Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Swap silnika z 2.5Tdi na 1.9


marcinb5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam informacji na temat swap-a silnika z 2.5 na 1.9, niestety nie znalazlem żadnych przydatnych informacji na ten temat.

Samochód: Audi A4 B5 2,5TDI (automat) 1999r, avant, napęd na przód.

Silnik już niestety się kończy i na dodatek ostatnio skrzynia (automat) przestala dzialać jak należy.

Po obliczeniu kosztów remontu silnika i skrzyni wyszlo dużo za dużo.

Na początek byl pomysl z kupnem używanego silnika i skrzyni z tego samego modelu, tylko teraz pytanie czy silnik który kupie (mowa o 2,5tdi) będzie w stanie takim aby przejechać nim następne setki kilometrów? Chyba wolalbym uniknąć kolejnych rozczarowań.

Teraz w mojej glowie narodzil się pomysl na wstawienie zamisast 2,5tdi + automat silnika 1,9tdi z manulaną skrzynią. I teraz pytanie czy ktoś ma może doświadczenia w takim swapie? Czy to wogóle się oplaca?

Szkoda mi auta oddawać za cene uszkodzonego, jest bezwypadkowe i wyposażenie takie jakie mi się kiedyś wymarzylo, także warto walczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sam siwe nad tym zastanawialem, rozmawialem z paroma ludzmi i gadali ze jest to mozliwe ale nikt mi nie doradzał o elektronice, jak bym sie na elektronice znał i mial koputer prawdopodobnie bym takie cos zrobił sam, bo mechanicy sie tego nie chca podejmowac, a do siebie był bym pewniejszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...