Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonilem dzis do TMASERWIS zeby mi wyslali co trzeba abym nie byl z autem na podnosniku tydzien- a pan mi strzelil, ze jak auto model 2006<data 09.11.2015> to moze byc pompa na lancuchu albo na zebatkach... i mam zagwozdke- czy wszystkie BRE byly na zebatkach czy na lancuchu takze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bylem w ASO i mam pompe na zebatkach:

czyli chyba wystarczy kupic takie cos i spokoj czy cos myle??

POMPA OLEJU OLEJOWA WAŁKI AUDI A4 VW PASSAT B6 2.0 (3973831394) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego bigkaban.

Cała dyskusja czy też wypowiedzi w tym wątku to raczej odejście od opcji zabieraka i jak w temacie zlikwidowanie wałków.

Ty chcesz iść nadal w niepewne rozwiązanie ?

Ja wiem że mniej roboty, kasy ale zawsze będziesz myślał o wałeczku przed dłuższą podróżą - gwarantuję Ci to.

Assistance obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt podobny bo walek tma to 650 a modyfikacja komplet to 730 ale boje sie, ze mechanior cos spindoli przy modyfikacji no i mam dylemat bo mowia, ze walki poprawione sa ok. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak w temacie zlikwidowanie wałków.

Ty chcesz iść nadal w niepewne rozwiązanie ?

Od ponad 20 lat vw stosuje naped pompy oleju przez zabierak zarowno w silnilach benzynowych jak i klekotach. Jednak poglebienie gniazda to nie przeeobka na ”poprawione rozwiazanie” bo w 2010+ sa inne walki (nie tylko glebsza dziurka) jak i pompa oleju. Wyciecie walkow to tez niepelna przerobka bo w ori silnokach bezwalkowych sa inne waly(z przeciwwagami) i z racji kosztu tego sie nie wymienia. Operacja zbijania i nabijania na wal zwbatki to jak dla mnie maly jardcore (nie jest to jal wymiana klockow)

Tak czy siak jest zawsze jakis kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki od 2010r są "identyczne" jak te, stosowane od 2004r(zmniejszyli ilość podpór,panewek na których pracuje wałek balansujący w korpusie)

DSC_2445.jpg

---------- Post dopisany at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany at 18:20 ----------

brak środkowej panewki na wałku-wałek z moduły z 2012r.

DSCN2394.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki od 2010r są "identyczne" jak te, stosowane od 2004r(zmniejszyli ilość podpór,panewek na których pracuje wałek balansujący w korpusie)

Czesc,

przyjmijmy, ze zespol walkow balansujacych logicznie sklada sie z korpusu i walkow w nim osadzonych

W 2010+ nie ma srodkowej panewki w korpusie a wiec i walki nie maja "srodka" przygotowanego na prace w panewce

W -2009 jest srodkowa panewka i walki maja przygotowane miejsce na prace w srodkowej panewce

Wniosek: zarowno korpus jak i wsadzany do niego wapek z dziurka jest inny (pomijam glebokosc otworu na zabierak)

Napisalem nieprawde?

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

pompa olejowa -2009 vs 2010+ jest technicznie inna (ma inny kod czesci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-operacja demontażu i montażu zębatki bądź koła zębatego na wał jest bardzo prosta(jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt,podnośnik itd....)

-pompki olejowe montowane od 2004r rozpoczynały się od 03g115105a(napęd wałków poprzez łańcuch),koła zębate zaczynały się od końcówki"b"następnie "c","e","g","h"

-oryginalna pompka z literą "h" posiada inne mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawione z TMASERWIS i zobaczymy.. stare juz mialo luzu z 5-7 milimetrow na obrocie.. takze spokojniej spie...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 5-7 mm luzu?

Na imbusie 6 mm?

To niemożliwe.

Gdybyś napisał 2-3 a tu walnąłeś takiego wartościa że aż strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecilem kolem i zeby ruszyl imbus to musialem z 5-6 milimetrow kolo ruszyc... no chyba, ze oprocz imbusu doszly tam luzy miedzy kolami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kołem kręciłeś ?

Luz się mierzy na samym imbusie a nie na kołach. Równie dobrze można by powiedzieć iż imbus wyrobiony bo luz na kole 25 cm.

