Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE od kilku stron to samo pytanie na jaki zamienić a wszystko jest opisane na górze wątku , czy tak trudno to przeczytać!!!!!!

Widzę, że i Ty w końcu nie wytrzymałeś :grin:

Panowie czy naprawdę tak trudno zapoznać się z listą w pierwszym poście? Szukacie na niej własnego modułu - sprawdzacie co obsługuje (przy każdym module jest to opisane) i odnajdujecie inny moduł o takiej samej funkcjonalności + to co chcecie dodatkowego uruchomić. Jedyną uwagę należy zwrócić na to aby zachować w B6 zgodność między wariant I i wariant II - jeśli o tym zapomnicie, będzie problem z działaniem zamka centralnego. MK obsługujący alarm będzie działać w aucie które tego systemu nie posiada (po prostu nie uwzględnia się go w kodowaniu sterownika). Jedynym zdaniem - przestańcie udawać memeje i zacznijcie czytać z uwagą!

Wywalam drzewka bo chyba robią tu trochę zamieszania (a to tylko graficznie przedstawiona historia pojawiania się kolejnych modułów a nie wykres "umiejętności").

---------- Post dopisany at 15:11 ---------- Poprzedni post napisany at 14:24 ----------

Przygotuję FAQ na najczęściej zadawane pytania - będzie dodane na samym dole pierwszego posta (pomoc dot. kodowania już tam jest). Jeśli jeszcze raz ktoś zada pytanie na które w FAQ jest odpowiedź - dostanie strzał w PAPĘ ! Już prościej się nie da tego opisać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brawo! Każdy nowy post dotyczył praktycznie tego samego.

Bartku- dostaję sprzeczne informacje odnośnie podświetlenia (ESP/włącznik świateł/włączniki lampek w podsufitce/obsługa szyberdachu).

Jedni mówią, że jeśli się nie świeci to odpowiada za to MK, inni, że MK nie ma z tym nic wspólnego.

To jak to w końcu jest?

I ew. co odpowiada za to oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Każdy nowy post dotyczył praktycznie tego samego.

Bartku- dostaję sprzeczne informacje odnośnie podświetlenia (ESP/włącznik świateł/włączniki lampek w podsufitce/obsługa szyberdachu).

Jedni mówią, że jeśli się nie świeci to odpowiada za to MK, inni, że MK nie ma z tym nic wspólnego.

To jak to w końcu jest?

I ew. co odpowiada za to oświetlenie?

Ambient leci z zegarów przez włącznik świateł który to oświetlenie uruchamia... Lampka podsufitki jest zasilana z MK (chodzi i uruchamianie oświetlenia przy otwieraniu drzwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie działa poprawnie- nie ma podświetlenia guzików.

Włącznik wymieniłem na inny- o takim samym numerze i dalej nic.

Wiesz może, gdzie jeszcze sprawdzić przed rwaniem zegarów? Którą kostkę/pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie działa poprawnie- nie ma podświetlenia guzików.

Włącznik wymieniłem na inny- o takim samym numerze i dalej nic.

Wiesz może, gdzie jeszcze sprawdzić przed rwaniem zegarów? Którą kostkę/pin?

Może napisz co dokładnie się dzieje - będzie mi łatwiej przeanalizować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czerwonego podświetlenia:

przyciski od lampek (podsufitka), chyba diody ambient podświetlające drążek biegów, ESP, bodajże kratki nawiewów, Włącznik świateł (pali się tylko kropka + na zielono podświetlenie mijania), gniazdo zapalniczki (ale samo gniazdo działa).

MK nie zgłasza żadnych błędów. Wszystkie funkcje działają normalnie.

Przed tym jak to się stało to widziałem na podświetleniu od gniazda zapalniczki, że podświetlenie "mruga". Pózniej zapaliło się na stałe (2 dni) i nie gasło nawet po zamknięciu auta. Jak odpiąłem gniazdo zapalniczki i włącznik świateł na noc i rano podpiąłem spowrotem- już się nie paliło.

Włącznik świateł wymieniłem- myśląc, że to on- ale to nic nie dało.

PS. podświetlenie klimatronica i navi działa normalnie po załączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czerwonego podświetlenia:

przyciski od lampek (podsufitka), chyba diody ambient podświetlające drążek biegów, ESP, bodajże kratki nawiewów, Włącznik świateł (pali się tylko kropka + na zielono podświetlenie mijania), gniazdo zapalniczki (ale samo gniazdo działa).

MK nie zgłasza żadnych błędów. Wszystkie funkcje działają normalnie.

Przed tym jak to się stało to widziałem na podświetleniu od gniazda zapalniczki, że podświetlenie "mruga". Pózniej zapaliło się na stałe (2 dni) i nie gasło nawet po zamknięciu auta. Jak odpiąłem gniazdo zapalniczki i włącznik świateł na noc i rano podpiąłem spowrotem- już się nie paliło.

Włącznik świateł wymieniłem- myśląc, że to on- ale to nic nie dało.

PS. podświetlenie klimatronica i navi działa normalnie po załączeniu świateł.

