Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Chce dopisać +2 i + 4 do kodowania modułu komfortu w b6 o końcówce numeru BA. 

Numeru warsztatu nie ruszam, tylko przepisuje obecny, wprowadzam nowe kodowanie, różniące się o 6 i klikam "go" czy tam " do it" , już nie pamiętam i następuje jakby rozlączenie z modułem i ponowne połączenie i kodowanie pozostaje bez zmian 

Edytowane przez Pozioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, Pozioo napisał:

Chce dopisać +2 i + 4 do kodowania modułu komfortu w b6 o końcówce numeru BA. 

Numeru warsztatu nie ruszam, tylko przepisuje obecny, wprowadzam nowe kodowanie, różniące się o 6 i klikam "go" czy tam " do it" , już nie pamiętam i następuje jakby rozlączenie z modułem i ponowne połączenie i kodowanie pozostaje bez zmian 

kolego nie przyjmuje kodowania bo robisz to źle. Twój moduł czyli BA nie obsługuje alarmu czyli nie możesz dodać +2. jak dodasz samo +4 to powinien przyjąć kodowanie pod warunkiem że już nie masz dodanego.

ps. wszystko mas podane jak na tacy w pierwszym poście. Trzeba tylko przeczytać i zastanowić się chwilę co i jak.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 19:50, MaTeo85 napisał:

kolego nie przyjmuje kodowania bo robisz to źle. Twój moduł czyli BA nie obsługuje alarmu czyli nie możesz dodać +2. jak dodasz samo +4 to powinien przyjąć kodowanie pod warunkiem że już nie masz dodanego.

ps. wszystko mas podane jak na tacy w pierwszym poście. Trzeba tylko przeczytać i zastanowić się chwilę co i jak.

Tak! Dzięki wielkie, dokładnie do tego samego wniosku doszedłem i dodałem tylko 4. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 18:46, Pozioo napisał:

Ok ustaliłem co pobiera prąd, to radio. A dokładnie żółty kabel, czyli ten od pamięci. Pobiera ciągle 0,2 ampera. Kurde a w poprzednim aucie było na tym radiu wszystko ok. Jakieś sugestie? Jest to alpine z górnej półki 

Sprawdź podłączenie radia, Być może stałe napięcie masz zamienione z napięciem po stacyjce (w przejściówce zamieniamy kabel żółty z czerwonym). Generalnie temat podłączenia radia winien być w innym wątku kontynuowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Podepnę się do tematu i poproszę o pomoc a mianowicie
-posiadam pakiet światło i tylko jedne nogi mi nie świeciły wiec dziś dołożyłem ori lampkę z kabelkami, które wrzuciłem w miejsca do tego przeznaczone (pin 2 i 3 kostka czerwona w elektryce fotela kierowcy) no i wszystko byłoby ok, bo światło na nogi swieci jak trzeba ale pojawił się problem!!
- zero światła w tylnych lewych drzwiach (brak oświetlenia na nogi, czerwona lampka i biała w drzwiach nie świeci). bezpieczniki i styki działają bo przy zamknięciu na centralnym wszystkie te lampki świecą (mowa o drzwiach prawych tylnych)
-co tam trza zakodować i jak (zaczynam dopiero przygodę z A4B6) wiec proszę o wyrozumiałość i może małą pomoc;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na fisie sygnalizuje otwarcie drzwi. Z tyłu szyby elektryczne czy ręczne? Jak z prawej działają to i z lewej powinny to nie jest wina kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę zmieszałem tam i powiem tak

- czasami działa a czasami nie

- fis tez pokazuje raz otwarte raz nie 

Obstawiam  microstyk tylko bardzo dziwny zbieg okoliczności działało wszystko Ok do momentu dołożenia tego pod fotelem kierowcy. Co do drzwi to pełna lelektryka i dodam jeszcze, ze jak zamknę drzwi na z pilota to lampki mignął lub zapalą się na stałe gdy zostawię tylko te drzwi otwarte. 

Microstyk czy kabel przełamuje się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotka Ok tak myśle, bo nic podejrzanego nie stwierdziłem. Kable siedzą tak jak trzeba, zero dziwnych załamań czy czegoś tam. Możliwe, ze coś podchodzi wilgocią jak myje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję schematu, rozpiski pinów MK.Chcę zamontować  sterowanie centralnym zamkiem z tylnego wyłącznika pod popielniczką proszę o pomoc.Z góry wielkie dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nr mk ale jest to zwykła europejska wersja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie uruchomisz tej opcji. Musi być komfort USA. Możesz się jedynie pobawić tak jak ja u @moglaj80 - uruchomiłem mu zamykanie z tego guzika, w razie wycieczki późnym wirczorem do lasu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł bys podać jakiś schemat opis jak to podłączyłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco po schemacie guzika w drzwiach - zwyczajnie mostkowalismy sie do niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki i jeszcze takie jedno pytanietym przyciskiem mogę tylko zamknąć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na drzwiach dwa przyciski...jeden zamyka drugi otwiera, przecież.
Nowa-przednia-lewa-strona-kierowcy-drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie słaby pomysł z tym zamknięciem. W przypadku gdy kluczyki mamy w środku a dzieci w środku to mogą zamknąć z tylu. Nie raz zdarzały się takie przypadki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo możesz zrobić gdy otwierasz klapę bagażnika, trzeba się pilnowac aby nie rzucić przypadkiem kluczyków i zatrzasnąć klapę...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, black_edition napisał:

Ale faktycznie słaby pomysł z tym zamknięciem. W przypadku gdy kluczyki mamy w środku a dzieci w środku to mogą zamknąć z tylu. Nie raz zdarzały się takie przypadki 

Kwestia tego, czego oczekujesz od danej funkcji. Możesz zrobić otwieranie, żaden problem. Ja u siebie też mam ten guzik i będę robił zamykanie, tylko znaleźć na to czas... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...