Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi


nie mam jak podnieść tej cholery i sprawdzić jaki napęd pompy
masz koła zębate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tylko tu na forum czytałem że koła to montowali niby dopiero od 2007? w serwisie w rzeszowie nie potrafili mi konkretnie powiedzieć co mam :/

czyli jeżeli koła zębate to prawdopodonie wyrobił się ołówek lub jego gniazdo?


dodam tylko że zaświeciła mi się żółta kontrolka od oleju czy to ma coś do rzeczy? czy może zaświecić się czerwona kontrolka od oleju i czy to będzie coś innego oznaczać?

racja po telefonie do jaro444 na razie się uspokoiłem, za dużo czytam o tej pompie oleju i przez to tak s*am po gaciach

prawdopodobnie czujnik poziomu oleju, ale cóż tak to jest jak się człowiek przesiada ze starego accorda na coś "nowszego" i nie ma pojęcia że może być czerwona i żółta kontrolka od oleju

Edytowane przez longer22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tylko tu na forum czytałem że koła to montowali niby dopiero od 2007? w serwisie w rzeszowie nie potrafili mi konkretnie powiedzieć co mam :/

czyli jeżeli koła zębate to prawdopodonie wyrobił się ołówek lub jego gniazdo?

dodam tylko że zaświeciła mi się żółta kontrolka od oleju czy to ma coś do rzeczy? czy może zaświecić się czerwona kontrolka od oleju i czy to będzie coś innego oznaczać?

jak zółta to dolej oleju i nie rób fermentu na forum.Ciebie interesuje tylko czerwona w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W mojej olimpiadzie siedzi BPW produkcja 04.2007 chce ogarnac temat z wadliwa pompa ,Pytanie jak moge sprawdzic jaki mam naped ,koła zebate czy łancuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon lub przejażdżka do aso i rozmowa/sprawdzenie przez ogarniętą osobę.lub wymont/zamont miski olejowej. Ale raczej na 100% masz moduł na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dla pewnosci jutro sprobuje w ASO, Czyli jezeli na 100% koła zebate to raczej swap na 1.9 odpada tak ? W takim razie co dalej Ps auto ma 188 tys przebiegu potwierdzone w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobić swap kwestia także zmiany kola na wale po zdemontowaniu rozrządu.

Moduł na kołach już jest bardziej bezpieczny niż na łancuchu,zdejmij tylko ewent.miche wymień sam zabierak"inbus" i sie nie stresuj. Ja u siebie mam nalot 260tkm i nic się nie dzieje,szkoda glowe sobie tym zanieczyszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wczesniej ktos to robił za ciebie kolego , czytałem ze wymiana samego zabieraka to metoda na chwile , no bo jezeli gnzdo w wałku jest wyrobione to mało pomoze sam zabierak...Najgorsze jest to ze jak otworze miche i okaze sie ze gnazdo tez jest wyrobione to uziemie auto , a jest mi potrzebne kazdego dnia ... jest mozliwosc kupienia tego wałka balansujacego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz kupic...nawet od firmy przerabiającej,wysylają ci juz do montarzu a ty im wysyłasz swój jako tausz.

W moim silniku bylem pierwszy kto tam zaglądal-bialy silikon pod miską,imbus starego typu-z nagwintowanym otworem wewnatrz.sam osobiście kupowalem nowy pelny i zmieniałem-przed wymianą spr.pod kontem luzu starego imbusa-luzów brak i tak samo po wlożeniu nowego-robilem to przy przebiegu 220tkm na zegarze w 12roku a wiem że mial nalot cofany. Obecnie ma 258tkm.wiem o co chodzi z dostępem auta bo sam jestem uzależniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli wywale miche , kupie ori zabierak sprawdze luz jak bedzie ok to tylko zabierak wymienie jak Ty kolego , jak nie to wtedy bede myslał PS. jak mam koła zebate to wyklucza to swap z 1.9 np awx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób mimo wszystko przerabia...

przerabiają jeśli moduł jest na łańcuchu: blb lub bpw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na to nie ma reguły. Po 115 tys km ( BLB) imbusik ma luzy i do dość konkretne, to samo zębatka wyjechana, łańcuszek lata na boki. Nie czekajcie do 200tys czy lepiej bo sie nie opłaca ;) Aktualnie jestem na etapie wysłania nowej pompy ( 2005 na kole zębatym nie łańcuszku) do regeneracji.

