Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

A jak zrobiles SWAP pompy w tym silniku to duża różnica w kulturze i głośności pracy w stosunku do Blb

Swap nie ma na to wpływu, jedynie nie buja na jałowym. Ale i tak jest ciszej, bo ma mniejszy przebieg, poza tym 16V dużo ciszej chodzi w stosunku do 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

No chyba będzie trzeba założyć, żeby ludzie też mieli inną alternatywę, bo powiem szczerze ja mając napęd zębatkowy, nie do końca jestem przekonany do swapa pompy. Bo swap jest opisany dokładnie dla silników z napędem pompy łańcuchowym a natomiast nikt się nie wypowiedział czy robił takie coś przy napędzie zębatkowym i czy w tym wypadku to zdjęcie zębatki z wału też idzie bez żadnych komplikacji, a posty dotyczące właśnie tej alternatywy czyli regeneracji zabieraka i tym podobnych są skrupulatnie usuwane... :kwasny:

ja w swoim BRE (naped zebatkowy) robiłem swap pompy, co do zdjecia zebatki z wału trzeba ja nacinac ostroznie( by nie uszkodzi wału) i pod wpływem ciepła zejdzie z wału, kumpel robił w w pasku to samo i przeciał zebatke najblizej jak sie dało wału , uderzył pare razy przecinakiem i pekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

No chyba będzie trzeba założyć, żeby ludzie też mieli inną alternatywę, bo powiem szczerze ja mając napęd zębatkowy, nie do końca jestem przekonany do swapa pompy. Bo swap jest opisany dokładnie dla silników z napędem pompy łańcuchowym a natomiast nikt się nie wypowiedział czy robił takie coś przy napędzie zębatkowym i czy w tym wypadku to zdjęcie zębatki z wału też idzie bez żadnych komplikacji, a posty dotyczące właśnie tej alternatywy czyli regeneracji zabieraka i tym podobnych są skrupulatnie usuwane... :kwasny:

To już się wypowiadam, u mnie w BLB pompa z 1.9TDI zrobiła 160kkm, ostatnia usterka rozrządu zmusiła mnie do wymiany silnika. W nowym silniku z 2007r. był już napęd na kołach zębatych, zostało to zdemontowane i została założona pompa na łańcuchu z mojego BLB. Zrobione już 4kkm i wszystko pracuje idealnie. Tak samo zrobił mój znajomy w silniku BPW gdzie był napęd na kołach zębatych. Nie wiem ile tocznie robisz km, ale jak nie więcej jak 20kkm to wykup sobie assistance i olej temat...

Tomasz a silnik od mitsubishi, bo na taki wymieniłeś, nie jest już poprawiony, że musiałeś swapować pompę? Sam się zastanawiam nad wymianą na ten motor bo ten co mam to mnie już wkur mimo że robiłem swap, ale nadal kultura pracy i głośność pracy jest dla mnie nie do przyjęcia.

A co tam ma być poprawione, dalej są wałki tylko napęd jest na kołach zębatych, silnik jest z 2007r.

Wałki są po to aby wyrównoważać wał!!! jedna z osób, która przeszła na pompę z 1.9 (skoda superb bss-identyczny silnik co w audi bpw itd..)prosi o zamontowanie starych wałków.Zastanówcie się nad swapem jeśli posiadacie moduł na kołach zębatych...

www.futurum.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjecia zebatki z wału trzeba ja nacinac ostroznie( by nie uszkodzi wału) i pod wpływem ciepła zejdzie z wału, kumpel robił w w pasku to samo i przeciał zebatke najblizej jak sie dało wału , uderzył pare razy przecinakiem i pekła

:facepalm::facepalm::facepalm:

Mój mechanik jakby usłyszał jak ściągacie zębatki z wału to by się chyba w garażu na podnośniku powiesił. Starą zębatkę(koło zębate) należy odpowiednio i szybko podgrzać np. palnikiem acetylenowym (oczywiście jeżeli ktoś to robi bez wyciągania wału to trzeba wszystko odpowiednio zabezpieczyć i następnie stopniowo schładzać), dobrze rozgrzane koło ściąga się specjalnym ściągaczem do tego przeznaczonym (z pomocą czegoś do podwadzenia i wypychania zębatki) i sama schodzi jak po maśle bez JAKIEGOKOLWIEK nacinania i żadnej minimalnej ryski na wale! Jak słyszę że ktoś przecinakiem uderza żeby rozwalić zębatkę to aż mam ciary :polew::wink: Nową zębatkę też się tylko podgrzewa i wchodzi łatwo na wał jak Norek do Krawczyków, ostygnie i jest nie do ruszenia, no chyba że razem z wałem:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech ten twoj mechanik sobie tym palnikiem grzeje bo idzie sezon grzewczy. Jakbys przeczytał watek od poczatku to bys wiedział ze nie jest to zwykła zębatka tylko balansujaca i pod wplywem sciagacza gnie sie jak tyczka i moze peknac. Dlatego lepiej ją najpierw ponacinac wywalić część wahliwą i dopiero potem ściągać część cztywna sciagaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale użytkownik wyżej pisał o rozwalaniu zębatki przecinakiem, to też jest dobre rozwiązanie? W moim przypadku ściągana była zębatka, a dokładniej koło zębate i ani troszkę się nigdzie nie wygięło, cała operacja trwała chwilę, bez cięcia i problemów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale wał sam w sobie jest już wyważony. A co z silnikami, w których nie ma wałków wyrównoważających?

