Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, MaTeo85 napisał:

pytanie podstawowe czy na wlepce lub po rozkodowaniu VINu masz pakiet QQ1 czy nie, bo może być tak że ktoś kiedyś przed Tobą coś dokładał i zrobił to nie koniecznie jak w fabryce, lub padł MK i został wymieniony nie koniecznie na tki jak trzeba.

Naklejkę sprawdzę czy posiadam pakiet  QQ1 lub ktoś chciałby mi rozkodować vin  :D. A co do wymiany MK to patrzyłem w vcds'ie jaki dokładnie mam numer . Jeśli ktoś by dokładał ten pakiet światło to zrobił to bardzo dobrze bo działa perfekcyjnie tylko właśnie te lampki pod siedzeniami chciałbym żeby świeciły:chytry: Bo z tego co widzę 8E0 959 433 AD nie obsługuje pakietu światło a takowy działa , czyli nawet załóżmy ,ze wymienił na Mk bez pakietu oświetlania który niby posiadam to nie powinno nic świecić w drzwiach .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

41 minut temu, Norbercik napisał:

Naklejkę sprawdzę czy posiadam pakiet  QQ1 lub ktoś chciałby mi rozkodować vin  :D. A co do wymiany MK to patrzyłem w vcds'ie jaki dokładnie mam numer . Jeśli ktoś by dokładał ten pakiet światło to zrobił to bardzo dobrze bo działa perfekcyjnie tylko właśnie te lampki pod siedzeniami chciałbym żeby świeciły:chytry: Bo z tego co widzę 8E0 959 433 AD nie obsługuje pakietu światło a takowy działa , czyli nawet załóżmy ,ze wymienił na Mk bez pakietu oświetlania który niby posiadam to nie powinno nic świecić w drzwiach .  

VIN rozkodujesz w tym wątku

 

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie padł u mnie w a4 b6 modul komfortu 8e0959433AR, czy mogę go wymienić na BC? Auto na wyposażeniu nie ma alarmu , podświetlenia, szyby tyl kolby. Zastanawia mnie również wersja BD? Ktoś pomoże który podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz0881 napisał:

Witam. Panowie padł u mnie w a4 b6 modul komfortu 8e0959433AR, czy mogę go wymienić na BC? Auto na wyposażeniu nie ma alarmu , podświetlenia, szyby tyl kolby. Zastanawia mnie również wersja BD? Ktoś pomoże który podejdzie?

Przeczytaj pierwszy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langista, czytałem pierwszy post, ale czytałem że zamiennik powinien mieć również (kolby z tylu) BC ma tyl w elektryce i nie wiem czy będzie działał, natomiast modul BD ma alarm, a u mnie w aucia nie mam alarmu i nie wiem czy będzie działać po poprawnym oczywiście kodowaniu. 8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR, BA lub BD, musi obsługiwać korby, resztę może ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam a4 b7 z 2007r.

Nie działa sterowanie szyb 4x

moduł komfortu to 8e0959433cq  w vcdesie  w ramce kodowanie mam taki numer 07018.

W ramkach extra też są wypełnione pola

Pytanie. Czy wymieniając moduł komfortu na taki sam numer wystarczy wpisać 07018 w ramce kodowanie?

IMG_20210421_111518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś błędy w MK są zapisane? zobacz w blokach pomiarowych czy przełączniki szyb jak wciskasz to MK reaguje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MaTeo85 napisał:

jakieś błędy w MK są zapisane? zobacz w blokach pomiarowych czy przełączniki szyb jak wciskasz to MK reaguje?

Błędy takie były. Usunąłem. Bloki pomiarowe w Mk i 08? Czy jeszcze muszę wpisać numer jakiś bloku pomiarowego?

Jutro do 12 dam znać

IMG_20210421_111915.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu tak na szybko zrobiona lista bloków które warto sprawdzić (wchodzisz w odpowiednie bloki i wciskasz poszczególne przyciski dla sprawdzenia czy są sprawne)

001/2    Central Locking,Button,Display Range: Locking/Unlocking/Not Oper.

004/1    Door Contact,Driver's Side,Display Range: Door Open/Door Closed
004/2    Door Contact,Passenger Side,Display Range: Door Open/Door Closed
004/3    Door Contact,Rear Right,Display Range: Door Open/Door Closed
004/4    Door Contact,Rear Left,Display Range: Door Open/Door Closed

006/2    Window Regulator,Relief Relay,Display Range: Relay ON/Relay OFF
009/3    Thermal,Protection,Display Range: 0 = Not Active/1 = Active\n\n?xxx = Driver's Door\nx?xx = Passenger Door\nxx?x = Rear Right\nxxx? = Rear Left
009/4    Window Regulator,Standardized,Display Range: 0 = Not Stand./1 = Stand.\n\n?xxx = Driver's Door\nx?xx = Passenger Door\nxx?x = Rear Right\nxxx? = Rear Left
011/0    Window Regulator Buttons
011/1    Driver's Side,,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man.close/Not Oper.
011/2    Driver's Side,for Pass. Side,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
011/3    Driver's Side,for Rear Right,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
011/4    Driver's Side,for Rear Left,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.

