Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam moduł AD - mam 433MHz, z tyłu korby, ale za to światełka w drzwiach czerwone. Czy to znaczy, że ten moduł jest w wersji HIGH bo światełka lecą po CAN'ie?? Mam jeszcze pełny kolorowy FIS i tempomat (ale to chyba nic do rzeczy nie ma). Chce założyć składane lusterka czy ten moduł da radę?? Przeleciałem cały temat, ale nikt tu nic o składanych lusterkach nie mówił (wiem, że do lusterek muszę jeszcze zmienić silniczki szyb bo mam wersję B​) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam moduł AD - mam 433MHz, z tyłu korby, ale za to światełka w drzwiach czerwone. Czy to znaczy, że ten moduł jest w wersji HIGH bo światełka lecą po CAN'ie?? Mam jeszcze pełny kolorowy FIS i tempomat (ale to chyba nic do rzeczy nie ma). Chce założyć składane lusterka czy ten moduł da radę?? Przeleciałem cały temat, ale nikt tu nic o składanych lusterkach nie mówił.

Zasilanie oświetlenia nie leci po CANie. Przód masz zasilany ze sterowników drzwi a tył bezpośrednio z MK.

Moduł AD to wersja LOW - nie obsłuży składania lusterek (szukaj czegoś co ma w opisie alarm lub pakiet oświetleniowy - to wersje HIGH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Bart-S w takim wypadku odpuszczam ten mod bo po przeliczeniu wyszło by mnie to koło 1000zł, a to trochę za dużo jak na coś takiego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam moduł AD - mam 433MHz, z tyłu korby, ale za to światełka w drzwiach czerwone. Czy to znaczy, że ten moduł jest w wersji HIGH bo światełka lecą po CAN'ie?? Mam jeszcze pełny kolorowy FIS i tempomat (ale to chyba nic do rzeczy nie ma). Chce założyć składane lusterka czy ten moduł da radę?? Przeleciałem cały temat, ale nikt tu nic o składanych lusterkach nie mówił.

Zasilanie oświetlenia nie leci po CANie. Przód masz zasilany ze sterowników drzwi a tył bezpośrednio z MK.

Moduł AD to wersja LOW - nie obsłuży składania lusterek (szukaj czegoś co ma w opisie alarm lub pakiet oświetleniowy - to wersje HIGH).

Witam...można prosić o podpowiedź gdzie się wpiąć z lampkami w przednich drzwiach i czy trzeba coś zmieniać w module?Dodam że u mnie siedzi BN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez noc przemyślałem temat lusterek i jednak będę je rezał, mam pytanie pewnie do Bart-S 'a. Czy jak zamienię swój moduł na moduł:

8E0 959 433 AH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AK – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

to po zamianie będę musiał coś "ostro kodować" (chodzi mi np. o kodowanie VIN'u) czy tylko robię zamiane, koduje wyposażenie i tyle?? Dysponuje kablem za 40zł od Viekena i nie wiem czy będę mógł to zrobić we własnym zakresie.

Aha no i czy te powyższe moduły obsłużą składane lusterka, i czy jak mam korby i założe np wersję AH lub AK to będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam moduł AD - mam 433MHz, z tyłu korby, ale za to światełka w drzwiach czerwone. Czy to znaczy, że ten moduł jest w wersji HIGH bo światełka lecą po CAN'ie?? Mam jeszcze pełny kolorowy FIS i tempomat (ale to chyba nic do rzeczy nie ma). Chce założyć składane lusterka czy ten moduł da radę?? Przeleciałem cały temat, ale nikt tu nic o składanych lusterkach nie mówił.

Zasilanie oświetlenia nie leci po CANie. Przód masz zasilany ze sterowników drzwi a tył bezpośrednio z MK.

Moduł AD to wersja LOW - nie obsłuży składania lusterek (szukaj czegoś co ma w opisie alarm lub pakiet oświetleniowy - to wersje HIGH).

Witam...można prosić o podpowiedź gdzie się wpiąć z lampkami w przednich drzwiach i czy trzeba coś zmieniać w module?Dodam że u mnie siedzi BN

Oświetlenia dodatkowego w drzwiach nie koduje się - wystarczy podłaczyć lampki do sterownika drzwi (32-pinowa szara kostka). Masa to pin 21 a zasilanie pin 13 (już n-ty raz to piszemy, poświęćcie chwilę czasu i przewertujcie dokładnie ten temat oraz inny wątek, który można znaleźć w szukajce wpisując hasło "licht pakiet").

przez noc przemyślałem temat lusterek i jednak będę je rezał, mam pytanie pewnie do Bart-S 'a. Czy jak zamienię swój moduł na moduł:
8E0 959 433 AH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AK – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

to po zamianie będę musiał coś "ostro kodować" (chodzi mi np. o kodowanie VIN'u) czy tylko robię zamiane, koduje wyposażenie i tyle?? Dysponuje kablem za 40zł od Viekena i nie wiem czy będę mógł to zrobić we własnym zakresie.

