Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Binsa napisał:

Centralny moduł elektryczny pokazuje błędy:

01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393)

               49-10 - Brak komunikacji - Sporadyczny

01312 - Magistrala danych układu napędowego

               79-10 - Odczytana pamięć usterek - Sporadyczny

Czy dobrze się doczytałem masz korby z tyłu? jeśli tak to ten MK BC według opisu nie będzie pasował. 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

39 minut temu, Góral65 napisał:

Czy dobrze się doczytałem masz korby z tyłu? jeśli tak to ten MK BC według opisu nie będzie pasował. 

Tak, korby z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Binsa napisał:

Tak, korby z tyłu.

No to sprawa jasna, ten MK nie obsługuje korby z tyłu, szukaj takiego co ma w opisie korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zamówiłem AR. Jak przyjdzie dam znać co jest los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem AR, wszystko śmiga, kluczyk zakodowany. Ale, zawsze musi być jakieś ale, nie otwiera się bagażnik, po naciśnięciu przycisku na klapie cyka modul ale klapa nie reaguje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podczas jesiennej aury, zalało mi autko i moduł odmówił posłuszeństwa, co podejdzie pod 8E0959433 BN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

Mam problem ze swoją audi a4 b7 , mianowicie jakiś czas temu rozładowała mi akumulator przez noc . Okazało się ze lampka w bagażniku nonstop się świeci , więc wypiąłem żarówkę razem z lampką z kostki . Uspokoiło się , akumulatora nie rozładowywało przez pare tygodni , aż do ponownej sytuacji gdzie akumulator rozładowywał się w przeciągu 1-2 godzin . Sprawcą była klimatyzacja , która (elektrykiem nie jestem) moim zdaniem dostawała prąd czy była wyłączona czy tez włączona , chwilowym rozwiązaniem było wyjęcie bezpiecznika od klimy .Takie wyjmowanie bezpiecznika po jeździe samochodem trawiło pare tygodni aż któregoś razu problem znikł i znów wszystko działo jak trzeba . Spokojnego użytkowania było chyba z miesiąc aż do przedwczoraj , kiedy po raz kolejny coś bardzo szybko rozładowało akumulator w samochodzie przez noc . Tym razem na razie nie wiem co to powoduje , na pewno nie jest to klima bo sprawdzałem . Domyślam się ze to moduł komfortu świruje choć pewności nie mam . Dzisiaj dostałem się do niego i nie jest mokry  , nie jest wilgotny , kostki tez nie zaśniedziałe . Wiec pytanie czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy to na pewno moduł komfortu siada a nie coś innego ?

Moduł komfortu 8E0959433BN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na dobry początek błędy we wszystkich sterownikach.

Problemy z prądem może powodować np. wilgoć, uszkodzony czujnik pedału hamulca (losowo zaczynają świecić światła stopu i rozładowują aku do zera), radio potrafi się czasem nie wygasić, itp. jest tego trochę i trzeba poświęcić trochę czasu na weryfikację krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jedno , czemu w losowym czasie losowe rzeczy się nie wyłączają / pobierają prąd po czym w losowym momencie się „naprawiają” jak np klima ? Wątpię żeby to była wilgoć , wszędzie w aucie jest sucho , szyby bez powodu tez nie parują . Nie jestem pewien ale czy nie moduł komfortu jest odpowiedzialny za np nonstop świecąca się lampkę w bagażniku ? Może to on sie psuje i włącza mi losowo rzeczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za lampkę bagażnika owszem MK odpowiada, ale za klimę już nie. Na odległość nikt nie da Ci odpowiedzi wycelowanej 100% w punkt. Skan za pomocą vcds i szukanie krok po kroku bo gdzieś coś jest nie tak. podałem Ci na dobry początek co należy zrobić i sprawdzić. Zrobisz jak będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kryst1002 napisał:

Sprawcą była klimatyzacja , która (elektrykiem nie jestem) moim zdaniem dostawała prąd czy była wyłączona czy tez włączona , chwilowym rozwiązaniem było wyjęcie bezpiecznika od klimy

Kolego prawie wszystkie moduły w a4 b7 są zasilane na stałe,są usypiane poprzez can,bądź po dłuższym czasie bezczynności danego modułu (brak sygnały can z innych modułów). Sprawdź miernikiem co ciągnie prąd wyciągając bezpieczniki po kolei. Dodam od siebie że jak aku jest słaby i jego napięcie za bardzo spadnie podczas uśpienia modułów (auto zamknięte)  to nagle zaczynają się wybudzać moduły i ciągną prąd bardzo. Więc po pierwsze zainteresuj się akumulatorem, a jak nie pomoże to szukaj co ciągnie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie BN na CB (dzięki za info Mateo) po wstępnej adaptacji wszystko działa jak należy, poza tym że świeci się kontrolka Airbag, i stąd pytanie czy to się adaptuje, czy coś się uwaliło? ?

 

Dodam że nie mogę nawiązać połączenia z airbagiem przez vaga

Edytowane przez audi1.8tbfb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w kwesti doboru zamiennika bo mi mój zalało.... w aucie miałem CM (433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby) - ALE UWAGA - JA NIE MAM FIZYCZNIE KORB Z TYŁU TYLKO ELEKTRYCZNE SZYBY ...a elektryczne szyby działały...wiec o co chodzi? Czy mogę kupić CA(faryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu) i będzie działać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lordbebok napisał:

Proszę o pomoc w kwesti doboru zamiennika bo mi mój zalało.... w aucie miałem CM (433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby) - ALE UWAGA - JA NIE MAM FIZYCZNIE KORB Z TYŁU TYLKO ELEKTRYCZNE SZYBY ...a elektryczne szyby działały...wiec o co chodzi? Czy mogę kupić CA(faryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu) i będzie działać?

 

Opis na pierwszej stronie jest orientacyjny, tworzony wg zgłoszeń użytkowników, czasami zawiera błędy albo opis jest nie kompletny i tak może być w tym przypadku.

Jeśli masz el. szyby  z tyłu możesz zamienić na CA, CB, CE itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał:

Rozłączyłeś fotel nie odłączając akumulatora?

Nie jestem pewien, wydaje mi się że rozlaczylem akumulator. Zasadniczo jak auto zalało to robiłem szybko żeby minimalizować straty, więc pewności nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym kablem nie wejdziesz w sterownik poduszek, a i te, które mogą chociaż błąd odczytać nie zawsze go skasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Najtańszym kablem nie wejdziesz w sterownik poduszek, a i te, które mogą chociaż błąd odczytać nie zawsze go skasują.

Dzięki, to konkretny trop ;)

 

Super działa okazało się że kabel za tani na ingerencję w airbag

Edytowane przez audi1.8tbfb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do uzupełnienia 

Moduł BK po montażu 4 szyb . Obsługuje pakiet światło szyby tył . Zabawa kodowaniem zmieniła go na BJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...