Bo podświetlenie navi i klimy jest załączane przez magistralę CAN i ma inne źródło niż ambient. Sprawdź podwójny niebieskoszary kabel dochodzący do włącznika świateł i zmierz napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że lampki w tylnych drzwiach mi nie zaświecą jak nie wymienię tego modułu???

słyszałem że każdy modół ogarnia oświetlenie w drzwiach :facepalm:

zaświecą , ogarnij sobie instalke i z pinu 1 i 2 MK poprowadz przewody do drzwi:wink:

oczywiście 1 + masa z drzwi na strone kierownika , 2 + masa z drzwi na strone pasa

Dominik jak byś tylko jeszcze napisał z której kostki ma ciągnąć te instalację bo tam jest ich pięć ???

więc nie wiem gdzie mam się wpinąć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik jak byś tylko jeszcze napisał z której kostki ma ciągnąć te instalację bo tam jest ich pięć ???

więc nie wiem gdzie mam się wpinąć ???

czorna 16 pinowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czerwonego podświetlenia:

przyciski od lampek (podsufitka), chyba diody ambient podświetlające drążek biegów, ESP, bodajże kratki nawiewów, Włącznik świateł (pali się tylko kropka + na zielono podświetlenie mijania), gniazdo zapalniczki (ale samo gniazdo działa).

MK nie zgłasza żadnych błędów. Wszystkie funkcje działają normalnie.

Przed tym jak to się stało to widziałem na podświetleniu od gniazda zapalniczki, że podświetlenie "mruga". Pózniej zapaliło się na stałe (2 dni) i nie gasło nawet po zamknięciu auta. Jak odpiąłem gniazdo zapalniczki i włącznik świateł na noc i rano podpiąłem spowrotem- już się nie paliło.

Włącznik świateł wymieniłem- myśląc, że to on- ale to nic nie dało.

PS. podświetlenie klimatronica i navi działa normalnie po załączeniu świateł.

Czy podłączałeś coś do podświetlenia? Ewentualnie nowe gniazdo zapalniczki? Oświetleniem steruje licznik, czy są tam jakieś błędy? Licznik ma również czujnik światła i w oparciu o niego dobiera moc podświetlenia. Możesz mieć zwarcie w obwodzie podświetlenia lub uszkodzenie w liczniku. Możesz odłączyć licznik i podłączyć +12V do pinu 17 w zielonej kostce licznika (przewód szaro-niebieski). Jeśli podświetlenie będzie działało, to szukaj problemu w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0959433AJ - czy w tym module można zaprogramowac domykanie szyb z pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0959433AJ - czy w tym module można zaprogramowac domykanie szyb z pilota ?

Domykanie obsługują wszystkie moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik jak byś tylko jeszcze napisał z której kostki ma ciągnąć te instalację bo tam jest ich pięć ???

więc nie wiem gdzie mam się wpinąć ???

czorna 16 pinowa :wink

Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo podświetlenie navi i klimy jest załączane przez magistralę CAN i ma inne źródło niż ambient. Sprawdź podwójny niebieskoszary kabel dochodzący do włącznika świateł i zmierz napięcie.

Czy podłączałeś coś do podświetlenia? Ewentualnie nowe gniazdo zapalniczki? Oświetleniem steruje licznik, czy są tam jakieś błędy? Licznik ma również czujnik światła i w oparciu o niego dobiera moc podświetlenia. Możesz mieć zwarcie w obwodzie podświetlenia lub uszkodzenie w liczniku. Możesz odłączyć licznik i podłączyć +12V do pinu 17 w zielonej kostce licznika (przewód szaro-niebieski). Jeśli podświetlenie będzie działało, to szukaj problemu w liczniku.

Dzięki Panowie!

Postaram się to sprawdzić jakoś w przyszłym tygodniu- bo teraz nie dam rady.

Najciekawsze jest to, że na włączniku świateł pali się na czerwono tylko to co jest na pokrętle (kropka + symbol świateł) i na zielono symbol świateł pozycyjnych (jak włączone).

Bobikos- kiedyś ładowarka mi zrobiła zwarcie i wywaliło bezpiecznik 2x. Ale później podświetlenie jeszcze było. Po jakimś czasie przygasało, później paliło się na stałe aż zdechło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikona świateł pozycyjnych i kropka jest zasilana z innego obwodu, dlatego podświetlają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ładowarka mi zrobiła zwarcie i wywaliło bezpiecznik 2x. Ale później podświetlenie jeszcze było. Po jakimś czasie przygasało, później paliło się na stałe aż zdechło...

czytając informację że ładowarka zrobiła zwarcie przypomina mi się mój problem po zwarciu w lampie w podsufitce też nie miałem prądu w lampie i ogólnie działy się cuda z iluminacją w aucie po sprawdzeniu wszystkiego i pomocy Bartka doszliśmy że problem był w wiązce po prostu stopiło izolację przewodów i robiło zwarcie . Może ta informacja coś Ci pomoże sprawdź przewody od zapalniczki (tam gdzie podpinałeś ładowarkę) do bezpieczników:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy mogę zastapic moduł z końcówka ad na ba ? chyba nie za bardzo czy dobrze kumam? ewentulanie wykorzystać pilot z Ba do AD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy mogę zastapic moduł z końcówka ad na ba ? chyba nie za bardzo czy dobrze kumam? ewentulanie wykorzystać pilot z Ba do AD ?

z opisu wynika, że nie bardzo piloty nie będą działać:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy mogę zastapic moduł z końcówka ad na ba ? chyba nie za bardzo czy dobrze kumam? ewentulanie wykorzystać pilot z Ba do AD ?

nie :wink: szukaj modułu z pierwszej wersji zamka np.AE , K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem.Posiadam moduł 8E0 959 433 CD i chce podpiąć lampki w drzwi(białe i czerwone) ale po podpięciu kabelków nic sie nie świeci a lampki dobre bo sprawdzałem i na instalacji lampek miałem rozpiske gdzie co podłączyć więc to chyba nie tu leży problem.Mam 4xelektryka.Co to bedzie za przyczyna że nie świecą wina modułu ? I jeszcze jedno pytanko ten moduł nie obsługuje podświetlenia pod nogi czy da sie gdzie indziej podłączyć czy tylko wymiana modułu ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...