Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czy moze ktos wie cos na temat tego modulu 8H0 959 433 D?

To jest moduł dla Cabrio w wersji m.in. europejskiej czyli pod 433MHz. Nie testowałem MK dla tego nadwozia ale tutaj całkiem możliwe, że nie ma tak szerokiego podziału jak dla sedana czy avanta...

...podejrzewam, że dowolny moduł 8H0 ma pełną funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prosto sprawdzić... Wejdź w adaptacje MK na kanał 61 i zakoduj pakiet światło. Jeśli przyjmie kodowanie (OK + po wyjściu i ponownym wejściu na kanał będzie nadal prawidłowa wartość - to znaczy, że masz sterownik High).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet oświetleniowy masz w drzwiach (czerwona lampka z boku i biała pod spodem tapicerki drzwi) oraz w przestrzeni nóg - pod fotelami oraz pod schowkiem pasażera i pod kierownicą...

Moduł J obsługuje pakiet ale to, że go masz nie oznacza, że auto ma w/w oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam moduł J i o ile pamiętam kanał 61 był nieaktywny, sprawdzę to jeszcze raz, ale raczej tak było.

U mnie w ogóle coś bzikowało, aktualnie szukam przyczyny nie potwierdzania kierunkiem zamknięcia (wszystkie drzwi są zamykane) błędy od początku mam:

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

60-00 - Won't Safe

miałem jeszcze u kierowcy błąd sterownika ale zlutowałem kabelek, w tylnych nie widzę przerw w przewodach, ale może źle patrzę.

Miałem też motyw że szyba pasażera przy zamykaniu otwierała się z powrotem prawie do połowy, mogłem próbować 20 razy i dalej tak samo, jak trzymałem przycisk to była zamknięta ale jak puściłem odsunęła się jw., trzeba było dosunąć prawie do końca(nie domknąć) i dać spokój kilka godzin i potem już było ok. (z 3 razy tak miałem - a błędów przy tym brak i domykanie z pilota nie chciało działać).

Nie wiem czy jakoś zresetować ten moduł, czy po prostu wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam moduł J i o ile pamiętam kanał 61 był nieaktywny, sprawdzę to jeszcze raz, ale raczej tak było.

U mnie w ogóle coś bzikowało, aktualnie szukam przyczyny nie potwierdzania kierunkiem zamknięcia (wszystkie drzwi są zamykane) błędy od początku mam:

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

60-00 - Won't Safe

miałem jeszcze u kierowcy błąd sterownika ale zlutowałem kabelek, w tylnych nie widzę przerw w przewodach, ale może źle patrzę.

Miałem też motyw że szyba pasażera przy zamykaniu otwierała się z powrotem prawie do połowy, mogłem próbować 20 razy i dalej tak samo, jak trzymałem przycisk to była zamknięta ale jak puściłem odsunęła się jw., trzeba było dosunąć prawie do końca(nie domknąć) i dać spokój kilka godzin i potem już było ok. (z 3 razy tak miałem - a błędów przy tym brak i domykanie z pilota nie chciało działać).

Nie wiem czy jakoś zresetować ten moduł, czy po prostu wymienić...

W wykazie mam że J obsługuje światło czyli albo w rozspisce podanej przez Grzesia było takie info albo ktoś meldował się z J + dodatkowe lampki. No ale sprawdzić trzeba... Jakiego interfejsu używasz (bo tu może być problem).

Podaj wartość kodowania modułu.

Co do problemów z szybkami - zacznij od adaptacji silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze raz i dam znać z tym kanałem 61. Używam VCDS - więc raczej by dał radę.

Adaptację silniczków kiedyś robiłem (raz potwierdził kierunkiem zamknięcie dzięki temu), odsuwanie i domykanie działa normalnie z pilota i kluczyka.

kodowanie mam 6752, choć zmienię na 6720 odejmując 32. Bo jak mi się zamkną dzwi przy 10 km/h, zatrzymam się by np. kogoś wpuścić otwierając przyciskiem, to już się nie zamkną przy ponownym ruszeniu. Po drugie jak odblokowuje przyciskiem to przeważnie moich nie odblokuje prawidłowo i muszę pociągnąć za klamkę dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim module 8E0 959 433 J po dodaniu 512 tez nie potwierdza kierunkami.

a mam pytanie co do wew. oświetlenia jak mam ten moduł to dużo jest zachodu z dołożeniem oświetlenia wew.??? kable są pociągnięte w oryg czy trzeba kłaść?

Ale nie miałeś potwierdzenia kierunkami wcześniej?

Jak miałeś to teraz zamiast '512' masz '1024' dodane (2x512) czyli "dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu" więc lepiej w takim przypadku odejmij to 512

Chyba że masz to co ja -problem z potwierdzeniem zamknięcia

Co do kabli to jest troszkę roboty, bo nigdy nie ma gotowych kabli nawet jak moduł obsługuje pakiet światło. Sprawdź koniecznie kanał 61 adaptacji czy masz aktywny, ja dziś też to sprawdzę, ale wydaje mi się że u mnie nie był aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej nie miałem potwierdzenia kierunkami dodałem i po dodaniu 512 tez nie mam potwierdzenia, jedynie przy otwieraniu samochodu ma potwierdzenie 2 błyśnięciami kierunków.

U mnie kiedyś potwierdzenie zamknięcia występowało, teraz coś się z nim podziało.

Podaj kodowanie modułu, może się uda rozkodować co masz wł. -z tego co wiem to Bartek ma to dość opanowane. :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. spróbuję 6738 i dam znać :smiley:

---------- Post dopisany at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ----------

Sprawdziłem kanał 61 i niestety u mnie 100% jest nieaktywny. :kwasny:

Co do kodowania zmieniłem na 6738, ale nie przyjęło mi tego. Więc na razie ustawiłem 6720 (to przyjęło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. spróbuję 6738 i dam znać :smiley:

---------- Post dopisany at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ----------

Sprawdziłem kanał 61 i niestety u mnie 100% jest nieaktywny. :kwasny:

Co do kodowania zmieniłem na 6738, ale nie przyjęło mi tego. Więc na razie ustawiłem 6720 (to przyjęło).

W takim razie daj 6722.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, natomiast dzisiaj zauważyłem, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki stale na czerwono podświetlone są:

- włącznik świateł

- przełącznik CH/LH

- panel oświetlenia podsufitki wraz z diodami Ambiente

- pokrętła regulacji kratek nawiewów

- panel sterowania Webasto (klawisz MENU)

Po wyjściu z auta i zaryglowaniu zamków nadal się wszystko świeci. Przeczekałem ok 10minut i bez zmian. Czy to fabryczne rozwiązanie czy mam coś namieszane w kodowaniu MK ?

Mój MK 8E0 959 433 BD

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

A może ma to związek z czujnikiem światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluminacja nie ma nic wspólnego z MK - szukałbym przy zegarach albo przy włączniku świateł.

Masz uruchomione jakieś specjalne uruchamianie świateł (np. po zapłonie, Auto?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...