Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Tiptronic problem.


Luqas26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moj problem objawia sie nastepujuco:

podczas jazdy czuje jakby komputer wyrzucal mi bieg na luz i po chwili doslownie sekundzie wlacza sie 4 lub 5 a na wyswiatlaczu na zegarach przestaje pokazywac ktory mam bieg. jak zmienie wajche na reczne przelaczanie biegow to wogole nie reaguje dalej na wyswiatlaczu nic sie nie zmienia. przy recznej probie zmiany biegu na nizszy lub wyzszy tez nic nie reaguje. po wylaczeniu zaplonu i ponownym odpaleniu jest ok. zaczyna sie znowu podczas rozpedzania. co to moze byc.

czy cos ze skrzynia czy moze z elektryka (komputerem). Moze trzeba olej zmienic, ale czytalem gdzies ze skrzynie 5-biegowe tiptronic sa bez obslugowe. tzn ze jezeli nie ma wyciekow nie trzeba zmieniec olej. czy to prawda??

zrobilem tym autem narazie 8tys. i wczesniej nie bylo zadnych objawow.

Jezeli ktos mial podobny problem prosze o pomoc. Boje sie juz wydatkow.

Zauwazylem dzisiaj jeszcze ze problem zaczyna sie jak auto jedzie na 3 biegu. jak przyspieszam to czuje cos jakby wyskakiwal bieg, po czym wlacza sie 4 lub 5. i nawet jak zwalniam skrzynia nie redukuje biegow. Na 1 lub 2 manualnie wlaczonej jest wszystko ok tak samo na automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze napewno ale w poniedzialek dopiero bo nie posiadam. Ale chcialbym wiedziec chociaz czy to czesc mechaniczna czy moze cos ze sterowaniem bo psycha mi siada caly dzionek od myslenia a oczy od przegladania podobnych postow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany oleju w skrzyni tiptronic to także powiedziano mi w serwisie, że sie nie wymienia, błąd powinno się wymieniać i to co ok 70 tyś, powiedzą ci to w każdym serwisie zajmującym się naprawą Asb (prócz ASO). Skrzynia tiptronic to wygoda ale także duży wydatek gdy się coś wysra (sam się o tym przekonałem) A co do twojego problemu to w pierwszym rzedzie podpiął bym auto pod vaga i sprawdził czy nie pokazały się jakieś błędy, a później zmienił bym olej na nowy. Do prawidłowej pracy skrzyni potrzebny jest olej "świeży" a nie przepracowany. Jeśli po wymianie problem będzie się dalej powtarzał do pozostanie tylko wizyta u specjalisty który coś podpowie co moze być przyczyna takiego zachowania.

Pozdrawiam i życzę taniego rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego rodzaju problem byl z twoja skrzynia?. Mocno sie wykosztowales? Dzisiaj zrobilem runde znowu zeby dokladnie stwierdzic kiedy zaczyna sie problem i wyszlo ze na 3 i 4 biegu - jakby wyskakiwal na 5 idzie normalnie. Moze to wina tylko oleju, odstawiam auto jutro. Oby tak bylo bo az sie boje ze wydatki moga siegac 2-3 tysiace w przypadku jakichs mechanicznych uszkodzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzynia się rozszcelniła i olej się wylał całkiem, dodego padła pompa oleju i jeszcze kilka rzeczy zostało zmienionych. Koszt naprawy 4 tyś. Podobno w tych skrzyniach to normalne, że przy przebiegu ok 200 tyś coś zaczyna się psuć. W twoim przypadku może wymiana oleju pomoże, zobaczysz jak zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie oleju co 60 -70 tys. skrzynia bedzie pracowała długie lata i żadne 300, a tym bardziej 200tys nie zrobi na niej zadnego wrazenia. ASO nie wymienia oleju w tych skrzyniach, bo takie są wytyczne AUDI. Lepiej naprawiać niż wymieniać. Naprawa Tipa w ASO co około 20 tys zł :shocked: Słynny już tryb wymian oleju w silnikach LONG LIFE co 30 tysi, a teraz mamy skutki w silnikach 2.5TDI w postaci wytartych wałków. Jeżeli stan oleju masz ok. to... :thumbdown: Życze wymiany filtra, nowej uszczelki, oczyszczenia miski i 6.5L ATF tym razem tylko i wyłącznie z ASO 65 zeta za litr. To beda najmniejsze możliwe wydatki. Daj cyne jak to się wszystko skonczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi: miałeś jakieś doświadczenia ze skrzyniami tego typu? na co to wygląda wg. ciebie? Mieszkam w dziadowskim gorzowie wlkp. jest tu niewiele firm które robią takie skrzynie i znają sie na nich dobrze. Odejmując jeszcze tych którym nie można zaufać bo zawyżają koszta naprawy poprzez wymianę części niekoniecznych bardzo ciężko tu o fachową porade. Zamówiłem dzisiaj vaga na środe będzie więc sam sie postaram zrobic logi i je tu zamiescic a na goscia ktory sie podobno na tym dobrze zna przyszlo mi czekac do nastepnego tygodnie gdyz zamknal warsztat na czas urlopu;/

