Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2018 o 11:25, julo23 napisał:

Gdzie polecacie kupić pompę oleju z 1.9 TDI ? koniecznie w ASO cały komplet ?  Pomyślałem że skoro te napędy pompy w 1.9 są tak długowieczne i nic się w nich nie dzieje przez setki tysięcy  kilometrów to może wystarczy używka. 

 Na co zwracać uwagę ?  Szukać używek z anglika na allegro ? Czy raczej nie robic partyzantki i brac z ASO ?  Obecnie koszt jest dużo większy niż  w postach z pierwszych stron tematu. 

Czy któreś części warto wziąść nowe...   np. łańczuszek ?  lub jakieś inne bardziej zużywające się elementy ?  co sądzicie ?  Ale może nie ma konieczności brania całego kompletu z ASO ? PRzy obecnym tak bogatym dostepie do części z anglików./ 

Moduł masz na kołach zębatych więc nie wywalaj wałków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie moduł masz na kołach zębatych to zastanów się co będzie lepsze. Nie wiem skąd pewność poprzednika co do kół zębatych w twoim silniku. Regeneracja jest mniej pracochłonna. Jeżeli kupisz używki do wywalenia wałków (oprócz zębatki i uszczelniacza na wał) to możesz mieć porównywalne koszty. Faktycznie dostępność używek jest zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,   zdecydowałem się wysłać  moduł pompy  do FUTURUM.   Paczka już nadana.

Najśmieszniejsze że w całym tym zamieszaniu, nie miałem czasu  i nie spojrzałem na stan imbusa,  zapytam jeszcze mechanika czy oglądał to.

Ale robie to w sumie profilaktycznie, a przy przebiegu bliskim 200tys km. pewnie można się domyślać w jakim jest stanie.

Może nasza Pani Dorota z Futurum  nam powie jak paczka już dojdzie :D 

EDIT   już nie zaśmiecam tego wątku, przenosze się tutaj :

 

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy znacie kogoś godnego polecenia ze Śląska (najlepiej Bielsko-Biała lub okolice), kto ogarnąłby temat wymiany wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI w moim Audi A4 B7? Czy warto się jeszcze pchać w taką kosztowną wymianę w jakby nie było 14 letnim samochodzie? Czy lepiej ogarnąć wymianę samego imbusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bambr97 napisał:

Regeneracja pompy gdzieś w okolicach Łomży? Ktoś coś?

Każdy "ogarniety" mechanik, wyśle do np. Futurum o zamontuje z powrotem zmodernizowaną. całość powinna zamknąć się w 1k pln ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestroga

Na allegro pojawiła się nieuczciwa konkurencja z okolic Warszawy, która nie podaje swoich pełnych danych kontaktowych(brak odbioru osobistego). Posiadają podrobioną pieczątkę na firmę z Poznania.Sprawa wyszła na jaw jak został sprzedany moduł olejowy, w którym pokruszyły się wszystkie koła zębate.Po interwencji właściciela i postraszeniu, że zgłasza sprawę na policję oddali pieniądze. Ciekawe ile osób(mechaników) posiada sfałszowane dokumenty.Proszę sprawdzać to przed zakupem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 09:53, kbois6969 napisał:

Witam,

czy znacie kogoś godnego polecenia ze Śląska (najlepiej Bielsko-Biała lub okolice), kto ogarnąłby temat wymiany wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI w moim Audi A4 B7? Czy warto się jeszcze pchać w taką kosztowną wymianę w jakby nie było 14 letnim samochodzie? Czy lepiej ogarnąć wymianę samego imbusa?

Cześć, a pytałeś może w BB Cars? sporo rzeczy panowie tam ogarniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potwierdza że jazda z zamulaniem, non stop na jak najmniejszych obrotach no bo eco-driving niszczy nie tylko dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód firmowy,krótkie odcinki,odpalany i gaszony po ok.20 razy dziennie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Jestem następnym zadowolonym posiadaczem 2.0 tdi BLB z pompą od 1.9.

Części zamówiłem w aso ( łańcuch, napinacz, zębatka, śruby, smok, oring smoka, uspokajacz oleju, itd...), koszt 560zł.

Polecam kupić smok o nr 03G115251 z silnika BKE/BRB, u mnie pasował bez żadnych przeróbek. 

Niestety nowa pompa w aso w Radomiu kosztowała 990zl, także postanowiłem kupić nowy zamiennik z firmy ENGINETEAM ( koszt 260zl ).
 

Po przekładce pompy silnik zaczął ciszej pracować, czuć że lżej wkręca się na obroty, no i co najważniejsze nie muszę się martwić o zabierak czy napęd.

Powodem przekładki pompy był napęd, który to z niewiedzy w grudniu ubiegłego roku wymieniłem na nowy zamiennik i po 10 000 km po prostu sie rozsypał. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Sugerując się wpisami jaro4444 jak i innych kolegów z forum. Wymianę pompy oleju w swoim 2,0 16V 170KM silnik o kodzie BRD, na pompę oleju z 1,9 mam już za sobą. Koszt zestawu to 650zł. 2 dni w garażu i auto śmiga aż miło. Ciśnienie ok oraz kultura pracy motoru bez zastrzeżeń. Wszystko pasuje nic nie trzeba przerabiać poza zaślepieniem otworu smarującego starą pompę oleju

20191116_175940.jpg

20191117_105553.jpg

20191117_124749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam  a4 b7 2.0 blb ma 300 tys najechane i jak narazie ok dopiero kupiłem jakie sa objawy jak by sie zaczynala pompa oleju swirowac i jej osprzet naped l. Iczy moze 300 tys tomoze niemiec naprawial czy tyle moze przejechac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miczas77 napisał:

Witam posiadam  a4 b7 2.0 blb ma 300 tys najechane i jak narazie ok dopiero kupiłem jakie sa objawy jak by sie zaczynala pompa oleju swirowac i jej osprzet naped l. Iczy moze 300 tys tomoze niemiec naprawial czy tyle moze przejechac ?

Jedyny objaw to czerwona kontrolka oleju na FIS i szykuj się na remont silnika. A może rozrząd też wymienił? Micha w dół jak chcesz spać spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...