Aha no i czy te powyższe moduły obsłużą składane lusterka, i czy jak mam korby i założe np wersję AH lub AK to będzie ok?

Moduł AH nie obsługuje korb, natomiast w AK nie sprawdziliśmy jeszcze pełnej funkcjonalności dlatego też nie ma pewności czy u Ciebie za działa. Szukaj AJ, AM lub AG...

Kodowanie sterownika nie jest straszne - nie ma się czego bać. Wszystko co musisz zrobić to albo zapisać sobie kodowanie obecnego modułu i wbić je do nowego sterownika albo na spokojnie przyjrzeć się liście kodowania w pierwszym poście, wybrać co chcesz mieć aktywne - zsumować wartości i ostateczny wynik wpisać jako nowe kodowanie...

Samo dodanie składanych lusterek nie wymaga osobnego kodowania - jeśli w aucie znajduje się MK, który tę funkcję obsługuje, to składanie po prostu zacznie działać.

Po swapie MK oprócz kodowania będziesz musiał jeszcze nauczyć nowej centralki Twoich kluczy (procedura jest bardzo dokładnie opisana na forum, domjenick nakręcił nawet filmik instruktażowy - ten temat także był kilka razy poruszany w tym wątku).

Nie zapomnij, że do działania składanych lusterek - oprócz samych lusterek, MK i joystika potrzebujesz też sterowników w przednich drzwiach w wersji HIGH (ich oznaczenie kończy się literkami E, F lub G - pasuje też model bez literki na końcu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mam teraz el. szyb tył i zakodowane dobrze (nawet w tej chwili nie chce mi przyjąć kodowania pod korby) ale nie wiem dlaczego przestały świecić lampki - czy może jakiś bezpiecznik wywaliło:eusathink: czy to jest dobrze podpięte bo tego nigdy nie robiłem i nawet nie mam pojęcia co i jak tam można podpiąć :kwasny:

Działało dopóki miałeś włączone korby w MK (zakodowana 3-ka na kanale 61). Zatem zasilania lampek nie przerobiono Ci na wariant 4x elektryka tylko zostawiono po staremu.

Zdjemij tapierkę, przyjrzyj się światełkom - poszukaj ich wiązki (jest wspólna dla białej i czerwonej lampki). Ucinasz ją w dogodnym miejscu i podłączasz do sterownika drzwi (zaraz podam, który pin to masa a który zasilanie).

kurde Bart dzięki wielkie :notworthy::notworthy::notworthy:

dodam tylko że światełka miałem ori ale nie wiem czy gość nie przekłądał jakoś wiązki... poogladam to spoko.. ważne że wiem od czego wyjść - że to jednak mechanicznie :doh:

Poszczególne wersje MK wykrywają co jest akurat do nich przyłączone - to dlatego nie możesz wrócić do wartości "3" na kanale 61 (MK widzi elektrykę z tyłu i nie pozwala się przekodować).

W zasadzie potrzebne Ci 6 pinów, lutownica i do dzieła :thumbup1:

więc mam teraz el. szyb tył i zakodowane dobrze (nawet w tej chwili nie chce mi przyjąć kodowania pod korby) ale nie wiem dlaczego przestały świecić lampki - czy może jakiś bezpiecznik wywaliło:eusathink: czy to jest dobrze podpięte bo tego nigdy nie robiłem i nawet nie mam pojęcia co i jak tam można podpiąć :kwasny:

Działało dopóki miałeś włączone korby w MK (zakodowana 3-ka na kanale 61). Zatem zasilania lampek nie przerobiono Ci na wariant 4x elektryka tylko zostawiono po staremu.

Zdjemij tapierkę, przyjrzyj się światełkom - poszukaj ich wiązki (jest wspólna dla białej i czerwonej lampki). Ucinasz ją w dogodnym miejscu i podłączasz do sterownika drzwi (zaraz podam, który pin to masa a który zasilanie).

...brązowa kostka 16-pin. Brązowy kabelek przy lampkach to masa - podłączasz go do pinu 6 w brązowej kostce 16-pin. Brązowo/fioletowy to zasilanie lampki ostrzegawczej - podłączasz do pinu 3. Brązowo/żółty to zasilanie lampki ułatawiającej wsiadanie - podłaczasz do pinu 2.

BTW - podświetlenie klamki działa? (po włączeniu świateł)

Jeśli wybierasz się do BT to będzie tam kilka osób, które bez problemu ogarną ten temat w kilkanaście minut.

