Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy mając moduł AT w audi A4 B6 mogę mieć funkcje domykania szyb z pilota i kluczyka ? Na chwile obecna nie mam takiej funkcji.

na początek sprawdź kodowanie rozpiskę masz w pierwszym wątku raczej powinien mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając moduł AT w audi A4 B6 mogę mieć funkcje domykania szyb z pilota i kluczyka ? Na chwile obecna nie mam takiej funkcji.

zapewne masz już to zakodowane:wink: opuść szybe od kierowcy przytrzymaj przycisk , potem szyba do góry i też przytrzymaj i potem sprawdz czy działa otwieranie z pilota:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając moduł AT w audi A4 B6 mogę mieć funkcje domykania szyb z pilota i kluczyka ? Na chwile obecna nie mam takiej funkcji.

Podaj główne kodowanie MK - zobaczymy czy ma ujętą wartość "64". Druga sprawa to kontrola adaptacji MK a konkretnie kanału 62 (jeśli nie masz szyberdachu to powinno tam być 15, jeśli jest szyber to 255).

Zacznij od adaptacji silniczków - każdą szybę po kolei daj w dół, jak dojedzie przytrzymaj przycisk. Następnie tak samo w górę. Prawidłowo przeprowadzony proces będzie skutkował tym, że jednym kliknięciem switcha zamkniesz/otworzysz szybę. Tutaj jest jeden jinx - czasem uwalony przełącznik nie pozwala na otworzenie/zamknięcie 1-klikiem (weryfikujesz to sprawdzając czy działa włącznik w drzwiach kierowcy i na danych drzwiach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, nadeszła pora na mnie:wink: Wiem, że muszę wymienić MK. Mam teraz z końcóką AP i mam elektryke szyb z tyłu i składane lustra zewnętrzne. Powiedz mi jakich modułów teraz mam szukać, żeby wsio hulało jak tralala (nie bardzo się łapie w zasadzie dobierania MK z Twojego "drzewka"). Dzięki z góry za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 AD - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AE - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AG - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

no i + ten który masz obecnie czyli AP:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, nadeszła pora na mnie:wink: Wiem, że muszę wymienić MK. Mam teraz z końcóką AP i mam elektryke szyb z tyłu i składane lustra zewnętrzne. Powiedz mi jakich modułów teraz mam szukać, żeby wsio hulało jak tralala (nie bardzo się łapie w zasadzie dobierania MK z Twojego "drzewka"). Dzięki z góry za odp.

Bo drzewko pokazuje tylko genezę modułów. Prawidłowo MK dobierasz z listy, w której podana jest funkcjonalność. Masz składane lusterka więc potrzebny moduł HIGH zatem jeśli obsługuje pakiet oświetleniowy lub alarm, to na pewno będzie OK. Pozostaje jeszcze dobrać model pasujący pod tylną elektrykę czyli pasujące wersje to:

8E0 959 433 AB – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AC – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AG - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

8E0 959 433 AH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AK – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi wsio jasne:wink: Dzięki Bartek.

Tak jeszcze sprawdzając: jeśli nie chce upgreadować funkcji swojego MK wybieram tylko te moduły, które maja w funkcjonalności to co musze mieć obsłużone - czyli elektrykę szyb z tyłu i lustra. Jeśli chce podnieść funkcjonalność, wybieram ten MK który ma wszystkie moje niezbędne funkcje+to co chce dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studziany jest tak jak napisałeś, ale ceny modułów są podobne, więc lepiej kupić z większą funkcjonalnością i ewentualnie coś później modzić w autku. Ja u siebie miałem moduł 8E0 959 433 AD - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby), a wymieniłem na 8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby) i zabieram się za rezanie oświetlenia przestrzeni na nogi.

Aha, ja wymieniałem swój moduł z powodu założenia el. składanych lusterek, więc jak ty masz składane lusterka to moduł AD Ci nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam małą prośbę, czy ma koś w Was pełną informację na temat modułu o numerze 8E0959433BP, co ten moduł obsługuje?

