Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie , jara mi bezpiecznik 38.
Mam wrażenie że po dołożeniu alarmu , wszystko zgodnie ze sztuką przez kolege z forum Kaja :)
Brak oświetlenia we wnętrzu , błąd 00532 , brak komunikacji ze wszystkimi drzwiami. 
MK suchy , problemy pojawiły się po dołożeniu alarmu w sumie , bo jeździłem na nim wcześniej przez dwa tyg i było ok.

Na tą chwile nie podpięta jest wiązka z panelu alarmu w drzwiach - i tyle.

Ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny ? Bo osiwieje mimo że włosów bardzo mało !

Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla pewności, mój moduł to ten z końcówką AE, jeżeli podmienię go na tego z końcówką AC, to wystarczy że przy kodowaniu pominę fabryczny alarm (bo fizycznie go nie mam) i mogę się cieszyć działającymi lampkami od nóg? Czy po dodaniu kluczyków do centralki jeszcze coś będzie trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak ja mam moduł AJ i fabryczny alarm ale zepsuł się ten głośnik z bagażnika jakąś zwarę robił i cały czas wył alarm co denerwowało więc wykodowałem alarm z modułu odejmując -8 od wartości kodowania i w sumie wszystko działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie, to mi wystarczy, bo niby jest napisane, że można sobie nowy moduł o wyższym standardzie skombinować (z tej samej grupy) i później dokodować wyposażenie. Łatwiej będzie mi masę do MK pociągnąć jak z każdych drzwi brać zasilanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

U siebie w aucie (B7) mam fabrycznie zainstalowane oświetlenie przestrzeni nóg, które niestety nie działa.

Szukając przyczyny zauważyłem, że FIS nie pokazuje otwartych drzwi (nie jeżdżę tym autem zbyt często dlatego nie zwróciłem na to uwagi ;) ). Gdyby chodziło tylko o drzwi kierowcy to pewnie byłaby to wiązka w drzwiach lub styk w zamku jednak nie ma sygnalizacji otwarcia jakichkolwiek drzwi a także pokrywy bagażnika.

Jak myślicie, co może być przyczyną problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fabrycznie zainstalowane, czy ktoś dołożył przed Tobą? Woda pod fotelem kierowcy jest? Trzeba by też podpiąć vaga i zobaczyć jakie masz kodowanie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie jest oryginalne. Nigdy nie widziałem żeby w środku była jakaś wilgoć.

Moduł z końcówką BT

Kodowanie: 11914

Kanał 61: wartość 6

Kanał 62: wartość 51

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to jak byś miał moduł mk zakodowany na RHD odejmij od kodowania 128.

kanał 61 jesli masz 4x elektryczne szyby to powinien mieć 3, jeśli ekstra masz przycisk otwierania klapki wlewu paliwa to 7. chyba że szyby z tyłu korbotronik to wtedy 2 lub 6

wtedy zobacz czy coś się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nowe kodowanie 13898 (auto jest z USA). Moduł przyjął je bez problemu.

Natomiast mam problem z Adaptacją w kanale 61. Za nic nie mogę zmienić wartości na 3 lub 7. Może to kwestia interfejsu?

Sam już nie wiem.

Edytowane przez gudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem tu nowy i niestety dopadł mnie problem z modułem komfortu ? otóż przez ostatnie deszcze zalało mi modul komfortu, woda stała nawet na dywaniku, pierwszy raz mi się to stało, a przeciek był bardzo trudny do zlokalizowania ponieważ rozszczelniła się masa uszczelniająca obok sterownika silnika, chociaż początkowo myślałem że to uszczelka kompa. Ale do rzeczy. Oświetlenie w środku działa, lampka w drzwiach po zamknięciu miga, ale niestety brak komunikacji z modułem po obd, nie daje się zaprogramować pilot sekwencja w stacyjce. Dodatkowo błąd o braku komunikacji z modułami drzwi lewych i prawych z tyłu. Dodam że nie posiadam elektryki drzwi z tyłu, nie posiadam podswietlenia nóg, ani lampek w drzwiach. Kod modułu to CC, proszę o podpowiedź czy mogę zastosować moduł o końcu CH, lub CA?? Czy po wymianie w programowaniu od nowa można wyłączyć szyby w prądzie żeby nie wywalał błędów?? Proszę też o pomoc w numerach nowego kodowania. Mam lampkę w drzwiach, przy zamykaniu komunikacja kierunkowskazami, automatyczne zamykanie drzwi przy jeździe, brak podświetlania nóg i lampek w drzwiach, korby z tyłu, brak alarmu. 

Edytowane przez heiser092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było tanio to szukaj BG, BP, CC, CK inne które podejdą to BN, BS, CB, CJ, CM, CN, CR

Kodowanie masz opisane w vcds dodajesz wszystkie opcje które masz w aucie i zapisujesz. Moduły z alarmem będą działać, po prostu alarmu nie dodajesz w opcjach kodowania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem jakie podejdą, CA i CH są pod elektryczne szyby z tyłu więc nie podejdą. Szukaj tych co wyżej wymieniłem allegro jest pełne tego typu modułów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy moduł komfortu ma coś wspólnego z jakimś modułem w tylnych drzwiach? Po podpięciu do kompa pokazuje że jest brak komunikacji z modułem lewych i prawych drzwi i po otwarciu drzwi przykładowo z przodu światło zapala się normalnie, ale gdy uchylę drzwi z tyłu światło gasnie i zaczyna po chwili migać... Po otwarciu przednich drzwi wszystko jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w przelotce drzwi złamane. Dlatego nie ma komunikacji i światło miga. Zamek centralny pewnie też nie działa jak należy?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam raczej coś innego bo do zalania modułu wszystko było w porządku. Centralny działa tylko po przekręceniu kluczyka w drzwiach ale to również po zalaniu. Prawe i lewe drzwi ten sam objaw. Z modułem również brak komunikacji po OBD

Edytowane przez heiser092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...