Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy Silnik AHU posiada dwumas?


grzanek85

Rekomendowane odpowiedzi

A czy mój AFN 110KM z 96r posiada dwumasa ?

kazdy AFN posiada dwumasa[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 10:36_________________________________________________

A ja z innej beczki. Tez mam AFN z 97r. Czy można bezkarnie zmienić na jednomas? I zmienia się tylko koło zamachowe czy reszta sprzęgła tez jest inna? Ktoś kiedyś pisał że lepiej wrzucić jednomas jak pada 2mas.

musisz zmianic takze sprzeglo

sprzeglo ktore idzie do dwumasa nie pasuje do jednomasowego kola zamachowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.posiadam audi a4 avant 1.9 AHU i mam taki problem.podczas gwałtownego przyspeszanie powyzej 2.000 obrotów strasznie drży silnikiem powyżej 3ciego biegu.autko mam zawirusowane i wtryski 216ki.myśle,że to sprzęgło sie kończy ,ale niewiem czy mam 2-mas czy normalne.i jaka może być tego przyczyna???pozdrawiam

Mariusz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenie to może być sprzęgło, mogą być poduszki, może być brudny nastawnik w pompie. Bez dokładniejszej diagnozy (vag itd) się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem tu nowicjuszem na forum i tak czytając ten wątek ( też mi szarpie sprzęgło ) nie wiem nadal czy mam dwumasa , czy nie . Silnik 1Z rok 1996 1.9 TDI 66KW , sedan WAUZZZ8DZT... . Czy ktoś był by mnie w stanie oświecić , bo nie wiem ile kasy szykować ?

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów, jestem nowicjuszem na forum. Nurtuje mnie kwestia ewentulnej dwumasy w moim audiku. Benzyna 1.8 ARG, WIN: WAUZZZ8DZXA224810. Moje objawy wzbudzają następujące objawy: Przy wciśniętym sprzęgle głównie przy ruszaniu powstaje piszczący nieregularny dźwięk dający wrażenie jakby krzywej wytartej tarczy. Sprzęgło bierze stosunkowo szybko. Zauważyłem również ze na zupełnie zimnym silniku drgania przenoszone na auto przy ruszaniu są nieco większe. Nie widzę innych objawów padnietej dwumasy/ zwykłego sprzegła. Bardzo dziekuje za pomocne spostrzeżenia. :) Liczę na informacje, że mam zwykłe koło zamachowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...