Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem w trakcie wymiany pompy w bpw .kupilem pompe od arl z troszke wieksza,czyli dluzsza rurka od smoka niz jest na zdjeciach .czy musze to skrócic ,czy moze tak byc jak oryginal z arl

jes jes jes.swap zrobiony aleee jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w trakcie wymiany pompy w bpw .kupilem pompe od arl z troszke wieksza,czyli dluzsza rurka od smoka niz jest na zdjeciach .czy musze to skrócic ,czy moze tak byc jak oryginal z arl

Jak ją miską przytkasz to w jaki sposób ma olej zasysać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w trakcie wymiany pompy w bpw .kupilem pompe od arl z troszke wieksza,czyli dluzsza rurka od smoka niz jest na zdjeciach .czy musze to skrócic ,czy moze tak byc jak oryginal z arl

jes jes jes.swap zrobiony aleee jazda

Jaka jest różnica w jeździe??

Gdzie robiłeś ten swap?? Jestem ze Szczecina więc nie daleko.

Jaką pompę kupiłeś bo też bpw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisal ze od arl to raz a dwa o jakich roznicach w jezdzie mowa?

Wysłane z mojego LT26i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km od Szczecina można tą przeróbkę zrobić w Drawsku Pom. ul. Spokojna 7 u Wojtka Grzegorczyka. Polecam bo cena ok. i jakość usługi w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam namiaru na dobry warsztat/sprawdzony na podkarpaciu. Jest może ktoś kto robił ten zabieg u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, informacyjnie wracajac do poczatku wątku:

- robilem swapa pompy w swoim BLB u chlopakow z AZ Autoserwis dwa lata temu

- przejechane od tego czasu prawie 70K km (od roku samochodem jezdzi zona), a wlasnie stuknelo 200K km

- po swapie powstalo mrowienie na kierownicy + drgania i silnik chodzil glosno jak w traktorze :whistling:

- o dziwo po swapie nastapil zauwazalny spadek zuzycia oleju

- po wymianie dwumasy&sprzegla z dociskiem drgania i mrowienie znaczaco sie zmniejszyly, chociaz silnik jednak nadal klekocze jak w B6

- generalnie auto w serii wykazuje od 150 do 155 kucy w zaleznosci od hamowni i nadal zapier... jak szalone :decayed:

p.s.

po zmianie oleju na LM i profesjonalnej regeneracji turbo samochod praktycznie w ogole przestal brac olej - jeszcze troche i uwierze ze zacznie go przybywac :decayed:

p.s. 2 jak ktos mnie pyta czy brac nowsze B7 i wywalac DPFa to zawsze mowie, ze lepiej wziac BLB i zrobic swapa pompy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja b7 BLB już ma 190k i chyba czas swapa pompy.

Czy może ma ktoś jakieś namiary na warsztat w którym sam robił taką operację w warszawie lub okolicy i jest zadowolony z mechaników i czystym sumieniem może polecić.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja b7 BLB już ma 190k i chyba czas swapa pompy.

Czy może ma ktoś jakieś namiary na warsztat w którym sam robił taką operację w warszawie lub okolicy i jest zadowolony z mechaników i czystym sumieniem może polecić.

Będę wdzięczny za pomoc.

W Sulejówku masz warsztat który poleca założyciel tego wątku(jaro4444), tam właśnie były robione pierwsze swapy.Tel do warsztatu 022 783 41 04

Poczytaj wątek a wszytsko będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc!

Jestem nowy na forum i mam chyba problem! Miesiąc temu kupiłem audi A6 z 2005r z silnikiem BRE przejechane 132 tys mil. Jest słyszalny metaliczny grzechot od dołu silnika ale dopiero jak złapie temperaturę, przynajmniej tak mi się wydaje. No i czasami, niewielkie, nieregularne wibracje lub nierówne - skaczące obroty (czy jak je tam nazwać) na biegu jałowym zazwyczaj przy rozgrzanym silniku.

Dziś zmieniałem olej ze znajomym mechanikiem i postanowiliśmy odkręcić miskę olejową i sprawdzić czy coś już przypadkiem nie było robione... no i znaleźliśmy.. 2 kawałki plastiku w misce olejowej.... końcówka napinacza łyżwy łańcuszka :kwasny: Skręciliśmy z powrotem i zalaliśmy nowy olej, bo części żadnych nie mieliśmy.

Ile mogę na tej złamanym napinaczu jeździć? ..do pracy mam 5km

Czy ktoś może mi odpisać czy do silnika BRE idą te same części co do BLB opisane przez Jaro4444 ??? Jeśli nie to jakie?

Mieszkam w okolicach Londynu (a dokładniej w Harlow), czy zna ktoś może jakieś namiary na dobrego fachowca lub warsztat który coś takiego robił?

fotka słabej jakości ale jest, może coś pomoże..

20130420_153528.jpg

Jeszcze raz proszę o pomoc i wyrozumiałość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie możesz jeździć , w każdej chwili możesz stracić smarowanie . Mam w Luton kolegę mechanika mógłby to zrobić . Ma nick Szkopek możesz do niego napisać jest na forum. Mógłbym Ci to zrobić ale do mnie masz daleko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ALBINEK. Napisałem do tego mechanika, może w miarę szybko się odezwie.

Mam prośbę, czy mógł by mi ktoś podać namiary na sprawdzony-pewny warsztat, który robi swapy (za rozsądne pieniądze :wink:) w okolicach Londynu, najlepiej Essex.

Pozdrawiam i z góry dziękuję. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim ze złamaną łyżwą napinacza bardzo szybko pozbędziesz zębów na zębatce i uszkodzisz łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALBINEK czy masz może nr. Tel do tego mechanika z Luton bo nie odpisuje. Znalazłem jeszcze serwis polski audi w Harrow, powiedzeli że nie robią swapow. Zaproponował wymia e napędu.na zebatki jakieś na oryginalnych częściach audi. Cena ponad 1000 funtów-masakra! Podzekowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...