Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy bierze wam olej ten silnik i ile ?


Martin_Speed

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio uswiadomiono mnie ze 1,9 TDI AVF bierze dosyc sporo oleju.. No i po wymianie oleju i przejechaniu okolo 1,5 tysiaca km kontrolka sie zaswiecila i oleju bylo na minimum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wymiany do wymiany nic nie dolewam u siebie. Wlewam zawsze pelny stan i po zrobieniu 15 tys stan oleju mi wskazuje troszke mniej niz polowa, ale jeszcze ani razu nie dolalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w ksiazce pisze za normalne jesy ze spala do 0,5 litra na 1000 km..bedac na warsztacie to nieznajomy potwierdzil ze sporo jedza oleju i to jest normalne w tym rozajach dieslach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienialem olej przy 234tys. teraz jest 241 i dolalem okolo 100-150ml :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 15 tys dolewam ok.0,2-0,5 litra ale latam autostrada polska dania 160-170 km/h a czytalem ze przy duzych predkosciach silnik bierze wiecej oleju wiec mysle ze jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się przyjmuje że Diesle troszkę oleju biorą, oczywiście bez przesady jak w instrukcji obsługi bo tam to jest zabezpieczenie się producenta przed ewentualnymi pretensjami klientów.

U siebie nie zauważyłem narazie ubytku oleju po 10tys km ale moim zdaniem zależy to od egzemplarza i oczywiście stylu jazdy. W 1.9 z tym braniem oleju nie jest źle, trochę więcej palą 2.0 tdi.

U ciebie jak spalił tyle oleju na dystansie 1,5k km że kontrolka się zapaliła to coś masz nie tak. No chyba że to pomyłka i miałeś napisać 15k km. Jeżeli jednak ci aż tak ubywa oleju to sprawdź czy go nie gubisz. Isnieje jeszcze możliwość że ci na minimum nalali bo nieraz tak potrafią "znawcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od niedawna, po wymianie oleju zrobiłem nim 3tyś km, dziś sprawdziłem i stan na bagnecie ani nie drgnął, jak był tak jest na górnej kresce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze malo nalał.. wyciekaów zadnych, turbina nie mieli , nie kopci.. czyli taka specyfika silnika. Jezdze na 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na 5w30

Jak 5w30 to niby long life tak? Jeżeli tak to z mojej wiedzy lepiej dla turbinki 5w40 i co 15 tys lub częściej wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam olej co około 10 tysi i nic nie bierze (jest dłubnięty) . Śmigam na Motul-u :good:

50 % miasto , 50 % trasa ....miasto korki itp. trasa wiadomo jak , jeśli jest miejsce to but :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie wymieniam olej co około 14-15 tys. km i nie zauważyłem znacznych

ubytków oleju. Po przejechaniu w/w dystansu ok 70% po mieście na bagnecie jest

minimalny ubytek. Wcześniej lałem olej Mobil1 5w30 aktualnie Motul 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech sie ktos kumaty wypowie czy po wirusie warto wymieniac olej czesciej niz co 15 tys km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech sie ktos kumaty wypowie czy po wirusie warto wymieniac olej czesciej niz co 15 tys km?

Może nie jestem fachowcem ale zawsze im częściej wymieniasz olej tym lepiej dla silnika a szczególnie dla turbiny . 15tys to jest wartość max w naszych silnikach dla 5w40 określona przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF z 2003r od 2tyś virus, przebieg 208000km,

wymieniam olej co 10tyś,

odkąd mam tego furaka wymieniałem olej 3 razy i nigdy nic nie dolewałem, więc nie bierze nic albo znikome ilości bo na bagnecie jest to samo... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech wymieniaja olej co 30 tysiecy.. Lataja na Castrolu Long Live.. Juz sam niewiem kogo sluchac..Kazdy cos innego pisze.. i wychodzi na to ze 1,9 jezdzi na wszystkim co wlejesz do niego :D.. JA leje Castrola tak jak niemcy i wymiana co 20.25 tysiecy ze wzgledu na zły stan pali w polsce.. to jest Opinia osobistego mechanika ktory pracował cała swoja kariere w ASO VW i jest teraz na prywatce[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2010, 11:02_________________________________________________druga sprawa mam silnik AVF i jak wielu tutaj i widze jednym bierze olej a innym nie... odczego to zalezy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio uswiadomiono mnie ze 1,9 TDI AVF bierze dosyc sporo oleju.. No i po wymianie oleju i przejechaniu okolo 1,5 tysiaca km kontrolka sie zaswiecila i oleju bylo na minimum ...

No to masz lipe. Stanowczo za duzo. Stawiam na turbine. Zobacz w wydechu czy nie masz oleju, a pózniej ściągnij dolot do turbiny i tam kuknij.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio uswiadomiono mnie ze 1,9 TDI AVF bierze dosyc sporo oleju.. No i po wymianie oleju i przejechaniu okolo 1,5 tysiaca km kontrolka sie zaswiecila i oleju bylo na minimum ...

sprawdzałeś po wymianie ile nalali :cool1:

JA leje Castrola tak jak niemcy i wymiana co 20.25 tysiecy

wcześniej też brał olej czy dopiero po ostatniej wymianie, o jaką ilość oleju chodzi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...