Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem. Kupuję klocki hamulcowe na przód (standardowe a4 b5 1.8 arg) i szukając na allegro natknąłem się na coś takiego:

Styk ostrzegawczy o zużyciu: nie przygotowany dla wskaźnika zużycia

Posiadam u siebie pełen FIS i właśnie on mnie poinformował, że klocki się zużyły. Czy muszę szukać klocków ze stykiem przygotowanym dla wskaźnika zużycia?

Nie miałem pojęcia, że jesli kupuję się klocki dedykowane do danego auta to można naciąć się na niewłaściwe.

ARG byl chyba w poliftach więc masz klocek FDB1323 a z trw GDB1307

Tak, jest to auto poliftowe.

Panowie znalazłem takie klocki firmy Ferodo:

http://allegro.pl/klocki-przod-przod-audi-a4-a6-b4-b5-c5-c6-ferodo-i6287960854.html

Ta firma to jakaś bieda czy w miarę porządni są? Dużo osób z forum na nich zagłosowało.

Te paramerty na 100% pasują do mojego auta (tarcze mam fabryczne):

Szerokość [mm]: 156,3

Wysokość [mm]: 74

Grubość [mm]: 19,8

Grubożć 2 [mm]: 20,3

Czujnik zużycia: z czujnikiem zużycia

Ilość wskaźników zużycia: 2

Długosć złącza ostrzegawczego [mm]: 200

System hamulcowy: ATE

Strona pasowania: os przednia

Jakość: PREMIUM

Edytowane przez tomek71wzw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo to taka bieda robiona w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile będzie kosztował *najtańszy* zestaw 345mm pod zaciski a6c6 tarcz + klocków? Może się zużyć w ciągu pol roku, ale żeby to hamowało. zimmermany wiem ze są 340 zł za sztuke tarczy i 400 komplet klocków ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe tarcze i klocki Ferodo 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe tarcze i klocki Ferodo 700zl

Witam mam pytanie jakie klocki i tarcze do audi a4 b5 115 km polift 2000 rok ? Jestem zielony w tych sprawach, czy mogłby mi ktoś wysłać linki z allegro z jakimiś zestawami ? nie za drogie oczywiście. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDB1323 & DDF1706

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem na jakie tarcze i klocki się zdecydować do audi a4 b5 115 avant kombi 2000 rok. Co myslicie o tych linkach poniżej ? jakby ktoś mógł mi podrzucic jakąś ciekawa oferte dobrych klocków i tarcz na tył to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

http://allegro.pl/brembo-tarcze-klocki-tyl-audi-a4-b5-245mm-i6194036116.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Kupuję klocki hamulcowe na przód (standardowe a4 b5 1.8 arg) i szukając na allegro natknąłem się na coś takiego:

Styk ostrzegawczy o zużyciu: nie przygotowany dla wskaźnika zużycia

Posiadam u siebie pełen FIS i właśnie on mnie poinformował, że klocki się zużyły. Czy muszę szukać klocków ze stykiem przygotowanym dla wskaźnika zużycia?

Nie miałem pojęcia, że jesli kupuję się klocki dedykowane do danego auta to można naciąć się na niewłaściwe.

ARG byl chyba w poliftach więc masz klocek FDB1323 a z trw GDB1307

Witam, dziś zostawiłem auto u mechanika i powiedział że jednak złe klocki kupiłem (kupiłem GDB1307). Mówił, że ja mam klocki bez uszów jakiś a kupiłem z uszami (albo na odwrót :) ). Czyli tak na przyszłość - z jakim oznaczeniem powinienem kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Kupuję klocki hamulcowe na przód (standardowe a4 b5 1.8 arg) i szukając na allegro natknąłem się na coś takiego:

Styk ostrzegawczy o zużyciu: nie przygotowany dla wskaźnika zużycia

Posiadam u siebie pełen FIS i właśnie on mnie poinformował, że klocki się zużyły. Czy muszę szukać klocków ze stykiem przygotowanym dla wskaźnika zużycia?

Nie miałem pojęcia, że jesli kupuję się klocki dedykowane do danego auta to można naciąć się na niewłaściwe.

ARG byl chyba w poliftach więc masz klocek FDB1323 a z trw GDB1307

Witam, dziś zostawiłem auto u mechanika i powiedział że jednak złe klocki kupiłem (kupiłem GDB1307). Mówił, że ja mam klocki bez uszów jakiś a kupiłem z uszami (albo na odwrót :) ). Czyli tak na przyszłość - z jakim oznaczeniem powinienem kupować?
Kup pod zacisk trw. Jak polift fdb1451

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w mojej audi zmienić tarcze i klocki hamulcowe lecz mam pełną tarcze a chciałbym założyć wentylowaną tylko że z tego co wiem to jest szersza ii czy będzie pasować zapewne klocki też muszą iść inne. jakiej grubości tarcze i jakiej grubości klocki musiałbym założyć żeby grało. Chodzi o przód



Audi A4 b5 1995r 1,6 100KM ADP


Edytowane przez karol8308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w mojej audi zmienić tarcze i klocki hamulcowe lecz mam pełną tarcze a chciałbym założyć wentylowaną tylko że z tego co wiem to jest szersza ii czy będzie pasować zapewne klocki też muszą iść inne. jakiej grubości tarcze i jakiej grubości klocki musiałbym założyć żeby grało. Chodzi o przód

Audi A4 b5 1995r 1,6 100KM ADP

Z całym szacunkiem oczywiście, ale warto kombinować w wentylowane do 1.6? Ja do b6 kupiłem zestaw ferodo na tył, ponoć średnia półka, tarcze z klockami w komplecie, nie martwiłem się, że klocki nie będą pasowały do tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień za minutę muszę wymienić tarcze i klocki. Silnik 1.9 tdi ajm, szalone 115 kucy :decayed: Co polecacie na przód? Wiem, że zdań i opinii jest mnóstwo ale może ktoś akurat podmieniał albo wie co się porządnie sprawdza do mojego silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo & Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,te tarcze będą ok ?

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-b6-b7-a6-c5-312mm-i6096927374.html

z tego co się orientuję to od b6 podchodzą do b5 pod zacisk 57 i jarzmo 451

do tego klocki ATE,TRW,BOSCH,FERODO?

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo chodzi o zakład - odnośnie klocków Textar. Przeszukałem już wszystko i zdjęć nigdzie.

Pytanie brzmi czy na klockach Textar, do A4 B5, zarówno przód jak i tył są strzałki i oznaczenia stron?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,te tarcze będą ok ?

http://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-b6-b7-a6-c5-312mm-i6096927374.html

z tego co się orientuję to od b6 podchodzą do b5 pod zacisk 57 i jarzmo 451

do tego klocki ATE,TRW,BOSCH,FERODO?

Tak to te. Sporo taniej u mnie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...