Stało mi sie to jak wracałem do chaty po kupnie On`u. Zakupiłem całe 150 ltr a auto stoi. Szlak mnie trafia gdyż musiałem przesiaść sie spowrotem do mojej starej i poczciwej omegi-a tez automata ktory o dziwo jak na auto z 220tys i 19 lat kula perfekcyjnie.

O dalszym przebiegu sprawy bede informowal jak sie czegos dowiem.[br]Dopisany: 02 Lipiec 2007, 23:09 _________________________________________________

[br]Dopisany: 05 Lipiec 2007, 21:14 _________________________________________________Wkoncu kupilem interfejs i podpialem do auta. W pamieci mialem jeden bląd:

17117 - Gear 3 Incorrect Ratio P0733 - 35-00 - -

Po wykasowaniu i malej przejazdzce wyskoczyly dwa

pierwszy taki sam jak powyzszy a drugi to samo tylko gear 4.

Nie mam pojecia co to moze byc. Moze ktos z was mial cos takiego w przeszlosci.

W poniedzialek auto idzie na warsztat ktory sie zajmuja naprawa asb i zobaczymy.

Zauwazylem dzisiaj ze auto slabo idzie na wstecznym pod gorke, jakby sie sprzeglo slizgalo. Moze cos z olejem. poki co to sprawa nie rozwiazana a mi juz mozg siada od tej niepewnosci co do tej usterki. Wkurza mnie tylko jeszcze za mam niepelna wersje vag`a 409-1 i za cholery nie moge znalezc w necie pelnej. Moze ktos ma i chcialby sie podzielic. Jak cos to na pw prosze. z gory dzieki[br]Dopisany: 05 Lipiec 2007, 21:16 _________________________________________________No i wkońcu po tygodniu autko poszlo do mechaniora. Po krótkiej jeżdzie i moim opisie nie mial wątpliwości, że to uszkodzenie mechaniczne. Tarczki, konwerter, pompa słabe ciśnienie daje i jakiś koszykł pękł. Cała zabawa wyjdzie 2500-3000pln max - czyli maliny nie ma, ale mogłobyć gorzej

;( :confused4: Naprawa to szybka sprawa 2-3 dni, części są od ręki. Generalnie co do tiptronika to powiedział, że skrzynki te często się sypią i przeważnie to co u mnie. Powiedział żebym sie cieszył, że nie mam multitronica, bo bym płakał tak jak wielu jego klientów. Pytałem czy to wina tego że olej mógłbyć nie wymieniany, rzekł że akurat ten problem powstał "z przyczyn naturalnych" - przynajmniej mam czyste sumienie.

Rozmawialiśmy trochę o skrzyniach multitronik, odradza je każdemu który by go zapytał czy warto ją kupić, z prostej przyczyny - brak części zamiennych do tejże skrzyni. No chyba, że ktoś kupuje autko z salonu, wtedy pojeździ kilka latek. Wielu świetnych fachowców którzy podejmują się naprawy MT, wstawia części używane!!! Skrzynie chodzą rok, pół i znowu padają. A nówka to 25000 tys w serwisie. Cytuje gościa" "dziwię się dlaczego jeszcze nikt nie podał audi do sądu za to, że nie sprzedaje części zamiennych do multitronika". Bardzo mnie to dziwi, wogóle ciężko było mi w to uwierzyć, ale zadzwoniłem do firmy w poznaniu żeby zweryfikować cene czy przypadkiem gość mnie nie naciąga i przy okazji zapytałem o sprawę tych części - Potwierdził.

Stwierdziłem, że już chyba automata nie kupie bo za duże ryzyko awarii a on na to, że 8/10 telefonów z awariami to manuale. także sam już nie wiem.

Czekam do środy na niunie i szykuje sos :confused4:[br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 18:47 _________________________________________________No i wkoncu odebralem niunie :dance: Przyczyna moich problemow byla glownie plyta sterujaca. Gosc nie probowal jej nawet naprawiac wiec wstawil inna, oprocz tego dwa pekniete kosze, nowa pompa, tarczki, nowy olej uszczelka itp. Cala zabawa wyniosla mnie 3400 :foch: Ale usmiech powrocil na gebe po jednym przejechanym kilometrze. :a4fan: :a4fan: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że możesz ponownie latac swoja niunią ale koszty są za***iste :confused4: Zastanawiałeś się np. nad wymianą całej skrzyni - myślę oczywiście o używce, gdzie jak się dobrze człowiek rozejrzy to za trójkę spokojnie można taką kupic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że możesz ponownie latac swoja niunią ale koszty są za***iste :confused4: Zastanawiałeś się np. nad wymianą całej skrzyni - myślę oczywiście o używce, gdzie jak się dobrze człowiek rozejrzy to za trójkę spokojnie można taką kupic!!!

