Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Strzelanie kabelka przy Turbinie


KRIS_BEST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem, a mianowicie jak włączę zasilanie w mojej A4 to pod maską słyszę jak "strzela" kabelek, który dochodzi podobno do czujnika ciśnienia w turbinie. Byłem u mechanika - powiedział mi on, że miał Audi B4 z silnikiem 1Z i teraz ma Skodę Octavię również z tym silnikiem i u niego też owy kabelek tak samo się zachowuje. W silniku AFN 110 (ja mam 90) ten problem nie występuje - sprawdzałem u kolegi. Nie przejmowałem się tym, do czasu jak nie znalazłem dokładnie takiego samego silnika tylko że w Golfie MK3 (również AHU) i w nim po włączeniu napięcia jest cisza.

Silnik nie gubi obrotów i nie "przymula" się. Po włączeniu silnika kabelek przestaje strzelać.

Co zrobić w takim przypadku??

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie, cykanie...słusznie bardziej cykanie. Wiesz co to może być??

zaworek sterowania turbulum - potocznie zwany N75 ...

jezeli furak dobrze jezdzi to bym poszukal sobie innego problemu ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK uspokoiliście mnie :)

...ale czy to znaczy, że jeżeli nie cyka to jest problem??

Qmpel od wyżej wspomnianego Golfa MK3 zobaczył ten post i się zastanawia czy skoro u niego nie cyka N75 to znaczy że coś jest nie tak??

Jego fura również dobrze chodzi i nie wyszukuje problemów na siłę...zastanawia się tylko...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK uspokoiliście mnie :)

...ale czy to znaczy, że jeżeli nie cyka to jest problem??

Qmpel od wyżej wspomnianego Golfa MK3 zobaczył ten post i się zastanawia czy skoro u niego nie cyka N75 to znaczy że coś jest nie tak??

Jego fura również dobrze chodzi i nie wyszukuje problemów na siłę...zastanawia się tylko...!!

cykanie/nie cykanie nie jest wyznacznikiem dzialania/nie działania zaworka N75 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...