Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

To jest BRE i ma 132 tys. mil. Dodzwoniłem się do 2 mechaników, jeden chce 200 funa za robotę + części - dopiero za 2 tyg. ma czas. Drugi chce 300 + części i może będzie miał czas w ten weekend, jak nie to w przyszły. Z kolei trzeci, z mojej miejscowości zaproponował mi że wymieni mi pękniętą łyżwę, sprawdzi zębatki i imbus. Jeżeli by się okazało że są duże luzy to do regeneracji da (frezowanie gniazda imbusa i wymiana na większy - mocniejszy imbus) - dziś wieczorem da mi znać ile taka regeneracja ma kosztować. Za taką operacje powiedział mi że weźmie 80 funtów, plus ewentualnie regeneracja tego imbusa i gniazda jeśli będzie konieczna. Powiedział że takie coś ma wytrzymać około 3 lat. Prawdę mówiąc to nie wiem czy będę jeździł dłużej niż 3 lata tym autem, a nikt tych włożonych pieniędzy mi nie zwróci.

Nie wiem co robić.... :facepalm: doradźcie coś chłopy.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób swapa. Niech nawet kolejny właściciel ma spokój z tym ustrojstwem. Ta operacja jest na + dla auta więc przy sprzedaży poinformujesz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mało który angol zna się na autach, jeszcze jak wspomnę o jakiś przeróbkach to się wystras i nie weźmie auta, chyba że trafi się polak. :wink: sumujac za swapa zapłacę od 430 do 500 funtów. Za wymianę łyżwy łańcuszka plus ewentualnie regeneracja imbusa i gniazda od 100 do 230. Różnica jest spora.. byłyby 2 nowe oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżwy nie kupisz bo ich już nie ma w sprzedaży . Jak jeździsz z pękniętą łyżwą to łańcuch i koła do wymiany, których też już inie kupisz. Regeneracja wałków u Tomka z forum jest do zrobienia ale po co jak wałki są na zębatki i łańcuch :facepalm: Nie masz wyjścia swap musisz zrobić . Mechanik który chce 80 funtów :polew:chyba nie pojęcia o tej robocie i nie wie ile to jest pracy i co trzeba zrobić .Trzeba zdjąć cały przód do rozrządu , miskę olejową i wykonać jeszcze kilka innych czynności .Przy okazji wymień rozrząd bo i tak wszystko będzie rozebrane.Kwota 300 funtów jest adekwatna do wykonania tych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie i podaj numer tel. proszę do nich. A co z łańcuchem i zębatkami . Samą łyżwę można do nogi sobie przyczepić :banan::polew::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżwy się przydadzą jak za pół roku będzie silnika szukał:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie brat kupil paska silnik bmp wszystko dziala jak nalezy naped na kolach zebatych ale wymienilismy ten zafajdany 6kant bo mial sciete krawedzie tak okolo 1mm na kazdej stronie ale w gniezdzie jest troche luzu

i teraz pytanie trzeba wyciagac wal do wymiany tego badziweia na standardowa pompe oleju? chy da sie to jakos podgrzac na silniku bez rozbierania calosci?

i czy nie jest sensownie dac ten jeden walek do regeneracji w wstawic mu duzo twardszy material i nowy 100mm 6kant bo montowany byl niestety 77mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik zębatki :facepalm:. Oryginału nie kupisz . Jak pytam w AUDI to mówią że nie występuje w sprzedaży. Audi wycofało się z tego projektu. Gość to naprawia i pewnie wytwarza we własnym zakresie . Resztę części wykupił pewnie z magazynów i wciska ludziom bubel . Jakby ten patent z łańcuchem i wałkami był ok to nie byloby tutaj tego wątku i tylu zatartych silników,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze zamiennik jesli koles produkuje to z materialow lepszych niz oryginalne nie musi byc to wcale zle

przyklad

dalem do przeszlifowania wal porsche 3,4 boxter s bo wywalilo korobowod do tego zostaly dorobione panewki na rozmiar po szlifowaniu - bo porsche nie sprzedaje takich tylko nowy wal i nowe panewki koszt w porsche 1200€ wal do tego 150€ panewki plus sruby itp bylo ponad 2000€

szlifowanie walu z wywazeniem 100zl dorobienie 2 kompletow panewek na ten korbowod 200zl plus sruby itp wyszlo cos kolo 350€ jest mala roznica???

