Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Te błędy wyszły podczas auto skanu pierwszego. Teraz VCDS jest juz w pełnej wersji i numery błędów są te same tylko z innym opisem.

Napięcie zasilające sterownik drzwi kierowcy (J386) Dolna wartość skrajna przekroczona

Komputer sterujący drzwiami po stronie kierowcy (J386). Uszkodzony. Brak sygnału. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania. W jednoprzewodowym ..

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam..na liście jest mój moduł czyli 8E0 959 433 CJ..i moje pytanie czy mogę założyć lampki do tylnych drzwi.. Z tyłu niestety mam korby przód elektryka mam tempomat fabryczny.. Dajcie odpowiedź bo nie chce ciągnąć kabli do modułu z darma..pozdrawiam wszystkich maniaków audi.. A i moje jest B7 2006r

Witam..na liście jest mój moduł czyli 8E0 959 433 CJ..i moje pytanie czy mogę założyć lampki do tylnych drzwi.. Z tyłu niestety mam korby przód elektryka mam tempomat fabryczny.. Dajcie odpowiedź bo nie chce ciągnąć kabli do modułu z darma..pozdrawiam wszystkich maniaków audi.. A i moje jest B7 2006r

Witam..na liście jest mój moduł czyli 8E0 959 433 CJ..i moje pytanie czy mogę założyć lampki do tylnych drzwi.. Z tyłu niestety mam korby przód elektryka mam tempomat fabryczny.. Dajcie odpowiedź bo nie chce ciągnąć kabli do modułu z darma..pozdrawiam wszystkich maniaków audi.. A i moje jest B7 2006r

Net był wolny no akurat w pracy jestem i dlatego parę razy mi się nacisnelo z góry przepraszam i czekam na odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy czujnik pochylenia pojazdu wchodzi w skład fabrycznego alarmu? Z tego co udało mi się ustalić, nie mam alarmu, syreny, panelu z przyciskami w schowku drzwi, a jednak gdy rozbujam mocno auto, włączają się światła awaryjne. Rozjaśnijcie moje wątpliwości. Mój MK ma nr 8E0 959 433 AJ, trudno ocenić czy wcześniej ktoś go zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK AJ ma fabryczny alarm i właśnie czujnik położenia znajduje się w MK. Widocznie ktoś zakodował moduł pod alarm. Masz błędy braku syrenki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widnieje błąd dotyczący braku połączenia z syreną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W mojej A4 pojawił się pewien problem. A mianowicie nie mogę podłączyć się VCDSem do modułu komfortu. Otrzymuję "Brak odpowiedzi ze sterownika".

Z rzeczy, które zauważyłem:

- przestały działać piloty i nie da się ich zakodować w stacyjce ani VCDSem z powodu braku odpowiedzi ze sterownika

- świecą się na stałe, bez względu na wszystko, podświetlenia kratek nawiewu, popielniczek, podłokietnika i iluminacje guzików lampki podsufitki z przodu jak i z tyłu oraz diody ambiente natomiast podświetlenia przycisków szyb, podświetlenia klamek, klimatronika, radia itd, zapalają się normalnie po włączeniu świateł pozycyjnych (włącznik świateł również się świeci na stałe bez względu na wszystko)

- nie działa szyberdach (natomiast solardach działa)

- nie działają wszystkie cztery elektryczne szyby

- alarm fabryczny chyba działa, bo reagują przyciski w boczku od deaktywacji alarmu, ale nie próbowałem go wzbudzać

- zamki drzwi działają przy użyciu przycisku ryglowania w klamce kierowcy

Podmieniałem moduł komfortu na inny z takim samym oznaczeniem i jest to samo, więc moduł raczej wykluczam.

Wyczytałem też, że MK nie odpowiada za iluminacje tych guzików, które u mnie zapaliły się na stałe i nie ma jak ich zgasić, tylko zegary, jednak po odpięciu zegarów nadal się świeci wszystko. Wpinałem też inne zegary i nic.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie, są sprawne. Lampki w drzwiach działają prawidłowo. Nie sprawdzałem lampek od podświetlenia nóg.

Edytowane przez kodekplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to za podświetlenie nie odpowiadają zegary bo i jak one co najwyżej mogą odpowiadać za ściemnianie tego podświetlenia bo mają zamontowany czujnik światła pod obrotomierzem.

Za załączenie tego i wyłączenie odpowiada włącznik świateł

z drugiej strony ja mam problem trochę odmienny u mnie ten włącznik powoduje czasowe sekundowe przerwy całego podświetlania a ze jest to widoczne tylko w nocy to jakoś mi się nie spieszy żeby go podmienić choć nowy już czeka w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła pod obrotomierzem? I jak on działa? W zależności od światła w kabinie automatycznie regulują jasność podświetlenia? Nigdy czegoś takiego nie zauważyłem szczerze mówiąc.

Natomiast jeśli chodzi o włącznik świateł to nawet po odpięciu go, nie gasną podświetlenia kratek, lampki, popielniczek itd itd.. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czujnik światła pod obrotomierzem? I jak on działa? W zależności od światła w kabinie automatycznie regulują jasność podświetlenia?

Dokładnie. Im więcej słońca pójdzie w licznik, tym mniej będą świeciły przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła pod obrotomierzem? I jak on działa? W zależności od światła w kabinie automatycznie regulują jasność podświetlenia?

Dokładnie. Im więcej słońca pójdzie w licznik, tym mniej będą świeciły przyciski.

Odwrotnie im wiecej słońce pada na licznik tym jaśniej podświetlane są zegary, radio itp

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj. wyżej im więcej światła tym jaśniejsze podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo o to mi chodziło, źle napisałem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z modułem komfortu, obecnie jest 8E0959433AG, można go zastąpić 8E0959433AF lub AJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z modułem komfortu, obecnie jest 8E0959433AG, można go zastąpić 8E0959433AF lub AJ ?

Wszystko pięknie jest opisane w pierwszym poście, jeśli masz el, szyby z tyłu to obydwa mogą być a jeśli z tyłu masz korby to tylko ten drugi AJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem opisy w pierwszym poście ale chciałem się upewnić.

Z tyłu mam korby, więc AJ.

Dzięki kolego za informację. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jest coraz cieplej, upał dobija a szyby znowu odmowily wspolpracy...

Nie dziala sam przod bo tylko tam sa elektryczne. Wszystko pozatym dziala,podswietlenie,zamykanie, lampki gasna po zamknieciu no tylko szybki nie. Dostalem sie do mk suchu,auto po 2 garażowane. Nie mam vaga tylko vcdsa litte i podczas naciskania przyciskow vcds widzi to ale szyby nie chodza...

Mam mk 8E0 959 433 AR i takowyż znalazlem na necie używka,czy bedzie go trzeba adaptowac?? Bo jesli podlacze ten nowy i szyby dalej lazic nie bedą to 300 zl na marne pojdzie,moze sie dogadam aby go oddac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie dwa luźne moduły, mogę Ci przelać do testów

Wiecie zle zobaczylem i mojego mk ar nie bylo tyloko aj ale przypadkiem znalazlem ze naprawiaja takie cos i w 100 zl powinienem sie zamknać,daje pol roku gwarancji na to wiec zobaczymy co i jak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...