Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, r3mik napisał:

Ja u siebie w BLB zmieniłem na koła napęd pompy i jest ok , po co poprawiać fabrykę. Producent zaleca wymianę napędu pompy w tych silnikach z łańcucha na koła zębate

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Wymiana napędu nie eliminuje głównego problemu. W  tym przypadku fabrykę poprawia się po to żeby nie zatrzeć silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomkins21420 napisał:

A jaki mniej więcej koszt? No i jak to wtedy wygląda z tym nieszczesnym imbusikiem ? :)

Nijak, jest tam gdzie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem przy 210 tyś. To powiem Ci że gniazdo walka oraz sam imbus nosiły znikome ślady zużycia jak i gniazdo pompy. Wiadomo nic nie jest wieczne Ale przy regularnej wymianie oleju co 10 tyś. Nie powinno być z tym problemu. Ja walki z o obudową kupiłem za 350 pln kolo to na wał kupiłem nowe Ale nie pamiętam ile dałem w serwisie. Kupiłem również śrubę koła pośredniego i nowe podkładki do niej. Chyba cała operacja nie przekroczyła 600 pln. Nie liczę rozrzadu który przy okazji wymieniłem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź skoro przy 210 tyś były znikome ślady zużycia to myślę że do sprzedaży nie będę tego ruszał w tej chwili mam 190 tyś a w wrześniu chce sprzedać moje audi bo planuje zakup czegoś nowszego  ? pozdro 

Edytowane przez Tomkins21420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wyrobione gniazdo przez co zabawa z imbusem byla profilaktyczna na 15rys przebieg 245. 

Jestem po regeneracji i.spie spokojnie bo nie pojawis sie czerwona konefka na blacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karasik2 napisał:

Ja mialem wyrobione gniazdo przez co zabawa z imbusem byla profilaktyczna na 15rys przebieg 245. 

Jestem po regeneracji i.spie spokojnie bo nie pojawis sie czerwona konefka na blacie:)

I myślę że nigdy się nie pokaże ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie takie pytanie, być może już było, ale przeczytanie 51 stron, jednak trochę zajmuje.

Czy sprawa likwidacji wałków w 2,0tdi cr. CAGA ma się tak samo jak w 2,0tdi PD, tzn, czy można również zastosować pompę z 1,9tdi, bez konieczności zmiany wału korbowego lub czy wymiana imbusa załatwi sprawę nierównej i hałaśliwej pracy tego silnika, czy trzeba ewentualnie wymienić cały moduł wałków wyrównoważających.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

mam zrobiony swap pompy z 1'9 na łańcuch 

przez 4 lata przelatalem 150k wszystko ok

pytanie czy trzeba zaglądnąć czy np slizg jest cały i jak łańcuch wyglada.

co myslicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piogorski napisał:

Mam pytanko

mam zrobiony swap pompy z 1'9 na łańcuch 

przez 4 lata przelatalem 150k wszystko ok

pytanie czy trzeba zaglądnąć czy np slizg jest cały i jak łańcuch wyglada.

co myslicie

 

Ja zrobiłem 300K i nic nie wymieniałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak samo jak w blb..Tylko dlaczego chcesz pruć poprawiany moduł z kołami zębatymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dlatego, ponieważ ten silnik chodzi jak stara ku....wa, jak by miał się zaraz rozlecieć. jak jest inny sposób, to daj proszę znać. Myślałem o zmianie samego imbusa (napędu pompy), ale czy to coś da ?

Robiłem ostatnio a4b7 kolegi BPW zmieniłem imbus na nowy, chodź stary wcale nie był jeszcze w złej kondycji i właściciel powiedział, że silnik chodzi ciszej i równiej ?

Ten o który pytałem, czyli CAGA, to naprawdę strach tym dalej jeździć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek 1880 napisał:

Witam, dlatego, ponieważ ten silnik chodzi jak stara ku....wa, jak by miał się zaraz rozlecieć. jak jest inny sposób, to daj proszę znać. Myślałem o zmianie samego imbusa (napędu pompy), ale czy to coś da ?

Robiłem ostatnio a4b7 kolegi BPW zmieniłem imbus na nowy, chodź stary wcale nie był jeszcze w złej kondycji i właściciel powiedział, że silnik chodzi ciszej i równiej ?

Ten o który pytałem, czyli CAGA, to naprawdę strach tym dalej jeździć.

Pozdrawiam.

Mógł wcześniej wymienić olej i efekt byłby ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, H4mm3R napisał:

Mógł wcześniej wymienić olej i efekt byłby ten sam. 

Witam, piszesz o tym CAGA ?

Jeśli tak, to napiszę, że po wymianie oleju chodzi, jak by się miał rozlecieć.

Chyba,że chodziło, Ci, że wymiany oleju miały być częściej robione ?

Jednak ten silnik ma już czasy młodości chyba za sobą, bo ma już 435tyś. nalatane.

Zastanawiam się, czy wywalić wałki, czy zostawić, a zmienić tylko imbusik, ale czy imbusik coś pomoże, bo wałki moga być już zużyte. Na pewno pomogła by wymiana całego modułu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszesz o tym CAGA ?
Jeśli tak, to napiszę, że po wymianie oleju chodzi, jak by się miał rozlecieć.
Chyba,że chodziło, Ci, że wymiany oleju miały być częściej robione ?
Jednak ten silnik ma już czasy młodości chyba za sobą, bo ma już 435tyś. nalatane.
Zastanawiam się, czy wywalić wałki, czy zostawić, a zmienić tylko imbusik, ale czy imbusik coś pomoże, bo wałki moga być już zużyte. Na pewno pomogła by wymiana całego modułu.
Pozdrawiam.
O BPW, bo same wałki znowu nie mają aż takiego wpływu na pracę silnika. Skoro chodzi ciszej, to bardziej zasługa nowego oleju niż nowego imbusika. Ja bym modułu wałków nie winił za złą kulturę pracy silnika, bardziej obstawiałbym wtryski.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...