Nie wiem czy wiesz ale motory bez walkow wyr maja inne waly z wieksza iloscia "przeciwag"... Ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równoważyć wał ale w jakim sensie? Nie wiem czy wiesz ale wał sam w sobie jest już wyważony. A co z silnikami, w których nie ma wałków wyrównoważających? Co tam wyrównoważa wał?

P.S.

Pompa jest od 2.0 :wink:

Dowiedziałeś się już do czego służą wałki?jeśli nie to przeczytaj cały wątek-jaro4444 wszytko opisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli u siebie mam w BLB 250 tys. przebiegu a auto kupiłem przy 165 tys. to możliwe że ktoś już wcześniej coś kombinował z pompą oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli u siebie mam w BLB 250 tys. przebiegu a auto kupiłem przy 165 tys. to możliwe że ktoś już wcześniej coś kombinował z pompą oleju?
niekoniecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem swap w silniku BRD. Wymiana zębatki, założenie pompy (od Mitsubishi) na łańcuch, wywalenie wałków. Działa perfekt tylko małe ale ...?

Potrzebuję pomocy kolegów. Jakie powinno być właściwe ciśnienie oleju. Z danych serwisowych podane jest ciśnienie 2.0 Bar przy 2000 obr przy temp. oleju 70 C. Przeszukując inne dane katalogowe przy wolnych obrotach znalazłem wartość 1 Bar, a przy 2/3 maksymalnych obrotach 4 Bar.

Teraz pytanie do kolegów czy to są wartości poprawne ?

Problem taki że ja na wolnych obrotach mam 3 Bary a przy 3 tys. 6 Bar. Wydaje mi się to za dużo i pompa oleju do regulacji ale wolę się upewnić. Skutki tego nadciśnienia to biało za autem.

PS.

Imbus padł przy odpalaniu samochodu więc czerwona kontrolka rozumnemu użytkownikowi nakazała wyłączenie silnika. Jakiekolwiek zatarcia niemożliwe.

Dodano:

Elsa podaje tak:

Sprawdzanie ciśnienia oleju

– Uruchomić silnik.

l Ciśnienie oleju na biegu jałowym: przynajmniej 0,8 bar

l Ciśnienie oleju przy 2000 /min: min. 2,0 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie silnik BLB jeśli zrobię modyfikację modułu pompy olejowej napędzanej łańcuchem na napęd kołami zębatymi to problem będę miał z głowy....??? Czy coś jeszcze może mnie zaskoczyć bo planuje kupić 2.0TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie silnik BLB jeśli zrobię modyfikację modułu pompy olejowej napędzanej łańcuchem na napęd kołami zębatymi to problem będę miał z głowy....??? Czy coś jeszcze może mnie zaskoczyć bo planuje kupić 2.0TDI

Sam napęd to nie problem, tu wyrabia się jeszcze coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robił pomiarów ciśnień oleju po wymianie pompy ?

Dziwne, wszyscy tu zamieniają, modernizują i nie mierzą ?

Dodam małą poprawkę - u mnie po porządnym rozgrzaniu silnika wartości maksymalne przy 4 tys. obrotów to 5Bar.

Po dłuższej analizie dochodzę do wniosku, że to poprawna wartość tylko turbina dostała w kość na wykańczającym się imbusie i gdy teraz dostała poprawne ciśnienie zaczęła przepuszczać na wałku w kierunku gorącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robił pomiarów ciśnień oleju po wymianie pompy ?

Dziwne, wszyscy tu zamieniają, modernizują i nie mierzą ?

Dodam małą poprawkę - u mnie po porządnym rozgrzaniu silnika wartości maksymalne przy 4 tys. obrotów to 5Bar.

Po dłuższej analizie dochodzę do wniosku, że to poprawna wartość tylko turbina dostała w kość na wykańczającym się imbusie i gdy teraz dostała poprawne ciśnienie zaczęła przepuszczać na wałku w kierunku gorącym.

Bo nikt niema problemów jak Ty, zresztą już rozwiązałeś swój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super odpowiedź ale kolego nie na temat i nie rozwiązujący moich niepewności, a zadałem takie pytanie gdyż firma regenerująca turbiny z Mielca (a często tam wysyłam) na podaną wartość ciśnienia oleju 5 Bar odpowiedziała że to stanowczo za dużo i dlatego zacząłem się zastanawiać.

Zastanawianie przelałem w pytanie na które oczekiwałem podpowiedzi DOBRZE / ŹLE lub powinno być tyle a tyle.

Od H4mm3R uzyskałem odpowiedź która zaprzecza idei pomocy na forum a służy jedynie nabijaniu postów.

Odpowiedź odnośnie poprawnych wartości ciśnień znalazłem na forum niemieckim Volkswagena.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, jak robiłem walki u siebie kupiłem przez pomyłkę pompę od A3 2.0tdi która miała właśnie mniejsza wydajność(mam ja gdzieś jeszcze). Jaro napisał wtedy ze daje za niskie ciśnienie. Wydaje mi się ze miał podstawy żeby tak pisać.

Od H4mm3R uzyskałem odpowiedź która zaprzecza idei pomocy na forum a służy jedynie nabijaniu postów.

Odpowiedź odnośnie poprawnych wartości ciśnień znalazłem na forum niemieckim Volkswagena.

@pawelkiwi-masz racje, ale twoja wypowiedz brzmi tez w stylu "wiem, ale nie powiem":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...