Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dymek, sadza - czy to kat?


Gość Goodspit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy!

Mam takie zapytanie:

Zauważyłem ostatnio że od czasu do czasu przy odpalaniu z rana puszcza małego ciemnego dymka, siostra przyuważyła że jak odjeżdżałem to jakby przy ruszaniu zakopcił chwilkę i lecą czarne drobinki (przypuszczam że to owa rzeczona sadza).

W gorące dni, przy upałach zauważyłem że przy przykatowaniu przy starcie z pedałem w glebę puszcza "batmanka" - im goręcej tym ciemniejszy.

Od razu zaznaczę że auto zVAGowałem i wszystko wygląda OK, filtry powymieniane całkiem niedawno - jakieś 3 kkm temu, obecnie auto ma 193 kkm przelotu.

Podejrzewam że to katalizator zawalony (wywalam go w piątek), jeszcze przejrzę dolot aczkolwiek niedawno sprawdzałem i wyglądało na całe.

Może macie koledzy jeszcze jakieś inne rady bądź spostrzeżenia, będę wdzięczny za wszelkie sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wszystko masz OK ...

w upały turbognoje maja wzmozone gazy ...

choc wywalenie kata nie zaszkodzi ...

p.s innymi słowy ... znajdz sobie inny problem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky jak zawsze masz rewelacyjne rady ;) To kata wywalę i tak a problem przeniosę na popiskującą roletę ;)

Chociaż wczoraj było całkiem chłodnawo rano a autko przy ruszaniu przydymiło i sadzą rzuciło podobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky jak zawsze masz rewelacyjne rady ;) To kata wywalę i tak a problem przeniosę na popiskującą roletę ;)

Chociaż wczoraj było całkiem chłodnawo rano a autko przy ruszaniu przydymiło i sadzą rzuciło podobno...

pokaz logi co by była pewnosc .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi robiłem w tamtym tygodniu ale zostały na służbowym laptopie, a że pracę w tej firmie już zakończyłem to i do logów się nie dostanę :wink4: Ale z logów wszystko wyszło ok, może tylko ciut przyduża dawka startowa bo ok 25,2 mg, jakiś czas temu po logach wychodziło że kierownice trochę przypieczone ale udało się je rozruszać, przynajmniej tak wygląda po ponownej diagnozie, tak więc pomyślałem że może tej sadzy odrobinę to i z turbiny mogło polecieć - nie wiem czy dobrze kombinuję. W każdym bądź razie logi nie wskazują na jakiś nieszczelności, przepływka ok, turbo też dobrze pompuje także podejrzewam że katalizator winien takiemu przykopcywaniu ;) Ewentualnie trochę ic może słabo chłodzi i za mało tlenu ma przy ostrym stracie - stąd czarny dymek - więc tak myślę co by i coolera przeczyścić tylko nie wiem jak to się robi - może oliwki w nim troszkę jest i zakłóca przepływ powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...