Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Iluminacja nie ma nic wspólnego z MK - szukałbym przy zegarach albo przy włączniku świateł.

Masz uruchomione jakieś specjalne uruchamianie świateł (np. po zapłonie, Auto?)

Wszystko jest fabryczne, nic nie jest dokładane. Przełącznik mam z funkcją Auto, ustawiony na 0.

Przed chwilą zszedłem do auta i nadal jest podświetlone to co wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Iluminacja nie ma nic wspólnego z MK - szukałbym przy zegarach albo przy włączniku świateł.

Masz uruchomione jakieś specjalne uruchamianie świateł (np. po zapłonie, Auto?)

Wszystko jest fabryczne, nic nie jest dokładane. Przełącznik mam z funkcją Auto, ustawiony na 0.

Przed chwilą zszedłem do auta i nadal jest podświetlone to co wymieniłem.

Gdzieś w obwodzie iluminacji jest zwarcie do +. Wyciągnij włącznik świateł, odłącz go i zobacz czy nadal pozostałe elementy są podświetlone. Przyciski szyb w drzwiach też teraz dają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę i wyciągnę przełącznik. Dodam jeszcze, że nie tak dawno podmieniałem przełącznik świateł na fabrycznie nowy. Miałem 8E0 941 531 B i taki sam zakupiłem. Wiec może to faktycznie on sieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. spróbuję 6738 i dam znać :smiley:

---------- Post dopisany at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ----------

Sprawdziłem kanał 61 i niestety u mnie 100% jest nieaktywny. :kwasny:

Co do kodowania zmieniłem na 6738, ale nie przyjęło mi tego. Więc na razie ustawiłem 6720 (to przyjęło).

W takim razie daj 6722.

niestety 6722 też nie wchodzi, zaznaczę iż nie mam alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w obwodzie iluminacji jest zwarcie do +. Wyciągnij włącznik świateł, odłącz go i zobacz czy nadal pozostałe elementy są podświetlone. Przyciski szyb w drzwiach też teraz dają?

Wyjąłem przełącznik świateł i reszta nadal się świeci. Przyciski ster. szybami nie świecą.

Podświetlone pozostają:

- włącznik świateł

- przełącznik CH/LH

- panel oświetlenia podsufitki wraz z diodami Ambiente

- pokrętła regulacji kratek nawiewów

- panel sterowania Webasto (klawisz MENU)

- podświetlenie uchwytu na kubek

- klawisz ESP

O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w obwodzie iluminacji jest zwarcie do +. Wyciągnij włącznik świateł, odłącz go i zobacz czy nadal pozostałe elementy są podświetlone. Przyciski szyb w drzwiach też teraz dają?

Wyjąłem przełącznik świateł i reszta nadal się świeci. Przyciski ster. szybami nie świecą.

Podświetlone pozostają:

- włącznik świateł

- przełącznik CH/LH

- panel oświetlenia podsufitki wraz z diodami Ambiente

- pokrętła regulacji kratek nawiewów

- panel sterowania Webasto (klawisz MENU)

- podświetlenie uchwytu na kubek

- klawisz ESP

O co kaman?

Tak jak napisałem - gdzieś masz zwarcie w obwodzie iluminacji. Odłączaj po kolei każdy z elementów Twojej listy (wkładając poprzedni na swoje miejsce) i patrz kiedy przestanie świecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqby - ustaw 6738.

Volium - podaj wartość kodowania u Ciebie.

Hej w 46 komfort mam takie wartosci wpisane:

software coding 06752

workshop code 63351

Spróbuj zakodować te same wartości, które podałem Squbiemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem przełącznik świateł i reszta nadal się świeci. Przyciski ster. szybami nie świecą.

Podświetlone pozostają:

- włącznik świateł

- przełącznik CH/LH

- panel oświetlenia podsufitki wraz z diodami Ambiente

- pokrętła regulacji kratek nawiewów

- panel sterowania Webasto (klawisz MENU)

- podświetlenie uchwytu na kubek

- klawisz ESP

O co kaman?

Pin 11 przeniesiony do 13 we włączniku? Czy MCE zgłasza jakieś błędy? Bo to akurat MCE a nie MK steruje podświetleniem. Ewentualnie sprawdź też błędy w liczniku. Możesz też na próbę odpiąć licznik

Sprawdź też przełącznik CLH, odepnij go na próbę. Jeśli masz avanta to sprawdź również lampkę w bagażniku... Wiem że to brzmi durnie ale jest podłączone do tego obwodu.

W CLH podświetla Ci się wybrana przełącznikiem cyferka czy tylko samo pokrętło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 06738?

Tak i 06722.

Właśnie próbowałem wklepać te 2 kody ale bez pozytywnych skutków nie akceptuje mi tych kodów. po wpisaniu klikam do it wchodzę ponownie w coding a tam dalej jest 06752.

czyli tak jak u mnie nie przyjmuje tego kodowania

A sprawdzałeś kanał 61 w adaptacji czy masz aktywny? Jak nie to sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - tak jakby J nie obsługiwał diody alarmu w drzwiach kierowcy :eusathink:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

...w takim razie sprawdź jeszcze czy widzisz kanał 61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - tak jakby J nie obsługiwał diody alarmu w drzwiach kierowcy :eusathink:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

...w takim razie sprawdź jeszcze czy widzisz kanał 61.

U mnie dioda raczej normalnie działa, po prostu mruga jak zamknięte :decayed:

nie jestem pewien ale z tego co pamiętam to kanału 61 nie widzę,

widzę kanał 62 i 63.

kanał 63, hmm nie pamiętam czy taka opcja u mnie istniała (ale chyba nie sprawdzałem takiej opcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem więc pewnie jest też u mnie 63.

W tym tygodniu chyba się z Grzesiem będę widział, jak będzie czas to może coś popatrzymy razem w kierunku tego modułu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że przyda się wymienić go na nowszy... 1-literowe to pierwsze wersje softu. Pewnie w kolejnych dodano po prostu nowe funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 11 przeniesiony do 13 we włączniku? Czy MCE zgłasza jakieś błędy? Bo to akurat MCE a nie MK steruje podświetleniem. Ewentualnie sprawdź też błędy w liczniku. Możesz też na próbę odpiąć licznik

Sprawdź też przełącznik CLH, odepnij go na próbę. Jeśli masz avanta to sprawdź również lampkę w bagażniku... Wiem że to brzmi durnie ale jest podłączone do tego obwodu.

W CLH podświetla Ci się wybrana przełącznikiem cyferka czy tylko samo pokrętło?

W przełączniku CLH podświetla się tylko cyferka, ale najbardziej dałeś mi do myślenia z tą lampką w bagażniku i to może być trop - przypomniałem sobie, że nie tak dawno przestawiłem ją w pozycję WŁ bo wcześniej wyłączałem ze względu na to, że często córa się rozbudzała w foteliku kiedy lampka świeciła jej po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...