Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy Silnik AHU posiada dwumas?


grzanek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może to i głupie pytanie ale chce wiedzieć na 100% bo przeczytałem ostatnio na forum że 1Z nie posiada a to prawie identyczne silniki pozdrawiam i czekam na odp :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziwna sprawa, bo pewnie zaraz po tym co tu napisze- zaczna krzyczec ze gadam glupoty itd, bo tak jak pisales- 1Z nie ma dwumasa.. i niby tylko 1Z- tyle doczytalem na forum... ALE:

niedawno zmienialem skrzynie biegow. bylem u goscia (jechalem tam specjalnie ponad 100km poza miasto), ktory od 17 lat robi tylko grupe VAG- nie rusza innych samochodow. widac ze facet zna temat, itd. no i po zdjeciu skrzyni- wyciagneli sprzeglo - bylo zajechane, wiec wymienilismy tez- pytam go o dwumas- a on mowi ze mam szczescie, bo ten silnik nie ma dwumasa, wiec nie mam dodatkowych kosztow w tym momencie- "jest pan pewny?- tak prosze zobaczyc"- i pokazywal mi to cale kolo zamachowe itd, ja sie na tym nie znam, nie widzialem wczesniej innego tdi rozebranego z dwumasem na wierzchu, wiec nie moglem nic stwierdzic, ale skoro tak mowil?

czy jest ktos w stanie potwierdzic na 100%, ze AHU nie ma dwumasa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma napewno.moze ktos kiedyś wyjął i dlatego tak to wyglądało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby ma dwumasa (mam lub będe miał ten problem ;) też) , ale....

Też od mechanika słyszałem o przypadku takim. Sprinter 2001 rok - wg wszelkich katalogów wszysktie mają dwumasa. Auto kupione w salonie nowe. Koles kupił cały komplet na wymianę sprzęgła.

Rozbierają auto a tu zonk... dwumasa nie ma...

Więc widac że to jakoś tak dziwnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma napewno.moze ktos kiedyś wyjął i dlatego tak to wyglądało ;)

jesteś w błędzie

nie wielka ilość 1Z i AHU miała dwumas, bardzo krótki zakres nr silnika , ale były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo jak z ADP. Niektórzy twierdzą,że właśnie ten model silnika nie ma dwumasa. ostatnio był podobny temat i podobno jest-o czym świadczy aukcja z allegro,na której jest do sprzedania dwumas do 1.6. 1.8. Zadałem pytanie sprzedającemu,czy to koło będzie pasowało do silnika ADP. Odpowiedział mi,że wie,że na 100% pasuje do 1.8,ale czy do 1.6 podejdzie to nie wie,bo nigdy jeszcze mu sie nie zdarzyło żeby ktoś pytał go o dwumasa do 1.6. Chyba najprościej zadzwonić do ASO i dowiedzieć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma napewno.moze ktos kiedyś wyjął i dlatego tak to wyglądało ;)

nie sadze- auto mialo jednego wlasciciela- to nie byl ten typ, ktory lubi samemu pogrzebac przy aucie itd- raczej robil standardy, czyli oleje, plyny, filtry i rozrzad- cala reszta byla oryginalna, nie bylo jakichkolwiek sladow zeby szkrzynia byla wczesniej zrzucana, sprzeglo zajechane, oryginal- sachs markowany znaczkami oooo takze pewnie nie wymieniane od nowosci.

Chyba najprościej zadzwonić do ASO i dowiedzieć się.

biorac pod uwage wyksztalcenie / wiedze / doswiadczenie pracownikow polskich ASO (nie wszystkich, ale wiekszosci) to nie chcialbym uzyskac informacji od nich... predzej dowiesz sie czegos tu, na forum, niz od "madrych" panow z audi hehe ;)

no chyba ze trafisz na pozadny salon/ASO, lub zadzwonisz do aso z prawdziwego zdarzenia, gdzies za zachodnia granica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak dla ścisłości

wszystkie 1.9 od nr nadwozia 8D-WA014191 powinny być wyposażone w koło dwumasowe

czy to jest AHH czy AHU bez znaczenia

te same koło dwumasowe idzie również do silnika 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak dla ścisłości

wszystkie 1.9 od nr nadwozia 8D-WA014191 powinny być wyposażone w koło dwumasowe

No to według tych numerów jeśli początek mojego to WAUZZZ8DZTA31. Mam dumasa czy nie??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu a masz może zakres numerów silnika AHU w których były dwumasy.

Czy rocznik 97 się łapie pod dwumasy czy może jeszcze nie?

Napisałes że mała ilośc AHU je miała - a ten silnik jest dłużej niż AFN produkowany (bo aż do 2001 AFN chyba do 99 lub 00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moj AFN z 96r. ze skrezynia automatryczna 4 biegowa posiada dwumas???

u ciebie jest jeszcze drożej - posiadasz koło(sprzegło)hydrokinetyczne

mustang.bs ma 2umasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Tez mam AFN z 97r. Czy można bezkarnie zmienić na jednomas? I zmienia się tylko koło zamachowe czy reszta sprzęgła tez jest inna? Ktoś kiedyś pisał że lepiej wrzucić jednomas jak pada 2mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...