Bart dzięki jeszcze raz bo genialnie mi to opisałeś :hi:

dziś sprawdzę czy podświetlanie klamek działa czy jak lampki nie

w wolnej chwili spróbuję się za to zabrać, ew. podjadę do Tolka na wypasiony garaż :decayed:

PS

Byłem w BT ale impreza udzieliła mi się kilka dni wcześniej + pare rzeczy na głowie i nawet nie sprawdziłem wtedy że wyedytowałeś posta :facepalm:

bo faktycznie pewnie można to było tam ekspresowo ogarnąć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mam teraz el. szyb tył i zakodowane dobrze (nawet w tej chwili nie chce mi przyjąć kodowania pod korby) ale nie wiem dlaczego przestały świecić lampki - czy może jakiś bezpiecznik wywaliło:eusathink: czy to jest dobrze podpięte bo tego nigdy nie robiłem i nawet nie mam pojęcia co i jak tam można podpiąć :kwasny:

Działało dopóki miałeś włączone korby w MK (zakodowana 3-ka na kanale 61). Zatem zasilania lampek nie przerobiono Ci na wariant 4x elektryka tylko zostawiono po staremu.

Zdjemij tapierkę, przyjrzyj się światełkom - poszukaj ich wiązki (jest wspólna dla białej i czerwonej lampki). Ucinasz ją w dogodnym miejscu i podłączasz do sterownika drzwi (zaraz podam, który pin to masa a który zasilanie).

kurde Bart dzięki wielkie :notworthy::notworthy::notworthy:

dodam tylko że światełka miałem ori ale nie wiem czy gość nie przekłądał jakoś wiązki... poogladam to spoko.. ważne że wiem od czego wyjść - że to jednak mechanicznie :doh:

Poszczególne wersje MK wykrywają co jest akurat do nich przyłączone - to dlatego nie możesz wrócić do wartości "3" na kanale 61 (MK widzi elektrykę z tyłu i nie pozwala się przekodować).

W zasadzie potrzebne Ci 6 pinów, lutownica i do dzieła :thumbup1:

więc mam teraz el. szyb tył i zakodowane dobrze (nawet w tej chwili nie chce mi przyjąć kodowania pod korby) ale nie wiem dlaczego przestały świecić lampki - czy może jakiś bezpiecznik wywaliło:eusathink: czy to jest dobrze podpięte bo tego nigdy nie robiłem i nawet nie mam pojęcia co i jak tam można podpiąć :kwasny:

Działało dopóki miałeś włączone korby w MK (zakodowana 3-ka na kanale 61). Zatem zasilania lampek nie przerobiono Ci na wariant 4x elektryka tylko zostawiono po staremu.

Zdjemij tapierkę, przyjrzyj się światełkom - poszukaj ich wiązki (jest wspólna dla białej i czerwonej lampki). Ucinasz ją w dogodnym miejscu i podłączasz do sterownika drzwi (zaraz podam, który pin to masa a który zasilanie).

...brązowa kostka 16-pin. Brązowy kabelek przy lampkach to masa - podłączasz go do pinu 6 w brązowej kostce 16-pin. Brązowo/fioletowy to zasilanie lampki ostrzegawczej - podłączasz do pinu 3. Brązowo/żółty to zasilanie lampki ułatawiającej wsiadanie - podłaczasz do pinu 2.

BTW - podświetlenie klamki działa? (po włączeniu świateł)

Jeśli wybierasz się do BT to będzie tam kilka osób, które bez problemu ogarną ten temat w kilkanaście minut.

Bart dzięki jeszcze raz bo genialnie mi to opisałeś :hi:

dziś sprawdzę czy podświetlanie klamek działa czy jak lampki nie

w wolnej chwili spróbuję się za to zabrać, ew. podjadę do Tolka na wypasiony garaż :decayed:

PS

Byłem w BT ale impreza udzieliła mi się kilka dni wcześniej + pare rzeczy na głowie i nawet nie sprawdziłem wtedy że wyedytowałeś posta :facepalm:

bo faktycznie pewnie można to było tam ekspresowo ogarnąć :decayed:

..nawet chyba stałeś swoim furaczem koło mojej , trza było tylko powiedzieć i byśmy wyrezali:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nawet chyba stałeś swoim furaczem koło mojej , trza było tylko powiedzieć i byśmy wyrezali:wink:

kur Domin mało tego nawet nam płytki do rnse dawałeś.. tym 3 byłem ja bo akurat z Tolkeim i Adaskiem podszedłem :rolleyes:

no i widzisz jakbym tylko wiedział kolejny czteropak czekałby na Ciebie albo i 2czteropaki :decayed:

sorki za OT

żeby nie było sprawdziłem podświetlenie klameczek tył i działają idealnie.. brak tylko lampek czerwonej ostrzegawczej i białej pod nogi w drzwiach :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a nawet spinki do drzwi mialem przypadkiem :decayed: no cóż tak bywa , działaj i dawaj efekty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem moduł CJ który po podpięciu okazał się CH i nie da się w nim zakodować manualnych korbek tyłu. A że mam korby to nie widzi otwarcia drzwi. CO robić. Kodowałem VCDS 10.6.1 nie chce przyjąć 1 ani 3 czyli korb i korb i licht pakietu. Przyjmuje tylko 2 i 4 i 0 co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem moduł CJ który po podpięciu okazał się CH i nie da się w nim zakodować manualnych korbek tyłu. A że mam korby to nie widzi otwarcia drzwi. CO robić. Kodowałem VCDS 10.6.1 nie chce przyjąć 1 ani 3 czyli korb i korb i licht pakietu. Przyjmuje tylko 2 i 4 i 0 co robić?

