Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

turbina dostała w kość na wykańczającym się imbusie

źle analizujesz-ciśnienie jest cały czas identyczne oczywiście uzależnione od obrotów(jesli wałek-zabierak ulegnie obróceniu to wtedy mówimy o ciśnieniu =0 bar-tym samym turbo do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ja miałem mierzone ciśnienie po swapie, tylko że swapowałem na nową i oryginalną pompę od 1.9 TDI, z tego co pamiętam (a mogę już źle pamiętać) to jak mierzyliśmy to na jałowym było 4 bary na zimnym silniku, a później jak się silnik trochę rozgrzał spadało do 2 barów (możliwe że później przy ~90' spadło jeszcze trochę).

Jeżeli zamierzacie swap z łańcucha na koła zębate... NIE POLECAM to wywalenie kasy w błoto bo nie rozwiązuje problemu, u mnie na kołach zębatych (BPW 2007r) imbusik wytarł się przy ORYGINALNYM przebiegu 92 tyś KM !! Nie ważne jaki masz przebieg, ale jak masz ponad 100tyś to odrazu powinieneś myśleć o tym problemie bardziej niż o rozrządzie, nie mówię odrazu o swapie, ale przynajmniej sprawdzenie gniazd i zmiana tego "imbusa" (u mnie chyba był wyjątek że padło tak wcześnie, albo powodem mogło być to że auto jeździło mało na trasach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem się uporałem ale bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Paweł rzuć tymi ciśnieniami z ciekawości ... Pozdro

Silnik rozgrzany 90 C, miska olejowa podobna temperatura.

- wolne obroty - ciśnienie w granicach 1,5 - 2,0 Bar

- 2000 obr/min - ciśnienie 2.0 - ~3.0 Bar

- 4000 obr/min - ciśnienie do 5 Bar

Charakterystyczne dla włączenia zaworu upustowego pompy oleju jest tzw. "bip" czyli przy zwiększaniu obrotów ciśnienie rośnie np. do 5,5 Bara a potem spada i stabilnie trzyma wartość ograniczoną pracą zaworu upustowego.

@pawelkiwi-masz racje, ale twoja wypowiedz brzmi tez w stylu "wiem, ale nie powiem":wink:

Odpowiedź powyżej.

turbina dostała w kość na wykańczającym się imbusie

źle analizujesz-ciśnienie jest cały czas identyczne oczywiście uzależnione od obrotów(jesli wałek-zabierak ulegnie obróceniu to wtedy mówimy o ciśnieniu =0 bar-tym samym turbo do wymiany)

Czujnik ciśnienia oleju w tym samochodzie wskazuje że ciśnienie jest ok jak przekroczy 0,35 - 0,85 Bara. Może dla wolnych obrotów te wartości są wystarczające ale dla auta jadącego pod obciążeniem przy 4000 obr/min niestety za małe. Imbus potrafi się pod koniec swojego życia obracać w gnieździe i nawet tego nie zauważysz - bo super czujnik ciśnienia VAG spełnia założenia. Nawet w klimatyzacji czujniki są cyfrowe i pokazują w Bar-ach aktualne ciśnienie, a tu nie zrobili mądrego algorytmu by analizować ciśnienie oleju w relacji do obrotów.

Pompa na imbusie nie staje w jednym momencie ! Wcześniej przeskakuje ale my o tym nie wiemy. Widać to po wyjętych wałkach że nie są tak samo obrobione na całej długości.

Paweł, ja miałem mierzone ciśnienie po swapie, tylko że swapowałem na nową i oryginalną pompę od 1.9 TDI, z tego co pamiętam (a mogę już źle pamiętać) to jak mierzyliśmy to na jałowym było 4 bary na zimnym silniku, a później jak się silnik trochę rozgrzał spadało do 2 barów (możliwe że później przy ~90' spadło jeszcze trochę).