Masz racje. Ogladalem i znalazlem za 3100 w poznaniue z 6-m gwarancja. wymiana gratis pod warunkiem ze skrzynka moja zostanie u nich. Ale pojechalem na warsztat u mnie w gorzowie i gosc powiedzial ze za 3000 to zrobi. Jak zrobil po kliku dniach z zlozyl do kupy to powiedzial ze plyte jeszcze musial dorzucic i calosc wyniesie 4000!!!!!!!!! czaisz. Wkurwilem sie na maxa i caly weekend mialem zjebany. Dzisiaj pojechalem po auto i powiedzialem ze daju mu 3tys i koniec to gosciu ze przeklada wszystko spowrotem bo tysiaka nie popusci. Sytuacja byla c**jowa ale ja trzymalem na swoim a on na swoim. Najpierw zszedl na 3500 potem ostatecznie 3400. Policzylem ze jak mi to przelozy i pojade do poznania to zaoszczedze 200 a auto dalej bedzie zjebane. Wiec sie zgodzilem bo caly tydzien psycha mi siadala. A pozatym jeszcze moglobyc tak ze zlozyl by tak na sztuke ze bym do chaty nie wrocil no i co gorsza ze skopiuje immo i da je jakims zlodziejom lub cos w tym stylu. Wiec sam widzisz ze sytuacja byla c**jowa. Od dzis bez kwita auta nie zostawie na warsztacie. Jak 3 to 3!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie trzeba liczyć 5000zł za naprawę skrzyni. Naprawe profesjonalną. Firma SAMKO wykonała dla mnie kilka napraw w różnych samochodach-drogo ale 100% satysfakcji.

Teraz mam auto z manualną skrzynia ale olej w automatycznej wymieniał bym najrzadziej co 60tyś.km. razem z filtrem bądź czyszczeniem filtra zależy od skrzyni.Zdarza się taka sytucja - ktos kupuje auto uzywane spory przebieg i udaje sie na wymiane oleju w skrzyni po wymianie auto juz nie jest w stanie odjechać.. :confused4: przyczyna: w aucie nigdy nie był wymieniany olej w skrzyni :thumbdown: wniosek: nie kupuj nieserwisowanego auta a jak kupisz to nie dotykaj się do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm!!!

Jestem przekonany, że masz absolutną rację w sprawie kupna auta nieserwisowanego. To tak jakby kupno kota w worku. Nie wiadomo czy jest biały czy czarny :shocked: A swoją drogą to strasznie drogo u Was :blink: Zresztą tak sobie myślę??? - Warszawka nigdy nie była tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie trzeba liczyć 5000zł za naprawę skrzyni

Wolalbym juz kupic nowke. Na allegro oglasza sie firma ktora sprowadza te skrzynie za okolo 7000

na przod i na 4 naped. Z montazem wynioslo by z 8000 ale nowa to nowa. No chyba ze ktos dalby mi 12m gwarancji bez limitu kilometrow bo tyle gosc daje za te skrzynie.

Zdarza się taka sytucja - ktos kupuje auto uzywane spory przebieg i udaje sie na wymiane oleju w skrzyni po wymianie auto juz nie jest w stanie odjechać.. przyczyna: w aucie nigdy nie był wymieniany olej w skrzyni wniosek: nie kupuj nieserwisowanego auta a jak kupisz to nie dotykaj się do skrzyni.

Moja byla do konca serwisowana w aso i dlatego padla. Bylo o tym juz na forum. Audi nie wymienia oleju w skrzynkach automatycznych bo lepiej jest naprawiac-wymieniacna nowe niz zmieniac olej. Przeczytalem o tym na niejednym formu i gazetach motoryzacyjnych, ale niestety dopiero po awarii skrzyni. To samo tyczy sie silnikow i tych niby olejow long life. To jest jedna wielka sciema. Fajnie dla tych ktorzy maja nowe auta i olej zmienia sie co 20, 30,40 a nawet ostatnio czytalem ze w nowych mercedesach co 100tys!!! Taki silnik napewno nie zrobi 1.000.000 km a moglby gdyby olej byl zmieniany czesciej. Lecz psulo by to polityke firm:)

Wracajac jeszcze do wymiany oleju w asb zapytalem dzisiaj goscia ktory mi naprawial ta skrzynie po ilu km mam przyjechac do niego na zmiane oleju-odpowiedzial ze zadnych zmian oleju w tej skrzyni. :blink: Musze na forum automat.pl zapytac o to. Co wy o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie okresy między wymianami oleju nie sa podyktowane wytrzymałością podzespołów tylko sprawnością oleju najnowsze oleje mobila badź sysnetyczne do automatów teoretycznie mają super długą stabilność swoich wartości i dlatego się nie wymienia lub co 40-100tyś.ale to teoria...niestety stara metoda zawsze działa kto smaruje...

