Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny centralny


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witam

Mam taki problem. Zamykam auto i nie zawsze mi zaskakuje centralny, muszę przytrzymać przekręcony kluczyk w drzwiach (poprzedni właściciel powiedział, że mija sekunda zanim zaciną się inne zamki bo tam coś ciśnienie i w ogóle, nie skumałem go) a jeśli to nie pomaga to otwieram tylnie drzwi od kierowcy i je zamykam wtedy zaskakuje:D dziwne :? są też przypadki kiedy żadna z tych metod nie działa i muszę wszystkie zamki ręcznie zamykać. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem coś podobnego u siebie, czyli jak otwierałem auto to tylko otwierały mi sie drzwi kierowcy a jak pociągłem za kalke i drzwi sie otworzyły to nagle c.z. zaskakiwał i sie furka cała sie otwierała - przyczyna - popękane luty w pompie centralnego, wyciąg pompe, rozbierz ją delikatnie i zobacz na luty, u mnie były popękane na pinach od zasilania pompy, a jak to nie pomoże to mogą być połamane jakieś przewody, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagaznik po prawej stronie w nadkolu, ściągniesz tapicerke i powinieneś zauważyć, powinna być w takiej gąbce zapakowana,jak by co to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem coś podobnego u siebie, czyli jak otwierałem auto to tylko otwierały mi sie drzwi kierowcy a jak pociągłem za kalke i drzwi sie otworzyły to nagle c.z. zaskakiwał i sie furka cała sie otwierała - przyczyna - popękane luty w pompie centralnego, wyciąg pompe, rozbierz ją delikatnie i zobacz na luty, u mnie były popękane na pinach od zasilania pompy, a jak to nie pomoże to mogą być połamane jakieś przewody, powodzenia

Potwierdzam to co pisze "Dark79" też w którejś A4 miałem przypadek popękanych lutów w pompce centralnego. Już nie pamiętam o które elementy chodziło ale jest tam chyba jakaś ciężka cewka i przekażnik które z racji swojego ciężaru i wstrząsów z biegiem czasu powodują popękanie styków i wszystko żyje swoim życiem. Wystarczy poprawić lutownicą wszystkie styki cięższych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

kurcze teraz to już w ogóle nie działa :D szukałem go ale znaleźć nie mogę. Pojadę do warsztatu po prostu, nie będę się męczył.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste, otwierasz bagażnik, ściągasz tapicerke po prawej stronie bagażnika, w dole za nadkolem powinna być taka gabka z wężykami i przewodami, to jest centralny, wyjmij na zewnątrz, posprawdzaj zasilanie na pompie, chyba różowa wtyczka z grubszymi przeodami, jak jest to sciągnij dolna pokrywe i przepatrz luty, jak nie ma zasilania to sprawdz bezpiecznik,pozdrownienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

pójdę dzisiaj poszukam tego, tylko obawiam się jednego... Dużo miejsca zabiera mi butla od gazu i mam nadzieję, że nie przeszkodzi mi w dostaniu się do tego zamka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapicerka powinna sie na tyle odchylić od strony tylnej lampy i na dole powinna być pompa od centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki84

ja mam to samo w najpotrzebniejszej chwili nie działa ale narazie wyczaiłem patent pompke mam na wierzch tzn w bagażniku i jak nie działa otwieram bagaznik i muszą byc otwarte drzwi i oderzam w to i zaswiecaja cie lampki oswietlenia i wtedy wiem ze działa i jest ok ale musze to zrobic do poządku bo mie to w.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

od razu chciałem sobie dorobić do centralnego pilota bo niestety samochód mój fabrycznie nie posiada. Człowiek od autoalarmów powiedział, że wyniesie to z 250 zł więc narazie się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oderzam w to i zaswiecaja cie lampki oswietlenia i wtedy wiem ze działa i jest ok ale musze to zrobic do poządku bo mie to w....

sprawdz kostki zasilające, pewnie tylko coś nie styka, troche czyszczenia i przelutowania i powinno być git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

no jestem już po naprawie. Pojechałem do warsztatu no i się okazało, że to nie były styki czy tam luty. Coś innego się skopało. Nie wnikałem co ale sam widziałem, że trochę roboty z tym mieli i musieli rozbierać wszystkie drzwi. Acha no i dałem za całą naprawę 120 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem już po naprawie. Pojechałem do warsztatu no i się okazało, że to nie były styki czy tam luty. Coś innego się skopało. Nie wnikałem co ale sam widziałem, że trochę roboty z tym mieli i musieli rozbierać wszystkie drzwi. Acha no i dałem za całą naprawę 120 zł.

Pozdrawiam

Sterowanie centralnego jest tylko z przednich drzwi ciekawe po co oni rozbierali wszystkie, pewnie trochę improwizacji w tym było :D ale najwazniejsze że masz zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze jednak nie troche improwizacji bylo a calosc to improwizacja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, pewnie chłopaki powiedzą ze trzeba całą wiązke wyminić lub co gorsze pompe centrlanego, podejrzewam ze usterka jest naprawde błacha. powalcz z nimi i im nie odpuszczaj, w końcu zapłaciłeś troche kaski za to,pozdrownienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał pompke. Też miałem problemy z centralnym. Wkurzyłem się i pojechałem kupić pompke. Musiałem przełożyć tylko elektryke ze starej i wszystko jest juz git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał pompke. Też miałem problemy z centralnym. Wkurzyłem się i pojechałem kupić pompke. Musiałem przełożyć tylko elektryke ze starej i wszystko jest juz git.

Witam Wszystkich :-) jestem tu nowy :-)

No i chciałbym przyłączyć się do tematu..otóż..sprawa jest błacha :-)

W przednich drzwiach są siłowniki które po obu stronach sa w innej pozycji..jeżli jeden siłownik jest w połowie a drugi np. na końcu lub początku ..dajesz sygnał na zamknięcie to jeden się całkowicie zamyka drugi przechodzi na połowe i dlatego się otwierają..trzeba powalczyć z tymi siłownikami i ustawić je w jednakowej pozycji..

No to chyba wszystko..jak ktoś z wawy możemy razem poszponcić bo mam ten sam problem i nei wiem jak się do tego zabrać :-)..

Pozdrawiam

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz jakąś wyciek powietrza gdzieś na instalacji centralnego a konkretnie tych drzwi z którymi masz problem, a jak Ci pompa chodzi, krótko czy długo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...