Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2 dni temu zrobiłem sobie swapa pompy. Moje a4 miało już 195 000 km dzwięk -głośny, szym, co kilka-kilkanaście sekund jakieś stukanie na jałowym biegu. Wiedziałem że zbliża się nieuchronnie koniec. Wiec pozbierałem sobie potrzebne części i zabrałem się do wymiany. Po wyjęciu całego mechanizmu i oględzinach wyglądało tak ( łyżwa była cała ale mocna zdarta a imbus sześciokątny był wypracowany w gnieździe 90% - więc chwila moment by się ob kręcił, i wiadomo co się dzieje. W czas i w porę zrobiłem wymianę, zwłaszcza że jutro jadę do Bułgari na wakacje samochodem.

Teraz silnik pracuje o klasę ciszej, nie ma szumów, stukań, nic. Dzwięk ma jak na prawdziwego diesel przystało - twardy czysty. A i przy rozbieraniu rozrządu okazało się że był lekko przestawiony, teraz jak składałem założyłem na blokady i ustawiłem jak powinno być. Teraz podczas jazdy ma więcej mocy i jest wyraźna różnica - tylko się cieszyć.

Jeśli ktoś się waha czy robić swapa czy nie, lepiej niech zrobi wcześniej i bedzie zadowolony z jazdy i głosu silnika.

Jeśli ktoś jest chętny do zrobienia swapa Suwałki itp to mogę podać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 dni temu zrobiłem sobie swapa pompy. Moje a4 miało już 195 000 km dzwięk -głośny, szym, co kilka-kilkanaście sekund jakieś stukanie na jałowym biegu. Wiedziałem że zbliża się nieuchronnie koniec. Wiec pozbierałem sobie potrzebne części i zabrałem się do wymiany. Po wyjęciu całego mechanizmu i oględzinach wyglądało tak ( łyżwa była cała ale mocna zdarta a imbus sześciokątny był wypracowany w gnieździe 90% - więc chwila moment by się ob kręcił, i wiadomo co się dzieje. W czas i w porę zrobiłem wymianę, zwłaszcza że jutro jadę do Bułgari na wakacje samochodem.

Teraz silnik pracuje o klasę ciszej, nie ma szumów, stukań, nic. Dzwięk ma jak na prawdziwego diesel przystało - twardy czysty. A i przy rozbieraniu rozrządu okazało się że był lekko przestawiony, teraz jak składałem założyłem na blokady i ustawiłem jak powinno być. Teraz podczas jazdy ma więcej mocy i jest wyraźna różnica - tylko się cieszyć.

Jeśli ktoś się waha czy robić swapa czy nie, lepiej niech zrobi wcześniej i bedzie zadowolony z jazdy i głosu silnika.

Jeśli ktoś jest chętny do zrobienia swapa Suwałki itp to mogę podać namiary.

Witam,

Na czym polegał u Ciebie swap pompy oleju, chodzi mi czy wstawiłeś pompę od 1.9 tdi? czy przeprowadziłeś regenerację pompy? Właśnie jestem umówiony z mechanikiem na wymianę pompy. Mam podobne objawy jakie występowały w Twoim silniku. Denerwuje mnie stukanie na biegu jałowym w przedniej części silnika na wolnych obrotach silnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem cały mechanizm smarujacy i wstawilem pompę oleju na łańcuch z modelu 1,9 wszystko masz opisane w/w jak to zrobić i jakie części kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi polecić kogoś kto zrobi mi to na terenie Szczecina lub okolic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 TDI BPW z 2007r. Czy w tym roczniku również występowały problemy z pompą oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie dobry warsztat w Kielcach lub okolicach który to dobrze ogarnia i wie o co chodzi? Jak będzie trzeba i od ręki zrobione to dalej też pojade ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zamierza zrobic w swoje c6 sinik bre swap do pompy z 1,9 wiem juz jakich komponetów potzrbuje , niemniej nie wiem po co potzrebny jest mi uszczelniacz przedni wału 038103085E , czy jest on niezbedny w tej operacji? czy taki zestaw wystarczy Modyfikacja napędu pompa pompy oleju 2,0TDI blb (3410646517) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. by zrobic swap w mojej a6 czy musze miec ten uszczelniacz----- nie jest to reklama , jak myslicie czy lepeij kupic pompe uzywke czy nową? czy musze cos szlifowac w misce olejowej?? o zaslepieniu magistrali juz wiem pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to zrobic bez uszczelniacza ale co bedzie jak stary sie zaraz rozcieknie po ponownym założeniu? znowu bedzie rozbierał cały przód zeby go wymienic. Ja pompe kupiłem z rozbiórki motoru po małym przebiegu za 250zł a nowa w ASO kosztuje 829zł wiec wybór nalezy do Ciebie.

Nie wiem jak W BRE ale w BLB ciutke trzeba podciąć przegrode w misce

20120922_104023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz lepiej chyba dokupię ten uszczelniacz , tym bardziej ,że cały mod będzie miał miejsce w Szwecji,. zapomniałęm jeszce dopytac o ile mama skrócić smok pompy by to wszystko pasowało??? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na zdjeciu żeby bardziej sitko było widać

20120922_101945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wycenili mi tą osługę w Szczecinie na 2300zł. Czy jest to kwota odpowiednia?? Czy może trochę przesadzona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy z nową pompą i na częściach z ASO? Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale na śląsku sama robocizna to coś koło 600zł, części z ASO wszystkie nówka 1250zł a z używaną pompą gdzies koło 680zł no i wypada od razu nowy olej zalać i filterek. Wiec cena dużo zależy od tego co Ci tam wsadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy wystarczy kupić nową pompę oleju i po prostu ją zamienić ze starą?? To cała robota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama pompa sie nie psuje, prawie jest wieczna, psuja sie jej elementy napedzajace... przeczytaj watek pierwszej strony, ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto po wymianie pompy. Po pierwszym odpaleniu pomyslałem że to nie ten sam silnik chodzi dużo ciszej niż wczesniej na postoju słychac bardziej wentylator niż silnik, no i juz sie niemartwie czy zapali się brak ciśnienia oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy. Jestem tu nowy i powiem szczerze, że włosy stają dęba jak to czytam. Mam od tygodnia A4 2.0TDI BLB z 2005r. i 202000 na liczniku. Mam pytanie, czy we Wrocławiu, okolicach lub w ogóle jak najbliżej możecie mi polecić kogoś sprawdzonego, kto robi taką modyfikację pompy oleju. Albo czy warto kupić na allegro zestaw do modyfikacji napędu za 700zł? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 TDI BPW z 2007r. Czy w tym roczniku również występowały problemy z pompą oleju?
tak Damian, gniazdo walka bo naped masz na bank kolem zebatym...

Czyli wystarczy zmienić tylko ten imbusik jak mam BPW z 2006r??

To może nie wyjdzie tak drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli gniazdo jest wyrobione a tak jest w 99% przypadkow jesli imbus jest starty to wymiana imbusa nie pomoze na dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...