Kolega ma takie auto w, którym też jest zakaz wymiany oleju w skrzyni!!! a ja wymieniłem mu po 60.000km teraz czas na drugą wymianę skrzynia działa malinowo auto ma 7 lata u innych już były usterki :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

W mojej wymieniłem niedawno, okazało sie że 325000 km NIE WYMIANIANO oleju!!!!!

Oczywiście serwisowany w ASO do końca.....

Zrobiłem dynamiczną, przepłukałem 12 klitrów oleju, poskładali i uffffffffffffffff

Jeżdzi bez zarzutów, niestety w starym oleju były juz opiłki metalu (ale niewiele)

Wymiana w Nadarzynie - automat.pl

Co do wymian oleju: spece z Nadarzyna twierdzą że to ABSOLUTNA konieczność

Ile biedny Tiptroników jeszcze umrze żeby ludzie to zrozumieli ??

Co więcej powiedzieli że Tiptronik to bardzo dobra skrzynia, ale dobijają ją przebiegi 3-5 krotnie większe niż dopuszczalne na jednym oleju....

Ciekawy jakby było jakbyście jeździli na jednym oleju w silniku 60000 km i nawet nie dolewali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku było tak że olej w skrzyni nie był wymieniany od samego początku :bicz:,300tyś km bez wymiany,na filtrze data 2000r,widocznie nie wymieniają oleju w skrzyniach a samochód do 190tyś był servisowany,więc gdyby to robili napewno filtr także byłby zmieniony... skrzynia padła, naprawa 3000zł ale teraz ja jako nowy właściciel samochodu zadbam już o tą skrzynkę :cool: :)a tych teorii o tym że oleju się nie wymienia nie ma nawet co słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosiek1

nie wymieniają oleju w skrzyniach a samochód do 190tyś był servisowany

coś mi się Młody nie chce wierzyć że w serwisie przy takim przebiegu nie wymienili by oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosiek1

nie wymieniają oleju w skrzyniach a samochód do 190tyś był servisowany

coś mi się Młody nie chce wierzyć że w serwisie przy takim przebiegu nie wymienili by oleju...

To uwierz. W tipie ASO nie wymieni Ci oleju bo takie procedury ich obowiązują, chybaże na Twoją wyraźną prośbe. Tip to wymiana co 60 tysi i nie ma innej opcji. Faktem jest,że zdażały się przypadki kiedy po wymianie oleju w ASB z przebiegiem 200-300tysi autko nie było w stanie zjechać z kanału o własnych siłach. :confused4: oczywiście mowa o egzemplażach z niewymienianym nigdy olejem. W moim 2.5TDI również przy przebiegu ponad 200 tys. byłem pierwszym właścicielem który wymieniał olej i skończyło się bez bólu, ale tym którzy nie są za wymienianiem z checią pokazałbym ten szlam i te kilogramy opiłków na magnesach w misce, a kanaliki w kasetach są baaardzo cieniutkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosiek1

nie wymieniają oleju w skrzyniach a samochód do 190tyś był servisowany

coś mi się Młody nie chce wierzyć że w serwisie przy takim przebiegu nie wymienili by oleju...

To uwierz. W tipie ASO nie wymieni Ci oleju bo takie procedury ich obowiązują, chybaże na Twoją wyraźną prośbe. Tip to wymiana co 60 tysi i nie ma innej opcji. Faktem jest,że zdażały się przypadki kiedy po wymianie oleju w ASB z przebiegiem 200-300tysi autko nie było w stanie zjechać z kanału o własnych siłach. :confused4: oczywiście mowa o egzemplażach z niewymienianym nigdy olejem. W moim 2.5TDI również przy przebiegu ponad 200 tys. byłem pierwszym właścicielem który wymieniał olej i skończyło się bez bólu, ale tym którzy nie są za wymienianiem z checią pokazałbym ten szlam i te kilogramy opiłków na magnesach w misce, a kanaliki w kasetach są baaardzo cieniutkie...

Ja tez zmienie olej po 30 moze 40 tys dla spokoju, chyba ze wczesniej sprzedam niunie co jest bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...