Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] zapach spalin w kabinie


Jaster

Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna w kabinie po otworzeniu okna czuc zapach spalin czy moze ktos spotkal sie z czyms takim slyszalem ze jest odpowiedzialna za to jakas chlodniczka ale czy to prawda? pozdrawiam jaster a4 2001r 1.9 130 (8e0)[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 17:15 _________________________________________________ :a4fan:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od niedawna w kabinie po otworzeniu okna czuc zapach spalin

Objaw wydaje się byc naturalny w każdym aucie w zalezności jak wiatr zawieje.

wlasnie w tym problem ze uklad jest szczelny kilka razy sprawdzalem na podnosniku :((

Być może jednak jest nieszczelność, proponuje sprawdzic dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deslu poporstu czasm czuć spaliny i nie jest to miły zapach ... mało prawdopodobne byś miał tak uszkodzoną pleciąnkę na wydechu by miała przedmuchy i spaliny dostawały by się przez wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mozna czuc zapach spalin co jakis czas ale nie za kazdym razem jak otworze okno porownywalem w a3 i superbie dieslowatych i nic nie czuc w serwisowni gdzies uslyszalem ze jest jakas chlodniczka od spalin jak sie zapcha albo rozwali to mnoze byc taki efekt :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies uslyszalem ze jest jakas chlodniczka od spalin

Rozwiń temat??? Od kiedy są katalizatory to wymaga się by wydech jak najszybciej się nagrzewał do dośc wysokich temp. Stąd też kat montuje się przy silniku a nie na końcu wydechu. Może komuś coś sie pokirało i chodziło o chłodnice powietrza doładowującego - intercooler, ale co to ma do spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić foty? Czujesz spaliny po otwarciu maski??!??!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to powodzonka :drunk: na nowej drodze :evil: ... i udanej nocy poślubnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skrzynia manual czy automat???? Podobno jeśli automat to może być problem z olejem i oczywiście skrzynią...

Co ma piernik do wiatraka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem ale w autku innej marki - był to też diesel i po uchyleniu szyby czułem zapach spalin w środku. Szybko znalazłem przyczynę - wcześniej odciąłem fragment tłumika końcowego (ten zagięty do dołu fragment około 8 cm) i zamontowałem sportową nasadkę na tłumik. Troche spóźnona moja odp. ale może komuś się przyda.

ale odgrzałes "kotleta" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...