Jeżeli zamierzacie swap z łańcucha na koła zębate... NIE POLECAM to wywalenie kasy w błoto bo nie rozwiązuje problemu, u mnie na kołach zębatych (BPW 2007r) imbusik wytarł się przy ORYGINALNYM przebiegu 92 tyś KM !! Nie ważne jaki masz przebieg, ale jak masz ponad 100tyś to odrazu powinieneś myśleć o tym problemie bardziej niż o rozrządzie, nie mówię odrazu o swapie, ale przynajmniej sprawdzenie gniazd i zmiana tego "imbusa" (u mnie chyba był wyjątek że padło tak wcześnie, albo powodem mogło być to że auto jeździło mało na trasach).

Też uważam żadne zębatki i tak imbus padnie chyba że za każdą wymianą oleju będzie ktoś darł miskę w dół i wymieniał imbusa na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie orientujecie się czy silnik 2.0 TDi CR 88kW CAGC wymagałby swapu? Wyczytałem, że od 10.2009 wydłużyli trochę ten imbus ale czy to jakoś zmniejszyło awaryjność? Rocznik auta mam 09.2009 więc najpewniej jest jeszcze poprzednia wersja rozwiązania.

Znacie jakieś sprawdzone zakłady w zachodniopomorskim zajmujące się taką operacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie orientujecie się czy silnik 2.0 TDi CR 88kW CAGC wymagałby swapu? Wyczytałem, że od 10.2009 wydłużyli trochę ten imbus ale czy to jakoś zmniejszyło awaryjność? Rocznik auta mam 09.2009 więc najpewniej jest jeszcze poprzednia wersja rozwiązania.

Znacie jakieś sprawdzone zakłady w zachodniopomorskim zajmujące się taką operacją?

masz "nowe auto" więc nie myśl o wywaleniu wałków!!!taką opcję robi się przy napędzie łańcuchowym lub jeśli ktoś jest desperatem to wywala wałki na kołach zębatych...sprawdź zabierak i śmigaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

Przewertowałem cały ten wątek i znalazłem chyba tylko jeden post o B8 z CAHA. Chyba sam się wpędzam w paranoję na zapas ale wolałem dmuchać na zimne. Na liczniku najechane 125k to ew przy wymianie rozrządu sprawdzę zabierak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj wyczytałem to zmiana nastąpiła dopiero w modelach od 10.2009, a mój jest 09.2009. I to też tylko wydłużono imbus co raczej jest prowizorką. Chyba, że tyczy się to B7, a B8 to inna bajka? Sprawdzałem w ETCE i jest imbusowy zabierak. Mógłby ktoś sprecyzować jak to jest z B8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

Przewertowałem cały ten wątek i znalazłem chyba tylko jeden post o B8 z CAHA. Chyba sam się wpędzam w paranoję na zapas ale wolałem dmuchać na zimne. Na liczniku najechane 125k to ew przy wymianie rozrządu sprawdzę zabierak.

sprawdz bo sie może okazac,że wcale nie jest tak różowo jak sie innym może wydawac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że śledzę wątek od początku do dnia dzisiejszego postanowiłem oddać swój moduł pompy do regeneracji przebieg 177 kkm. Co prawda nie miałem żadnych problemów do tej pory, jednak po przestudiowaniu powyższego tematu jazda w dłuższą podróż na wakacje była by dla mnie zbyt stresująca. Z uwagi na to, że w moim silniku jest już poprawiony napęd przez koła zębate 2.0 TDI BRD oddałem cały moduł pompy do regeneracji do Pana Tomka następnego dnia był już gotowy do odbioru. Co do niezawodności takiej regeneracji, będę mógł coś napisać w przyszłym roku rocznie pokonuję około 40kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorące podziękowania dla firmy "FUTURUM" za naprawę pompy olejowej do mojej a4 z 2007r-sam do końca nie wiedziałem co robić-wywalić wałki czy je zostawić.Zostałem przy oryginalnej konstrukcji grupy vag.- dlatego że mam napęd na koła zębate.Dostałem nawet 3 lata gwarancji na piśmie.Przed pochopną decyzją usunięcia wałków napędzanych kołami zębatymi-zastanówcie się czy warto wywalać pieniądze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być - jest demokracja i każdy ma wybór - wolny od wad ?