Spróbuj zresetować MK (adaptacje, kanał 00) a następnie sprawdź czy oznaczenie wróciło do CJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zobaczę dzisiaj. Nie wróciło ale sprzedający powiedział że mogę oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, zmieniłem moduł na końcówkę AJ i wyszedł mały problem, a mianowicie - przepisałem kodowanie ze starego sterownika tzn. 6976 (choć nie mogę jakoś dojść do tej liczby po zsumowaniu dostępnych opcji) i mam problem z domykaniem szyb z pilota - przy starym MK działało to bez problemu, natomiast po zmianie to nie działa i nie wiem jak to ugryźć

Tak sobie myślę że może jak zmienię silniczki szyb ze wszystkimi pinami w kostce 16pin to może to też ruszy.

Macie może jakieś inne rozwiązanie tego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, zmieniłem moduł na końcówkę AJ i wyszedł mały problem, a mianowicie - przepisałem kodowanie ze starego sterownika tzn. 6976 (choć nie mogę jakoś dojść do tej liczby po zsumowaniu dostępnych opcji) i mam problem z domykaniem szyb z pilota - przy starym MK działało to bez problemu, natomiast po zmianie to nie działa i nie wiem jak to ugryźć

Tak sobie myślę że może jak zmienię silniczki szyb ze wszystkimi pinami w kostce 16pin to może to też ruszy.

Macie może jakieś inne rozwiązanie tego problemu??

A otwieranie i zamykanie szyb działa w automacie?

Może trzeba od nowa przyuczyć podnośniki szyb? Jak tego nie zrobisz, domykanie i otwieranie szyb z pilota jak i z kluczyka nie będzie działać. Wystarczy jeden nie przyuczony podnośnik i domykanie nie będzie działać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przyuczyć sterowniki szyb - bo szczerze mówiąc to o tym nie słyszałem??

To chodzi o przytrzymanie przycisku kilka sekund w skrajnych pozycjach szyby otwarta/zamknięta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przyuczyć sterowniki szyb - bo szczerze mówiąc to o tym nie słyszałem??

To chodzi o przytrzymanie przycisku kilka sekund w skrajnych pozycjach szyby otwarta/zamknięta??

Tak oto chodzi :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego otwieranie/domykanie szyb jest ustawiane na pewno w adaptacji- jest tam też otwieranie/zamyaknie szyberdachu z pilota..

sprawdz jakie masz wartości wpisane :wink:

z tego co pamiętam powinno być 15 bez szyberdachu.. 95 z szyberdachem... ale mogę się mylić także proszę to sprawdzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, zmieniłem moduł na końcówkę AJ i wyszedł mały problem, a mianowicie - przepisałem kodowanie ze starego sterownika tzn. 6976 (choć nie mogę jakoś dojść do tej liczby po zsumowaniu dostępnych opcji) i mam problem z domykaniem szyb z pilota - przy starym MK działało to bez problemu, natomiast po zmianie to nie działa i nie wiem jak to ugryźć

Tak sobie myślę że może jak zmienię silniczki szyb ze wszystkimi pinami w kostce 16pin to może to też ruszy.

Macie może jakieś inne rozwiązanie tego problemu??

Zacznij od adaptacji silniczków szyb... Każdą z osobna musisz ręcznie wysterować (np. z drzwi kierowcy). Dajesz przycisk w dół i jak szyba zjedzie na sam dół, trzymasz go jeszcze przez 10 sekund. Teraz zamykasz szybę - i znów w górnym punkcie czekasz 10 sekund. Teraz szyba powinna reagować na pojedyncze kliknięcie przełącznika (raz klik, szyba jedzie na maksa w dół/górę). Po adaptacji, jeśli masz walnięte przyciski szyb - nie zawsze szyba reaguje prawidłowo na 1-klik (tym się nie przejmować, adaptacja na pewno została wykonana poprawnie).

Teraz interfejs. Wchodzisz do MK - w jego adaptacje (10) na kanał 62. Tam ustawiasz wartość na 15 (jeśli nie masz szyberdachu) lub 256 (jeśli masz).

Daj znać czy poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...