Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest jak ktos nie umiejetnie bawi sie kompem :) Sam na poczatku napisales ze masz 06986

wladimir

Hej, może ktoś by mi pomógł rozkodować mój moduł komfortu chodzi o alarm. Dodaje różnymi sposobami i nie mogę dojść do ładu, mam taką wartość 06986.

I po co tyle zamieszania :cool1: Czy tak trudno dodac liczby :mysli: Wszystkie wartosci sa opisane przeciez jak byk na pierwszej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak to jest jak ktos nie umiejetnie bawi sie kompem :) Sam na poczatku napisales ze masz 06986

wladimir

Hej, może ktoś by mi pomógł rozkodować mój moduł komfortu chodzi o alarm. Dodaje różnymi sposobami i nie mogę dojść do ładu, mam taką wartość 06986.

I po co tyle zamieszania :cool1: Czy tak trudno dodac liczby :mysli: Wszystkie wartosci sa opisane przeciez jak byk na pierwszej stronie :)

Wiem że Wy jesteście fachowcami pierwsza klasa :hi: ja dopiero się uczę i czasem zanim załapie mija chwila :tongue4: obiecuję że nastepnym razem się poprawię ale i tak dziękuję za pomoc :good:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 10:42_________________________________________________A powiedzcie jeszcze mistrzowie czy jest taka możliwość że zamykając auto z pilota przy otwartych szybach naciskając tylko raz przycisk szyby same się domkną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linki co i jak w diagnozowac :) Lepiej poczytac i cos sie nauczyć :wink4:

:arrow2:VAG COM pierwsze kroki

:arrow2:VAG COM DIAGNOSTYKA

Dzięki wrc napewno poczytam chociaż nie jest napisane konkretnie co się gdzie włącza :gwizdanie: i dlatego się zapytałem czy jest taka możliwość z tym domykaniem szyb?[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 10:57_________________________________________________Panowie, powiedzcie co to może być że zakodowałem moduł komfortu liczbą 06986 i wszystko było git. Podczas otwierania jednym przyciśnięciem otwierały się tylko drzwi kierowcy tak jak powinny, zamek się ryglował po przekroczeniu 15 km/h dzisiaj wsiadłem do auta i ruszam a tu zamki się nie zamknęły a jak sprawdzałem potem czy podczas otwierania jedne się otworzą to niestety całość się otworzyła. Przed chwilą zakodowałem ponownie ale żadnej reakcji :confused4: żadnych błędów i nie reaguje na kodowanie...Co to może być??[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 21:05_________________________________________________Dodam, że alarm chodzi, dioda miga normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie co to może być że zakodowałem moduł komfortu liczbą 06986 i wszystko było git. Podczas otwierania jednym przyciśnięciem otwierały się tylko drzwi kierowcy tak jak powinny, zamek się ryglował po przekroczeniu 15 km/h dzisiaj wsiadłem do auta i ruszam a tu zamki się nie zamknęły a jak sprawdzałem potem czy podczas otwierania jedne się otworzą to niestety całość się otworzyła. Przed chwilą zakodowałem ponownie ale żadnej reakcji :confused4: żadnych błędów i nie reaguje na kodowanie...Co to może być??

06986 nie uwzględnia funkcji, które chcesz mieć uruchomione... Musisz dodać selektywny zamek, zamykanie drzwi oraz klapy po ruszeniu autem, zatem:

06986 + 4 + 16 + 32 = 07038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne podał mi tą wartość wrclaguna wklepałem i działało...dzisiaj zauważyłem po dwóch dniach ze już nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne podał mi tą wartość wrclaguna wklepałem i działało...dzisiaj zauważyłem po dwóch dniach ze już nie działa...

Zakoduj tak jak napisałem i daj znać czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne podał mi tą wartość wrclaguna wklepałem i działało...dzisiaj zauważyłem po dwóch dniach ze już nie działa...

Zakoduj tak jak napisałem i daj znać czy działa.

No i gucio :gwizdanie: dzięki Bart-S narazie działa :hi:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 21:31_________________________________________________Bart-S powiedz mi jeszcze o co chodzi że mam w adaptacjach na kanale 62 wartość 95?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 = 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 64

Nie sugeruj się tym co znalazłeś w module tylko przeliczaj wartość i koduj tak jak powinno być...

Jeśli nie masz szyberdachu zapisujesz 1 + 2 + 4 + 8 czyli 15. Jeśli masz szyberdach dajesz max. czyli 255.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 = 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 64

Nie sugeruj się tym co znalazłeś w module tylko przeliczaj wartość i koduj tak jak powinno być...

Jeśli nie masz szyberdachu zapisujesz 1 + 2 + 4 + 8 czyli 15. Jeśli masz szyberdach dajesz max. czyli 255.

Czyli rozumiem że powinno być 15 jak nie mam szyberu? To czemu mam 95 ja nic nie zmieniałem tak już było. To mam to zmienić czy może tak zostać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być 15. A dlaczego jest/było 95 - czy to ważne? Istotne jest, że kodowanie jest nieprawidłowe... Na ostatnie pytanie Ci nie odpowiem bo nie jestem jasnowidzem ;)

95 też może zostać - po prostu będziesz miał zakodowaną funkcję, której nie użyjesz (akurat w przypadku tego modułu i tego kanału adaptacyjnego na nic to nie wpłynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być 15. A dlaczego jest/było 95 - czy to ważne? Istotne jest, że kodowanie jest nieprawidłowe... Na ostatnie pytanie Ci nie odpowiem bo nie jestem jasnowidzem ;)

95 też może zostać - po prostu będziesz miał zakodowaną funkcję, której nie użyjesz (akurat w przypadku tego modułu i tego kanału adaptacyjnego na nic to nie wpłynie).