013/1    Window Regulator,Button Pass. Side,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
013/2    Child Safety Switch,,Display Range: ON/OFF

014/1    Window Regulator,Button Rear Right,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper./Not Installed
014/2    Window Regulator,Button Rear Left,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper./Not Installed

015/1    Supply Voltage,(Terminal 30)

 

Na koniec rozumiem że wszelkie błędy po skasowaniu znikają czy coś wraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czajson napisał:

Witam.

Posiadam a4 b7 z 2007r.

Nie działa sterowanie szyb 4x

moduł komfortu to 8e0959433cq  w vcdesie  w ramce kodowanie mam taki numer 07018.

W ramkach extra też są wypełnione pola

Pytanie. Czy wymieniając moduł komfortu na taki sam numer wystarczy wpisać 07018 w ramce kodowanie?

IMG_20210421_111518.jpg

jak by się okazało, że po sprawdzeniu bloków jednak musisz wymienić MK to oprócz kodowaniu musisz zrobić przyuczenie kluczy do nowego MK (robisz to po to żeby działał pilot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu będów brak 

001/2    w polu 3 zmienia sie unlocked na lock i odwrotmie, a w polu 2 po naciśnięciu za pierwszym razem nie zmienia sie za drugim razem już sie zmienia ale po kilku razach ryglowanie drzwi przestaje działać, trzeba odczekać chwile i znów zaczynadziałać , w polu 2 myśle ze jest ok bo pojawia sie napis unlock lock tylko za pierwszym razem po otwarciu drzwi nie pojawi sie. Po długim naciśnięciu przycisku pojawia sie zawsze napis locked unlocked.Może za krótko trzymałem przycisk. Myśle ze jest ok

004/1    Door Open dodam że chyba szyba się lekko opuściła bo delikatnie swiszcze podczas jazdy
004/2    Door Closed
004/3    Door Closed
004/4    Door Closed

006/2    Relay ON
009/3    Thermal,Protection,Display Range: 0 = Not Active/1 = Active\n\n?xxx = Driver's Door\nx?xx = Passenger Door\nxx?x = Rear Right\nxxx? = Rear Left  tu jest w 3 polu 0000   Bin.Bits
009/4    Window Regulator,Standardized,Display Range: 0 = Not Stand./1 = Stand.\n\n?xxx = Driver's Door\nx?xx = Passenger Door\nxx?x = Rear Right\nxxx? = Rear Left  tu jest 0110 Bin.Bits.
011/0    Window Regulator Buttons
011/1    Driver's Side,,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man.close/Not Oper. na wszystkich przyciskach pojawia sie albo auto close albo auto open jak mocno nacisne albo man close open jak lekko/ w zależności czy nacisnę do góry czy na dół
011/2    Driver's Side,for Pass. Side,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
011/3    Driver's Side,for Rear Right,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
011/4    Driver's Side,for Rear Left,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.

013/1    Window Regulator,Button Pass. Side,Display Range:działa auto i man close open
013/2    Child Safety Switch,,Display Range: ON/OFF  zabezpieczenie tylnych drzwi działa naciskam działa ON OFF 

014/1    Window Regulator,Button Rear Right,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper./Not Installed działa jak niżej
014/2    Window Regulator,Button Rear Left,Display Range: lewy tył: po lekko naciśnięciu man close man opena po mocnym naciśnięciu  auto. open/auto. close

015/1    Supply Voltage,(Terminal 30) 14v na włączonym silniku 12,6v na wyłączonym

ALLEGRO.PL

ciekawe czy nie padł taki przekaźnik w mk

 

 

 

 

Edytowane przez Czajson
Zapomniane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 12:07, MaTeo85 napisał:

tu tak na szybko zrobiona lista bloków które warto sprawdzić (wchodzisz w odpowiednie bloki i wciskasz poszczególne przyciski dla sprawdzenia czy są sprawne)

001/2    Central Locking,Button,Display Range: Locking/Unlocking/Not Oper.

