Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

to mialem na mysli, nie dosyc ze wadliwe gniazdo wybieraka, to jeszcze wadliwy napinacz na lancuch. gdyby walki byly napedzane zebatka ( trybami ) jak w moim przypadku wybralem opcje jaka oferuje futurum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie zrobie a wolalbym oddac to firmie ktora wie o co chodzi i tym sie zajmowala. Czyli w cenie 2tys powinny byc zawarte wszystkie nowe czesci do calkowitej przekladki?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

to robiłes swapa czy robiłeś regeneracje pompy w FUTURUM-jak piszesz dwa post wyżej?

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

gdyby walki byly napedzane zebatka ( trybami ) jak w moim przypadku wybralem opcje jaka oferuje futurum...

coś tu kręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czytaj ze zrozumieniem:

Myślałem żeby zrobić coś takiego http://a4-klub.pl/2-0-197/pompa-oleju-278818/ czyli grubszy imbus z jednej strony i przystosowane pod to gniazdo, ten koleś reklamował się w tym temacie (TMA SERWIS) i paru użytkowników mających pompy na zębatkach skorzystało już z takiej opcji albo dać dłuższy imbus i dłuższe gniazdo (Futurum tak robi)

---------- Post dopisany at 16:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

moja odpowiedz:

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

---------- Post dopisany at 16:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

pompe robilem na zasadzie futurum, ale na ori dluzszym imbusie ( przerobione gniazdo na dluzsze i utwardzone ) a napisalem juz gdzie w poscie ktory podales, tam tez niedoczytales.

wiec czego mariuszku nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod tą pompę oleju od 1.9 idzie jakaś uszczelka , chodzi mi to miejsce gdzie pompa łączy się z blokiem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czytaj ze zrozumieniem:
Myślałem żeby zrobić coś takiego http://a4-klub.pl/2-0-197/pompa-oleju-278818/ czyli grubszy imbus z jednej strony i przystosowane pod to gniazdo, ten koleś reklamował się w tym temacie (TMA SERWIS) i paru użytkowników mających pompy na zębatkach skorzystało już z takiej opcji albo dać dłuższy imbus i dłuższe gniazdo (Futurum tak robi)

---------- Post dopisany at 16:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

moja odpowiedz:

miedzyinnymi ja takiego swapa zrobilem :decayed: chyba zaloze tutaj osobny temat tego dotyczacy :)

---------- Post dopisany at 16:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:00 ----------

pompe robilem na zasadzie futurum, ale na ori dluzszym imbusie ( przerobione gniazdo na dluzsze i utwardzone ) a napisalem juz gdzie w poscie ktory podales, tam tez niedoczytales.

wiec czego mariuszku nie rozumiesz?

drogi kolego

Nie zrobiłeś swapa na pompkę z 1,9 tdi tylko poprawiłeś(naprawiłeś) własny moduł.Na początku pisałeś że zbierasz "graty" do wywalenia wałków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, a tego juz nie mozna nazwac swapem? napisalem ze zbieram graty ale po przeanalizowaniu jaki mam naped zdecydowalem sie na regeneracje gniazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=2]Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju[/h]co jest napisane w głównym wątku??masz naprawiony własny moduł pompy oleju którego nie wywalaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futurum, nie rozwalaj mnie. zrobilem swapa o ktorego pytal marynarz. przeczytaj to dokladnie. piszac SWAP ( CZYTAJ : MODERNIZACJA, ULEPSZENIE, ZYSK) mialem na mysli swap modernizacji pompy oleju ( walka na poprawione gniazdo ) ale gdybys chociaz zrozumiala to co przeczytalas wiedziala bys ze o tym z marynarzem rozmawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, niestety FUTURUM ma rację, trochę mieszasz w temacie :wink: nie róbmy już tu OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może gdzie w okolicach Mielca robią swap pompy ? Mam koła zębate ale swap będzie najlepszym rozwiązaniem chyba a ile taki zregenerowany wałem wytrzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma FUTURUM odradza wywalenie wałków z kołami zębatymi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma FUTURUM odradza wywalenie wałków z kołami zębatymi !!!

Może więcej wyjaśnień - odradza bo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...