Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

zestaw z pierwszego linka nie pasuje, to są tarcze do Q

zestaw drugi też nie pasuje

jeszcze raz powtórzę:

ŁOŻYSKA WYMIENIA SIE PRZY KAŻDEJ WYMIANIE TARCZ !!!!!!!!!

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a53248bfc8b00f42m.jpg

39656a22fa56fa0am.jpg

5a20477d8e5bac7am.jpg

fcaf8a5985997d37m.jpg

a czy z tych zdjęć wogóle idzie wywnioskować ze tarcze i klocki są do wymiany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jeszcze długo pojezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie?bo jak dojeżdżam do krzyżówki i mam już na blacie ze 5 km/h to przy hamowaniu słyszę i czuje pod pedałem hamulca dziwny metaliczny dźwięk jakby tarcie oraz czuje wibracje,a jak robiłem wahacze o mechanior powiedział mi że mi się hamulce kończą a to było ponad pół roku temu :( niezły hardkor jestem :kox: aha i jeszcze jedno czy ja muszę wymieniać łożyska przód i tył czy tylko tył styknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły hardkor jestem :kox:

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

devastation sie z Ciebie zgrywa na maxa a Ty jeszcze takie pytania zadajesz.

Jak nie zrobisz tego to będziesz miał jeszcze samochód do klepania.

Te hamulce to totalna padaka i nie hamują tam gdzie mają największą skuteczność czyli na zewnątrz tarczy. Jak nie masz kasy to można je jeszcze ewentualnie przetoczyć na gładko i założyć jakieś budżetowe klocki bo markowych szkoda bo i tak sie tarcze pogną bo już za grube nie są a po toczeniu jeszcze mniej ich będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wystarczy mi tylko przód wymienić i czy z przodu trzeba bedzie od razu łożyska wymienić sory że tak was męcze ale jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o te sprawy[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 19:26_________________________________________________kurcze a z tym dziwnym dźwiękiem(chrobotanie) może to coś z abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrobotanie to pewnie metal trze o metal bo sie okłądziny skonczyły.

Z przodu wymieniasz same tarcze i klocki. Najlepiej było jeszcze płyn hamulcowy wymienic i ogólnie przeczyścić zacisi ewentualnie zestaw naprawczy. Po taniości można same klocki i tarcze przód a powoli zbierac kasę na wymianę płynu i zerknąć co sie z tyłu dzieje. A z tyłu wymienasz tarcze klocki + łożyska. Jak nidy tego nie robiłeś to racze polecam oddać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to sp oczko to wymienię chyba na razie przód plus od razu płyn hamulcowy,sory za tak debilne pytania ale to moje pierwsze autko :a4fan: i nie wiem co i jak,a tylne hamulce są tylko do ręcznego czy one też działają podczas normalnego hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to sp oczko to wymienię chyba na razie przód plus od razu płyn hamulcowy,sory za tak debilne pytania ale to moje pierwsze autko :a4fan: i nie wiem co i jak,a tylne hamulce są tylko do ręcznego czy one też działają podczas normalnego hamowania?

Też hamują tylko w mnijeszym stopniu niż przód + ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko wielkie dzięki za odpowiedź,to zamawiam komplecik TRW na przód u TOM77 bo chyba taniej nie znajde,chyba że jest coś tanszego a równie dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę miał możliwości założyć ich na głądką tarczę, bo chcę od razu całość zamówić i montować.

ale chyba zamówię też klocki od razu od tego gościa, proponuję mi TRW albo Tomex, te drugie chcę wziąć, jakieś opinię ?

i ja chyba nie potrzebuję klocków z czujnikiem ścierania.

Ja mam tomexy na tyle zalozylem je na nowki tarcze ZM i sprawuja cie calkiem niezle juz ok rok. (ok 20kkm)

W tym samym czasie na przod zalozylem TRW i są o wiele twardsze od tomexow. Na przeglądzie mialem mierzona sile hamowania każdego koła z osoba i wypadły bez zarzutu. Firma sie lansuje na stronce ze ma bardzo zaawansowana linie produkcyjna.

Nastepnym razem zalożę jednak coś bardziej "markowego" :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebna pomoc:)Wymiana tarcz z przodu sie szykuje.Samochód Audi A4 B5 1.8T 150km.

czytając tak potrzebne informacje to wiem ze są czujniki zużycia.Czy konieczne jest zdjęcie byście mi pomogli czy moze do tego modelu były jedne?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebna pomoc:)Wymiana tarcz z przodu sie szykuje.Samochód Audi A4 B5 1.8T 150km.

czytając tak potrzebne informacje to wiem ze są czujniki zużycia.Czy konieczne jest zdjęcie byście mi pomogli czy moze do tego modelu były jedne?Pozdrawiam

i tak i nie

musisz zdjąc koło, widac bedzie (albo nie) kabel w zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc zrób foto

ocenimy co tam masz i w jakim stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje na przód tarcze. Mam Audi a4 B5 Avant 1997 1.9TDI 110KM i zaciski z przodu ATE. Co myślicie o tych TRW, chyba są w miarę dobrej cenie:

http://moto.allegro.pl/tarcze-hamulcowe-trw-audi-a4-a6-avant-superb-waw-i1598201435.html

za drogo

tutaj masz to czego potrzebujesz:

http://moto.allegro.pl/ferodo-tarcze-klocki-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-i1585791185.html

jak masz czujniki w klockach to oznaczenie powinno byc FDB1323

a bez czujników FDB1167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,potrzebuję tarcze + klocki tył do Audi A4 Avant 1.9 TDI AFN 1997.

znalazłem coś takiego ?

http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki-ferodo-audi-a4-1994-tyl-i1607123902.html

dobre będą ? cena dobra ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...