Koło = lewe koło, wrzucony 1 bieg, felga 17", mierzone po obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mechanikiem wiec nazywam rzeczy jak widze- jedt obudowa w srodku dwa walki a na zewnatrz bylo kolo z zebami spiralnie zakrzywionymi wiec nazwalem to kolem zebatym- na pewno wiesz o jakie kolo chodzi tylko piszesz kolejny post zeby sie droczyc a potem reszta bedzie musiala sie przebijac przez dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj juz ;) pawel po prostu taki jest... bierz go ... z lekkim dystansem :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ostatnio kolega mi mówił że słyszał u swojego mechanika odnośnie pomy oleju w 2,0TDI, dokładnie nie wiedział ale ponoć jest jakiś zestaw naprawczy który nawet w ASO zalecają wymieniać co 30tys. Ja u siebie zdaje się że miałem coś robione przy tej pompie, ale że co 30tys coś trzeba robić to pierwsze słysze. Orientuje się ktoś w temacie o co dokąłdnie może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, aby nie słuchać mechanika kolegi ,który nie wie o co chodzi...:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem ze mój watek będzie wyglądał podobnie jak inne w tym poście ale w moim 2.0 tdi historia zapisała następujące przygody . moja wiedza motoryzacyjna zaczna się i konczy na tankowaniu ;d

1. Zakup z uszkodzona pompa olejową < cena auta rewelacyjna stan pojazdu również ,prócz tej nieszczęsnej pompy . auto paliłem 1x przez 2 sec i tak postanowiłem stać się posiadzaczem owego egzemplarza>

2. Po oględzinach miejscowych mechaników.. doradzali mi wymiane imbusa twardszego za 30 zł + zestaw naprawczy około 250 zł<łańcuszek i koła zębate napinacz>

3.moje wieczorne oględziny googli przeczytanie kilkunastu postów wykonaniu paru telefonów doradzono mi opcje z silnika 1.9 tdi bądź regenerowana stara pompe

wybrałęm pompe z 1.9 tdi koszt 750 zł z zestawem zebatka łańcuszek i napinacz plus plastikowy uspokajacz czy jakos tak

4.turbina oczywiście zaszlachtowana do regeneracji koszt 700 zł

5.po skompletowaniu części mój mechanior zaczoł skrecac Furmanke

6.wszystko pięknie ładnie skrecone auto pali ładnie na zimnym silniku co zauważyłęm po 3 dniowym użytkowaniu auta. na ciepłym pali po 3 sec +-

7.i to czego się nie spodziewałem po przejechaniu 1 km max zapala się czerwona kontrolka oznaczająca ciśnienie oleju w silniku natomiast po wciśnięciu check moje tłumaczenie brzmi: zatrzymaj prace silnika niski poziom oleju w silniku uzupełnij

8.moje uwagi sa takie gdy auto jest zimne wszystko pięknie łądnie działa jak jest ciepłe zabawa zaczyna się od początku ....... nie wiem czy ma to wpływ olej jest syntetyczny 5w 40 bodajże ten kanalik został zaślepiony nagwintowany i szczelnie zaślepiony . nie wiem nie stałęm przy mechaniku . Panewki wg Mechanika sa nienaruszone . w co nie chce mi się wierzyc ale nie powiem bo <nie widziałęm >

9.po podpięciu do komputera wychodzi ze 4 świece do wymiany może przez to tak pali ? ciepły silnik raczej nie powinien mieć na to wpływu ale wole wymienić wszystkie bóle < jakie znam po 1 tyg>

10.Ciśnienie mierzone na ciepłym silniku 90 st. 900 obr ciśnienie około 0.5 bara 2500 tys obr 1.5 bara .

11. moje pomysły sa nastepujace pojade jeszcze do 2 innych warsztatów zmierze dokładnie ciśnienie oleju będę miał porównanie bo nie wierze ze ma tylko 0.5 bara ale może się myle

niestety następne będzie spowrotem dostawanie się pod miske olejowa zmiana panewek może ? sam już nie wiem . może załoze stara pompe kupie ten imbus i zestaw naprawczy . chłopaki dajcie rady

Help me bo spale tego złoma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...