No tak masz rację więc przekoduję na 15 żeby nie było :decayed: dzięki Bart-S :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam takiego modułu 8E0959433AQ lub coś co można zamienić ale żeby wszystko było w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam takiego modułu 8E0959433AQ lub coś co można zamienić ale żeby wszystko było w porządku

Pewnymi zastępnikami dla AQ są: AD, AG, AJ, AL lub AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na ten temat. A czy pasują one idealnie? nic nie trzeba cudować z nimi? i czy bez problemu da się zakodować? nigdy nie przekładałem modułu więc nie do końca wiem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na ten temat. A czy pasują one idealnie? nic nie trzeba cudować z nimi? i czy bez problemu da się zakodować? nigdy nie przekładałem modułu więc nie do końca wiem co i jak

cudować nie trzeba tylko zakodować ale przed wymianą nie zapomnij podpiąć VAG-a odczytać i zapisać kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na ten temat. A czy pasują one idealnie? nic nie trzeba cudować z nimi? i czy bez problemu da się zakodować? nigdy nie przekładałem modułu więc nie do końca wiem co i jak

Dokładnie tak jak napisał Andrzej - MK tylko podmieniasz. Wcześniej zapisz sobie jego kodowanie (po podłączeniu interfejsu do adresu 46 - "Convenience", interesuje Cię pole CODING). Jeśli zapomnisz, nic się nie stało - w pierwszym poście masz instrukcję jak poprawnie zakodować sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!! wlasnie zamienilem modul BD na BC gdyz poprzedni ulegl zalaniu... i tutaj problemy sie niekoncza. po zakodowaniu i adaptacji wrocilo oswietlenie w srodku fury oraz elektryczne szyby. Nie dziala jednak centralny zamek. Za pomoca przekrecenia kluczyka zamykaja sie tylko drzwi z przodu - tylnie nie reaguja wogole. Przyznaje ze podczas zalewania modulu zamki w tylnich drzwiach wariowaly niedalo sie ich uspokoic. Podlaczylem vaga i niemoge wejsc w centralny zamek. Niewiem co robic - siedze w oknie i patrze czy niunia stoi ( tylne drzwi otwarte) Vag wykazal blad sterownikow w tylnich drzwiach. Kluczykow takze niemoge zakodowac. Prosze o szybka pomoc! Czy mozliwe ze zalaniu ulegly inne czesci? Moze problem w kablach? Moze silniczki w tylnich drzwiach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!! wlasnie zamienilem modul BD na BC gdyz poprzedni ulegl zalaniu... i tutaj problemy sie niekoncza. po zakodowaniu i adaptacji wrocilo oswietlenie w srodku fury oraz elektryczne szyby. Nie dziala jednak centralny zamek. Za pomoca przekrecenia kluczyka zamykaja sie tylko drzwi z przodu - tylnie nie reaguja wogole. Przyznaje ze podczas zalewania modulu zamki w tylnich drzwiach wariowaly niedalo sie ich uspokoic. Podlaczylem vaga i niemoge wejsc w centralny zamek. Niewiem co robic - siedze w oknie i patrze czy niunia stoi ( tylne drzwi otwarte) Vag wykazal blad sterownikow w tylnich drzwiach. Kluczykow takze niemoge zakodowac. Prosze o szybka pomoc! Czy mozliwe ze zalaniu ulegly inne czesci? Moze problem w kablach? Moze silniczki w tylnich drzwiach....

Bardzo możliwe, że masz zakodowane tylne drzwi z manualnymi podnośnikami.

Wejdź w adaptacje modułu komfortu (10) na kanał 62 - zapisz tam wartość "0" jeśli nie masz pakietu oświetającego przestrzeń stóp (lub "2" jeśli go masz).

Zamek zdalnie sterowany nie działa bo nie przyuczyłeś kluczyków do nowej centralki...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=74077.0;highlight=kluczyk

...z adresem 35 się nie połączysz bo nie ma takiego sterownika w A4 B6/B7 (jego rolę pełni MK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na ten temat. A czy pasują one idealnie? nic nie trzeba cudować z nimi? i czy bez problemu da się zakodować? nigdy nie przekładałem modułu więc nie do końca wiem co i jak

Dokładnie tak jak napisał Andrzej - MK tylko podmieniasz. Wcześniej zapisz sobie jego kodowanie (po podłączeniu interfejsu do adresu 46 - "Convenience", interesuje Cię pole CODING). Jeśli zapomnisz, nic się nie stało - w pierwszym poście masz instrukcję jak poprawnie zakodować sterownik.

No i zaczeły się schody. Na wstępie dodam że auto jest kolegi ja mu tylko podpowiadam co i jak zrobić.Jakiś elektryk wymienił mu moduł na nowy(kupił z tym samym numerem co miał) ale problem nie zginął. Nadal nie działa centralka i nie podnosi się wskaźnik paliwa ani temperatury.(nie wiem czy jest to spowodowane błedem w module ale tak twierdził mechanik)

Mówił, że nie działa teraz dlatego, że trzeba coś tam z tego starego modułu do tego nowego przenieś, ja nie mam pojecia o czym on mówi przecież to są identyczne moduły. Może czaruje bo nie wie o co tak naprawdę chodzi? Mówił że on się tego nie podejmie i ktoś inny musi to zrobić. Wiecie o co kaman? :kox: Może wystarczy dokodować kluczyki a może złe wartości wpisał w kodowanie modułu? A może skurczybyk ma rację?? :chytry:

Liczę na waszą pomoc

pozdro a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...