Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

To rób zgodnie z tym co czytałeś nikt ci nie zabroni. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG fajnie się czyta jak ktoś próbuje przekonać wszystkich że producent się nie zna haha. Ja smaruję :) Do wspomagania też pewnie lejesz syntetyk, bo producent napisał że mineralny ,a pewnie on gówno wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent już dawno wycofał mineralny i zastąpił go syntetykiem co nie zmienia faktu że mineralny można kupić :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski w aucie wychodzacym z fabryki sa skladane na sucho. Wystarczy przejsc sie do jakiegokolwiek salonu samochodowego.

Piszczenie klockow moze bys spowodowane rowniez luzami w zawieszeniu a tarcza to tuba zawieszenia. Jest jeszcze jeden wazny element ktory powoduje piszczenie ale pozwolcie ze ten fakt zachowam tylko dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie producenci nie czytali tych poradników co tak zawzięcie cytowali koledzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem kolego Piotrze ;)

Tomek napisał o zacisku a wcześniej dyskutowaliśmy o jarzmie - to dwa różne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to zwykle w zacisku jest problem a nie w jarzmie. Jarzmo zawsze sie czysci przed montazem ale korozja i eksploatacja wyszczerbiaja ten element z tym ze tutaj pojawiaja sie stuki.

Producenci tez poszli po rozum do glowy i zaczeli stosowac blaszki do jarzm.

W nacznym stopniu ograniczyli piszczenie ale calkiem go nie wyeminowali.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny klocek siedzi na blaszce w tloczku a zewnętrzny najczesciej ma taśmę 3m która za pierwszym razem powinna go trzymać przy zacisku. Teoretycznie nie powinni stukać nawet jak już korozja parę razy była szlifowana ale różnie to bywa.

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze uwagi i szczerze powiem trochę mnie podbudowaliscie. Pisk jest irytujący... W poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem, który montował mi hamulce. Co do możliwości występowania piskow poprzez luzy w zawieszeniu... To odpada bo miesiąc po hamulcach robiłem zawieszenie. Stawiam na zacisk lewy... Stara tarcza z lewej strony była bardziej zurzuta... Na co zwróciłem uwagę mechaników... Miał to zweryfikować....

Przy okazji wspomnę że w zimę przy temperaturach poniżej 0 stopni słychać w samochodzie jednostronny pisk, którego nie udało się zlokalizować żadnemu mechanikowi. Wydaje mi się że może być to związane właśnie z lewym zaciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko, potrzebuje wymienić klocki oraz tarcze na przodzie w moim A4 B5 Avant 1.9 TDI AVG Przód napęd końcówka 1999 roku po lifcie. Proszę o informacje jaka jest tam średnica tarczy i jaki zestaw polecacie?

ps. Tył też mi się powoli kończy, więc przy okazji będę wdzięczny za info jeszcze o tyle?

Edytowane przez s3b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

textar pagid zimmermann ferodo - wybór masz pełen :) 288mm klocki z czujnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zadać pytanie.

Co wy sądzicie o tarczach takich firm jak : BRP, DECO, Master Sport , itp ?

Mam na przodzie ATE, ale biją przy hamowaniu. Niestety nie jestem z nich zadowolony i czy jest sens przepłacać. Szukam tańszych, ale w miarę dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem kupić tarcze do swojej audioli i są dwa rodzaje tarcz chodzi tu o średnice,audi z 99r 1.9tdi 110 kuni sedan. Czy możliwe z tego samego roku z taką samą pojemnością moga byc inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedna zacisk ATe 288/25/46.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...