Z góry wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam małą prośbę, czy ma koś w Was pełną informację na temat modułu o numerze 8E0959433BP, co ten moduł obsługuje?

Z góry wielkie dzieki

BP nie obsługuje pakietu oświetleniowego a więc będzie to wersja LOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mój modul komfortu to 8E0 959 433 BB fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu, elektryczny szyberdach, bez pamięci i składanych lusterek. Jest to wersja USA. Posiadam w drzwiach kierowcy oraz pasażera przyciski blokujące i odblokowujące drzwi, a także przycisk blokujący drzwi w środkowym kanale dla pasażerów z tyłu (pod popielniczką). Obecnie mam kodowanie (vag number) 11848 - czyli mam:

8192, 2048, 1024, 512, 64, 8.

Ponadto w vagu w bloku 46, adaptacja 10, kanał 61 mam wartość 2, kanał 62 jest wartość 19, a kanał 21 jest wartość 0.

Jak kupiełm auto, to elektryk przestawił mi w liczniku przebieg z mil na kilometry. Gdzie to mogę zmienić vagiem??

Ponadto mam problem z przyciskami blokującymi drzwi. Zablokować mogę od wewnątrz, natomiast nie idzie ich odblokować. Coś niby "cyka" po naciśnięciu "odblokuj" (ikona auta z otwartymi drzwiami), lecz dopiero po dwukrotnym pociągnięciu klamki się otwierają lub po wciśnięciu w pilocie kluczyka przycisku wyłączenia alarmu/otwarcia centralnego. Gdzieś wyczytałem, że to wina przestawienia "amerykańca" na tryb europejski lub kanadyjski. Czy jak przestawię z powrotem km na mile w liczniku to będzie ok?? To o to chodzi?? Tylko jak i gdzie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie mam pakietu oświetleniowego,bardzo tego brakuje mam wersja s-line na 18 calowych felgach, multifunkcyjna kiera, obniżone zawiaszenie, ksenony, duża NAVI, tempomat, vebasto, kubełkowe siedzenia ale nie s-line. A nie ma pakietu oświetleniowego, kurcze aż nie można uwieżyć że tego nie ma. Chłopaki co by można bylo zrobić aby to założyć. W sumie to juz się nad tym zastanawiałem ale jak komputer tego nie obsługuje to lipa. No chyba że jest jakis inny sposób :), czy koś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie mam pakietu oświetleniowego,bardzo tego brakuje mam wersja s-line na 18 calowych felgach, multifunkcyjna kiera, obniżone zawiaszenie, ksenony, duża NAVI, tempomat, vebasto, kubełkowe siedzenia ale nie s-line. A nie ma pakietu oświetleniowego, kurcze aż nie można uwieżyć że tego nie ma. Chłopaki co by można bylo zrobić aby to założyć. W sumie to juz się nad tym zastanawiałem ale jak komputer tego nie obsługuje to lipa. No chyba że jest jakis inny sposób :), czy koś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat???

sprawdz sobie moduł komfortu jaki masz , zawsze można zmienić i dołożyc pakiet oświetleniowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzes-it, wystarczy wymienić moduł np na:

8E0 959 433 BR - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 BS - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

i będziesz mógł dokładać oświetlenie na nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie: utopił mi się moduł BA i ciężko go dostać, więc zakupiłem AT i centralny działa mi tylko na drzwi przednie i bagażnik a nie działa na drzwi tylne ( z tyłu szyby są na korbach), czy kompatybilność tych modułów jest tylko w jedną stronę? i można przejść z AT na BA a nie odwrotnie czy wystarczy coś zmienić w kodowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie: utopił mi się moduł BA i ciężko go dostać, więc zakupiłem AT i centralny działa mi tylko na drzwi przednie i bagażnik a nie działa na drzwi tylne ( z tyłu szyby są na korbach), czy kompatybilność tych modułów jest tylko w jedną stronę? i można przejść z AT na BA a nie odwrotnie czy wystarczy coś zmienić w kodowaniu?

moduł AT obsługuje tylne szyby w elektryce(bez możliwości obsługiwania korbek) , dlatego nie dzialają Ci zamki w tylnych drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...