i auto zapiernicza jak nowe napewno nie jezdzi nim emeryt

wiec nie pisz bzdur jesli proces technologiczny zostal nalezycie wykonany ta dorobiona zebatka niczym nie ustepuje oryginalowi ze znaczkiem audi zreszta audi pokazalo jakie gowno mozna zrobic i sprzedac wiec tutaj nie dyskutuje nawet ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik zębatki :facepalm:. Oryginału nie kupisz . Jak pytam w AUDI to mówią że nie występuje w sprzedaży. Audi wycofało się z tego projektu. Gość to naprawia i pewnie wytwarza we własnym zakresie . Resztę części wykupił pewnie z magazynów i wciska ludziom bubel . Jakby ten patent z łańcuchem i wałkami był ok to nie byloby tutaj tego wątku i tylu zatartych silników,

Oj ALBINEK słabych informatorów masz w tym "swoim Audi". Jeśli chcesz, to dam Ci 3 lata gwarancji na te części(np:zębatkę na wał)pod warunkiem, że będzie robione to u nas....Pozdrowienia dla UK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś opcja nie powiem że nie , wybór należy do każdego z osobna. Trzy lata gwarancji brzmi nie źle , ale czy bez limitu kilometrów ?. Tak czy siak temat dotyczy swapu pompy olejowej . Nie róbmy OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bez limitu kilometrów-dostajesz 3 lata gwarancji na papierze i jeździj ile chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szykuję się pomału do swapa i mam pytanko, czy oprócz klucza do rolki napinającej pasek rozrządu potrzebny jest jeszcze jakiś klucz inny od typowych np. nasadka trox ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema , temat przeczytalem i postanowilem zrobic taka konwersie w swojej audi , ogolnie auto kupilem juz uszkodzone , lancuch napedu sie zerwal i zrobil dziure , zablokowujac silnik przy okazji, czesci kupilem wszystkie nowe od dealera 250 funtow okolo z vat, ,mialem duzy problem z zdjeciem zembatki tej na wale ale jakos sie udalo. obecnie jestem w pol drogi zeby to skonczyc, jak skoncze to napisze jak to wyglada;]

DSC00728.jpg

DSC00729.jpg

DSC00779.jpg

DSC00787.jpg

DSC00793.jpg

DSC00794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę do swojego pytania. ze zdjęć kolegi karol_moto widze ze jest potrzebna nasadka 12 kątna do odkrecenia koła zebatego na wale. jaki tam jest rozmiar, 19 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował dużo więcej kluczy niż 19 mm do wału. Ciężko jest z pamięci podać wszystkie potrzebne klucze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem, że więcej kluczy, tylko mi chodzi o te mniej typowe.

Chce zacząć robić teraz w długi weekend i nie chciałbym być zaskoczony, że czegoś mi braknie.

Generalnie mam nasadki, klucze płasko oczkowe, imbusy, torxy, klucz do napinacza paska rozrządu, no i tą 19 12-kątną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz poza standardowymi kluczami i torxami , 12 kontne bity ( triple square, spline) , nie wiem jak to opisac takie podobne do torxow, zeby odkrecic walki balansujace, imbus 5 z kolistym zakonczeniem ,dosc dlugi, ktory pozwoli ci odkrecic mise a dokladnie chodzi mi o 2 sruby najbardziej zblizone do skrzyni biegow . BTW, musisz zdawac sobie sprawe ze kolo rozrzadu na wale jest dosc mocno przykrecone, ja uzywam impact guna( klucz udarowy czy jakos tak to sie nazywa) wiec bez problemu , w twoim wypadku musisz zablokowac kolo zamachowe w jakis sposob ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...