004/1    Door Contact,Driver's Side,Display Range: Door Open/Door Closed
004/2    Door Contact,Passenger Side,Display Range: Door Open/Door Closed
004/3    Door Contact,Rear Right,Display Range: Door Open/Door Closed
004/4    Door Contact,Rear Left,Display Range: Door Open/Door Closed

006/2    Window Regulator,Relief Relay,Display Range: Relay ON/Relay OFF
009/3    Thermal,Protection,Display Range: 0 = Not Active/1 = Active\n\n?xxx = Driver's Door\nx?xx = Passenger Door\nxx?x = Rear Right\nxxx? = Rear Left
009/4    Window Regulator,Standardized,Display Range: 0 = Not Stand./1 = Stand.\n\n?xxx = Driver's Door\nx?xx = Passenger Door\nxx?x = Rear Right\nxxx? = Rear Left
011/0    Window Regulator Buttons
011/1    Driver's Side,,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man.close/Not Oper.
011/2    Driver's Side,for Pass. Side,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
011/3    Driver's Side,for Rear Right,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
011/4    Driver's Side,for Rear Left,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.

013/1    Window Regulator,Button Pass. Side,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper.
013/2    Child Safety Switch,,Display Range: ON/OFF

014/1    Window Regulator,Button Rear Right,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper./Not Installed
014/2    Window Regulator,Button Rear Left,Display Range: auto. open/auto. close/man. open/man. close/Not Oper./Not Installed

015/1    Supply Voltage,(Terminal 30)

 

Na koniec rozumiem że wszelkie błędy po skasowaniu znikają czy coś wraca?

Macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz zapisane w adaptacjach w kanale 061?

Sprawdzałeś czy MK nie pływa w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaTeo85 napisał:

A co masz zapisane w adaptacjach w kanale 061?

Sprawdzałeś czy MK nie pływa w wodzie?

Moduł suchy. 

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym kanałem 061. To jest w vcds i trzeba wejść w 46 Mk i tam coś będzie? Adaptacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 17:23, MaTeo85 napisał:

A co masz zapisane w adaptacjach w kanale 061?

Sprawdzałeś czy MK nie pływa w wodzie?

nie pływa

adaptacje 061 mam > stored value 0

new value 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ktoś pomoże?

Co robić  tym modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 09:42, Czajson napisał:

Coś ktoś pomoże?

Co robić  tym modułem?

a takie prozaiczne rzeczy jak kable w przelotkach między drzwiami a budą sprawdzałeś??

Jakoś tak sobie przypominam, że przy dokładaniu el. szyb z tyłu i robiąc to na raty tzn. w jeden dzień lewa strona w drugi prawa, szyby zaczęły dopiero działać jak założyłem komplet. Po dołożeniu elektryki tylko w jednych drzwiach pozostałe szyby nie działały, po założeniu elektryki w drugich drzwiach wszystko ożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

a takie prozaiczne rzeczy jak kable w przelotkach między drzwiami a budą sprawdzałeś??

Jakoś tak sobie przypominam, że przy dokładaniu el. szyb z tyłu i robiąc to na raty tzn. w jeden dzień lewa strona w drugi prawa, szyby zaczęły dopiero działać jak założyłem komplet. Po dołożeniu elektryki tylko w jednych drzwiach pozostałe szyby nie działały, po założeniu elektryki w drugich drzwiach wszystko ożyło.

Sprawdzane było na początku jak problem się pojawił ale przy drzwiach kierowcy. 

Ale czy to ma sens jak guziki po sprawdzeniu na kanałach w vcds sprawne?

Mam zamiar kupić ten przekaźnik i dać do wlutowaniu jakiemuś specowi moduł komfortu. Zobaczę. 

Chociaż mody nie są takie drogie, ale kodowanie już tak... Sam bym się podjolł kodowania ale boje się że coś spartacze i auto wtedy tylko laweta albo elektronik na miejsce

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Czajson napisał:

Sprawdzane było na początku jak problem się pojawił ale przy drzwiach kierowcy. 

Ale czy to ma sens jak guziki po sprawdzeniu na kanałach w vcds sprawne?

Mam zamiar kupić ten przekaźnik i dać do wlutowaniu jakiemuś specowi moduł komfortu. Zobaczę. 

Chociaż mody nie są takie drogie, ale kodowanie już tak... Sam bym się podjolł kodowania ale boje się że coś spartacze i auto wtedy tylko laweta albo elektronik na miejsce

 

 

Sprawdź sobie jednak dokładniej te przelotki w drzwiach, mi jak przerwał się jeden przewód w drzwiach kierowcy to nie działały mi żadne szyby, na szczęście centralny nie działał tylko na drzwiach kierowcy - tu wkładka ratowała życie :D
Po zlutowaniu i zaizolowaniu wszystko wróciło do normy, parenaście dni później zabrałem się za lewe tylne drzwi bo nie działała tam w ogóle szyba  i wariował zamek - podobna sytuacja ale przerwy nie było tylko uszkodzone izolacje, taśma izolacyjna uratowała kolejne drzwi :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...