Wady są w każdym rozwiązaniu.

Szerokiej drogi mariusz.pek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące pompy oleju z silnika AWX to taka jaką można zastosować żeby zrobić swap. Kolega przywiózł mi części z silnika AWX żeby mu zrobić swap. Pompa olejowa ma numer 036 115 105 D. Na kole od tej pompy jest numer 06A 115 121 . koło te ma 31 zębów . W Etce podają że jest to pompa od silnika AWX ale ma koło zębate 06A 115 121 (31 zębów ) i podane jest że to do silnika AVB ,BKE . Koło do AWX ma mieć numer 038 115 121 i też ma 31 zębów. Czy mogę założyć tą pompę z tym kołem którą mam ? Wcześniej ktoś pisał że koło pompy ma mieć 23 zęby ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inne skoro ma tyle samo zębów 31 ? .Podany jest numer pompy , nie ma numeru koła zębatego na pompie. Ta pompa którą mam ma dodatkową literkę na końcu D. Małe koło zębate na wale jest 19 zębów i numer jest taki sam jak podane w opisie .Różnica jest tylko w numerze na tym dużym kole na pompie oleju w porównaniu z ETKĄ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dylemat

Posiadam A4 B7 z 2005r.silnik BLB 2.0TDI

Po nowym roku chce się zabrać za poprawieniu tego silnika a dokładnie napędu pompy oleju...

Rozważam dwie opcję.

1.Tańsza koszt z robocizną 1000zł gwarancja 3 lata.

Oferta firmy TMAserwis TMA SERWIS | TMA SERWIS - Naprawa i regeneracja pomp olejowych

Link do aukcji allegro WAŁEK WAŁKI POMPA OLEJU OLEJOWA 2.0 AUDI VW BLB (3789177447) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wymiana imbusa na grubszy.

2. Droższa zmiana całego napędu na ten z 1.9TDI koszt 2000zł

Usługa byłaby robiona w firmie AZ z Pruszcza Gdańskiego

Dokładny opis tu: Forum Audi A6 Klub :: Zobacz temat - [A6 C6 2.0TDI] Problem z 2.0 TDI - głośna praca, drgania...

Punkt 3.

Moje pytanie brzmi w którą modernizację pojść. Różnica cenowa jest dość duża.

Od poprzedniego użytkownika samochodu (forumowicz) wiem że sprawdzał stan imbusa i było ok wyglądał tak jakby było coś wymieniane nie miał luzów. Samochód cały czas jeździ i jest ok ale dmucham na zimne i chce jeździć w spokoju

Samochodem planuje jezdzić min 4 latka (o ile nie ukradną)

Wiem jedna i druga firma ma pozytywne opinie na tym forum, choć AZ ma chyba dużo więcej klientów.

Poradzcie którą opcję wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gados82 w twoim wypadku zrobilbym swapa z opisu jaro, a na az wiecej sie ludzi decyduje bo wiadomo tansze rozwiazanie. a jak na auto 4 lata w Twoim posiadaniu nie ma sie nadczym zastanawiac... wiadomo, koszt wiekszy ale 2000 to chyba troche przesadziles, pompe oleju mozesz kupic uzywke i ja po prostu mechanior sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego

jeśli chcesz coś przekazać to pisz jasno dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blb wolałbym wywalić wałki (bo tam nie tylko imbus się wyciera ale i zęby po których zasuwa łańcuch) zresztą sam miałem tak u siebie zrobione i nie miałem żadnych problemów i mój następca tez jeździ dalej autem. 2 tys za ta robote to chyba łącznie z nówka pompą olejowa z ASO bo wszystkie potrzebne części w ASO około 450zł kosztowały + pompa nowa ponad 800zł ja brałem używke z rozbiórki silnika za 250zł czyli mnie to wyszło 700zł + przy okazji nowy rozrząd, za robote nic bo sam to robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...