Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy bierze wam olej ten silnik i ile ?


Martin_Speed

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniam co 12 tys km, śmigam w 90% po autostradach i oleju dolewam 0,3 - 0,5 litra na te 12 tys km.

Dodam, ze jak jade do PL to przez niemcownie 160 - 180 na bucie przez cały czas i problemów z oliwka nie mam, no i zeby tak zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech wymieniaja olej co 30 tysiecy.. Lataja na Castrolu Long Live.. Juz sam niewiem kogo sluchac..Kazdy cos innego pisze.. i wychodzi na to ze 1,9 jezdzi na wszystkim co wlejesz do niego :D.. JA leje Castrola tak jak niemcy i wymiana co 20.25 tysiecy ze wzgledu na zły stan pali w polsce.. to jest Opinia osobistego mechanika ktory pracował cała swoja kariere w ASO VW i jest teraz na prywatce[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2010, 11:02_________________________________________________druga sprawa mam silnik AVF i jak wielu tutaj i widze jednym bierze olej a innym nie... odczego to zalezy ??

LL serwice jest odpowiedzialny za padanie turbin przy przebegu 170-200 kkm. zostal wymyslony aby zmniejszyc koszty dla flot, ktore sa wymieniane rowno z zakonczeniem gwarancji.

pozniejsi nabywcy maja w zalozeniu zasilic serwisy ASO....

gratuluje mechanika :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej miałem 1.9 110KM i 2.0 TDI 140KM i tam trosze był ubytek oleju ale bardzo mały. Na może po 6-7 tys można było troszkę wlać tak dla świętego spokoju.

Teraz użytkuje 1.9 130KM i jestem zaskoczony bo ten silnik nie bieże nic. Do tego jest kompletnie suchy.

Ale przy robieniu większych prędkości może nastąpić mały ubytek oleju bo występuje pocenie się oleju przy intercoolerze. Ostatnio grzebali mi przy turbo i widzę że więcej się "poci" w tym miejscu. Nie wiem czy wymienić uszczelki czy tego nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam autko po chipie i od wymiany do wymiany nie dolewam ani kropelki choć widać że na bagnecie stan schodzi z max prawie do minimum choć wiem że to normalne iż silnik pobiera troche oleju i wskazane jest dolać nawet 0,5 litra od wymiany do wymiany. jeszcze dodam że nie śrubuje gurnych wartości wymiany oleju, castrol 10W40 zmieniam co 10tys a nie co 12 jak niektórzy proponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tam.. Nie kopci, silnik sie nie rozszczelnil turbina chodzi jak nalezy....Mozliwe ze to wina samego oleju bo wlasnie powinnie chodzic na 5W40 a nie 5w30... DOkladnie dolac musialem 0,5 litra.. to za duzo.. w tygodniui bede głebiej patrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tam.. Nie kopci, silnik sie nie rozszczelnil turbina chodzi jak nalezy....Mozliwe ze to wina samego oleju bo wlasnie powinnie chodzic na 5W40 a nie 5w30... DOkladnie dolac musialem 0,5 litra.. to za duzo.. w tygodniui bede głebiej patrzec

Firmy odstąpiły od prdukcji oleju 5w-40 do pompowtrysków.

To co zostało to resztki, zapasy w magazynach.

Teraz tylko robi sie 5w- 30.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej 0.5l za 1100 kilometrów co cos jest nie tak albo faktycznie tyle bierze..

0,5l na 1100km to o wiele za dużo. Na 10 tyś to może być ale nie na 1 tyś :shocked: I jak Martin, zdiagnozowałeś już przyczynę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Dolałem olej i juz gra :D Najprawdopodobniej ucieklo tyle bo filt oleju nie byl zalany olejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Dolałem olej i juz gra :D Najprawdopodobniej ucieklo tyle bo filt oleju nie byl zalany olejem :)

dolej i mykaj z 2 do 3tys km w tym czasie obserwuj turbine wycieki i inne mozliwe ubytki jesli silnik jest czysty nie ma wyciekow turbo nie przerzuca a olej dalej ubywa -- moze to byc wina pierscieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF z 2003r od 2tyś virus, przebieg 208000km,

wymieniam olej co 10tyś,

odkąd mam tego furaka wymieniałem olej 3 razy i nigdy nic nie dolewałem, więc nie bierze nic albo znikome ilości bo na bagnecie jest to samo... :good:

mam podobnie, jak juz wlejesz to jest tyle ile trzeba, az do nastepnej wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzac na castrolu musialem dolewac olej dwa razy miedzy wymianiami.W koncu przesiadlem sie na motulka.Wymienialem olej 3 razy co 15 tys km - nigdy nie dolewalem oleju miedzy wymianami a jego spalanie bylo minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzac na castrolu musialem dolewac olej dwa razy miedzy wymianiami.W koncu przesiadlem sie na motulka.Wymienialem olej 3 razy co 15 tys km - nigdy nie dolewalem oleju miedzy wymianami a jego spalanie bylo minimalne.

ja smigam na castrol edge juz 3 cia wymiana i 0 brania wiec nie wiem co macie do castrola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzac na castrolu musialem dolewac olej dwa razy miedzy wymianiami.W koncu przesiadlem sie na motulka.Wymienialem olej 3 razy co 15 tys km - nigdy nie dolewalem oleju miedzy wymianami a jego spalanie bylo minimalne.

ja smigam na castrol edge juz 3 cia wymiana i 0 brania wiec nie wiem co macie do castrola ?

no wlasnie to,ze myslalem ze moj silnik jest do remontu bo zarl castrola calkiem sporo-dolewalem miedzy wymianami dwa razy.Odkad leje motula nic nie dolewam.Wniosek prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...