Osobiście jakoś nie widzę plusów w rozwiązaniu z pompą od 1.9 i wyrzuceniem wałków. One są po to żeby silnik równo pracował więc bez nich może a nawet powinno szarpać silnikiem a kto wie jakie dalsze konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja wałków z przeróbką na większy imbus:

- zaleta - prawie oryginał

- zaleta - można powiedzieć opcja dożywotnia

- zaleta - cicha praca silnika, brak wibracji przy ok. 2,5k obrotów

- wada - większa masa poruszana

- wada - wibracje, telepanie przy zapalaniu silnika

Swap na pompę z 1.9

- zaleta - zapominamy o napędzie pompy oleju

- zalety - mniejsza masa poruszana

- zalety - brak wibracji, telepania przy zapalaniu silnika

- wada - wibracje silnika około 2.5 k obrotów

- wada - ogólnie głośniejsza praca silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- wada - wibracje silnika około 2.5 k obrotów

- wada - ogólnie głośniejsza praca silnika

Wibracje? Wszyscy jeżdżący 1.9 powinni się pochlastać bo wibruje podobnie bądź słabiej. Chyba przez lepsza konstrukcje poduszek.

Można by zmierzyć głośność z walkami i bez... Ale na logikę: jak może być głośniejsze coś czego nie ma?


powinno szarpać silnikiem a kto wie jakie dalsze konsekwencje.

Jak szarpie to na pewno nie jest przyczyna brak walków. Jedyna konsekwencja po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy było to, ze auto nieznacznie lepiej reagowało na pedał gazu. Proponuje pojechać na spota, i porównać sobie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wada - wibracje silnika około 2.5 k obrotów

- wada - ogólnie głośniejsza praca silnika

Wibracje? Wszyscy jeżdżący 1.9 powinni się pochlastać bo wibruje podobnie bądź słabiej. Chyba przez lepsza konstrukcje poduszek.

Można by zmierzyć głośność z walkami i bez... Ale na logikę: jak może być głośniejsze coś czego nie ma?

powinno szarpać silnikiem a kto wie jakie dalsze konsekwencje.

Jak szarpie to na pewno nie jest przyczyna brak walków. Jedyna konsekwencja po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy było to, ze auto nieznacznie lepiej reagowało na pedał gazu. Proponuje pojechać na spota, i porównać sobie autka.

Jeśli przejście na 1.9 to tylko z wymianą wału od 1.9(jest wyraźnie napisane, że wały mają inną ilość przeciwwag).

Wałki są po to aby ten wał wyrównoważać(czyli płynna jazda bez drgań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wałki są po to aby ten wał wyrównoważać(czyli płynna jazda bez drgań)

Prace silnika, nie jazdy :wink: Za wyrównoważenie układu tłoki/korbowody/wal korbowy i jego płynną prace odpowiadają przeciwwagi i kolo zamachowe. Walki maja za zadanie wyeliminować jedynie drgania o wysokiej frekwencji(w teorii), a nie wyręczać czy tez "wspomagać" przeciwwagi na wale. O ile funkcjonuje to w silnikach w miarę nowych, to w jednostkach ze sporym przebiegiem te drgania wręcz wzmacnia :kox:. A to dlatego ze ten układ nie toleruje żadnych przesunięć mas. Takie przesunięcia następują np.w wyniku naciagniecia łańcucha, czy zużycia kol zębatych.

Jak napisałem wcześniej: pojechać na spota, i porównać prace silników. Ja w moim byłym BPW wybrałem rozwiązanie z 1,9 bo wyszedłem z założenia ze jeżeli czegoś nie ma, to się na 100% nie zepsuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacząłem czytać tematy pompy olejowej, i dochodzę do wniosku iż u mnie to może być przyczyną, Falowania (drgania)w budzie na jałowym?

Problemów raczej z olejem nie mam, raz na ok 10tys dolewam jakieś 0.5L oleju.

W jaki sposób sprawdzić czy coś robić z pompą?

Znalazłem jeszcze taki post na sieci odnoście tego tematu.

nie ma potrzeby zakupu całego tego zestawu za ok 5 tyś zł.wystarczy, że naprawi się wałek balansujący w którym wyciera się gniazdo i zabierak.ja zapłaciłem ok 600zł za taką usługę. firma "tmaserwis" godna polecenia.nawet dali 3 lata gwarancji na piśmie.robiłem to w skodzie superb bss

Czy faktycznie wystarczy wymienić wałek?

Edytowane przez numen1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy faktycznie wystarczy wymienić wałek?
w BLB wymienisz zabierak i wałek i do tego waznym wymienic jest napinacz łancucha pompy oleju i dalej smigasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...