzwoite ale lepiej dołóż parę zł i kup np Ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Kupuję klocki hamulcowe na przód (standardowe a4 b5 1.8 arg) i szukając na allegro natknąłem się na coś takiego:

Styk ostrzegawczy o zużyciu: nie przygotowany dla wskaźnika zużycia

Posiadam u siebie pełen FIS i właśnie on mnie poinformował, że klocki się zużyły. Czy muszę szukać klocków ze stykiem przygotowanym dla wskaźnika zużycia?

Nie miałem pojęcia, że jesli kupuję się klocki dedykowane do danego auta to można naciąć się na niewłaściwe.

ARG byl chyba w poliftach więc masz klocek FDB1323 a z trw GDB1307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ze stykiem, ale wczoraj zamówiłem bez styku - GDB1200. Wymiary są takie same, a dla mnie bez styku jest lepiej, bo za wcześnie się ta kontrolka zapala, a ja nie z tych coby nie sprawdzali co jakiś czas zużycia klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji zapłaciłeś więcej za klocki bez czujnika niż byś zapłacił za klocki z czujnikiem, który jakbyś miał ochotę mógłyś po prostu odciąć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat klocków meyle? Mam do wymiany na przodzie i się zastanawiam jakie co byście polecali?

Z budżetówek całkiem przyzwoite ale lepiej dołóż parę zł i kup np Ferodo.

Czyli lepiej się kierować w ferodo i trw? Która z nich lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat klocków meyle? Mam do wymiany na przodzie i się zastanawiam jakie co byście polecali?

Z budżetówek całkiem przyzwoite ale lepiej dołóż parę zł i kup np Ferodo.

Czyli lepiej się kierować w ferodo i trw? Która z nich lepsza ?

Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji zapłaciłeś więcej za klocki bez czujnika niż byś zapłacił za klocki z czujnikiem, który jakbyś miał ochotę mógłyś po prostu odciąć :P

Czy aby na pewno 136zł z przesyłką to więcej? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...