Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym spróbował tak(u mnie i kolegi wszystko działa):

6720 - bez zamykania przy 10 km/h

lub 6752 - z zamykaniem przy 10 km/h

Do domykania/otwierania oczywiście adaptacja silniczków tak jak Bartek opisał - jeśli by jeszcze nie były zaadaptowane, ale chyba już masz bo szyby jadą automatycznie.

W/w kodowanie jest bez alarmu.

Jakby domykanie nie chciało ruszyć można spróbować fabrycznie domyślną liczbę w adaptacji kanał 62 -czyli wartość 95 zamiast 15:wink:

Jutro sprawdzę i dam znac

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2013 at 21:43 ----------

A ja bym spróbował tak(u mnie i kolegi wszystko działa):

6720 - bez zamykania przy 10 km/h

lub 6752 - z zamykaniem przy 10 km/h

Do domykania/otwierania oczywiście adaptacja silniczków tak jak Bartek opisał - jeśli by jeszcze nie były zaadaptowane, ale chyba już masz bo szyby jadą automatycznie.

W/w kodowanie jest bez alarmu.

Jakby domykanie nie chciało ruszyć można spróbować fabrycznie domyślną liczbę w adaptacji kanał 62 -czyli wartość 95 zamiast 15:wink:

Jutro sprawdzę i dam znac

Rano lecę z kompem do audi próbuję podłączyć a tu małe zaskoczenie ... szyby działają z pilota i po wyjęciu kluczyka. Jednak nie działa zamykanie powyżej 10km/h. Zmieniłem na 6752 tak jak piszesz i na kanale 62 wartosć 95 lecz nie dało to żadnego efektu.

Może to po przejechaniu kilkudziesięciu km dopiero to działa. Pojeździmy zobaczymy, dam znać..

Na razie dzięki..

Możesz spróbować pojeździć, ale chyba od razu działało po zakodowaniu. Ewentualnie próbuj zakodować wpisując z zerem czyli 06752.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja bym spróbował tak(u mnie i kolegi wszystko działa):

6720 - bez zamykania przy 10 km/h

lub 6752 - z zamykaniem przy 10 km/h

Do domykania/otwierania oczywiście adaptacja silniczków tak jak Bartek opisał - jeśli by jeszcze nie były zaadaptowane, ale chyba już masz bo szyby jadą automatycznie.

W/w kodowanie jest bez alarmu.

Jakby domykanie nie chciało ruszyć można spróbować fabrycznie domyślną liczbę w adaptacji kanał 62 -czyli wartość 95 zamiast 15:wink:

Jutro sprawdzę i dam znac

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2013 at 21:43 ----------

A ja bym spróbował tak(u mnie i kolegi wszystko działa):

6720 - bez zamykania przy 10 km/h

lub 6752 - z zamykaniem przy 10 km/h

Do domykania/otwierania oczywiście adaptacja silniczków tak jak Bartek opisał - jeśli by jeszcze nie były zaadaptowane, ale chyba już masz bo szyby jadą automatycznie.

W/w kodowanie jest bez alarmu.

Jakby domykanie nie chciało ruszyć można spróbować fabrycznie domyślną liczbę w adaptacji kanał 62 -czyli wartość 95 zamiast 15:wink:

Jutro sprawdzę i dam znac

Rano lecę z kompem do audi próbuję podłączyć a tu małe zaskoczenie ... szyby działają z pilota i po wyjęciu kluczyka. Jednak nie działa zamykanie powyżej 10km/h. Zmieniłem na 6752 tak jak piszesz i na kanale 62 wartosć 95 lecz nie dało to żadnego efektu.

Może to po przejechaniu kilkudziesięciu km dopiero to działa. Pojeździmy zobaczymy, dam znać..

Na razie dzięki..

Możesz spróbować pojeździć, ale chyba od razu działało po zakodowaniu. Ewentualnie próbuj zakodować wpisując z zerem czyli 06752.

Bez 0 na początku sterownik nie przyjmie kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez 0 na początku sterownik nie przyjmie kodowania.

To wiadomo... tylko pisałem bez zera ale w kompie oczywiście z 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez 0 na początku sterownik nie przyjmie kodowania.

To wiadomo... tylko pisałem bez zera ale w kompie oczywiście z 0

...to było do Sławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez 0 na początku sterownik nie przyjmie kodowania.

To wiadomo... tylko pisałem bez zera ale w kompie oczywiście z 0

...to było do Sławka.

Nie pamiętałem czy przyjmie kodowanie bez zera czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

powiedzcie mi panowie mam MK jak poniżej

8E0 959 433 CC - 433MHz, korby.

- podświetlenie popielniczek- podświetlenie pokręteł regulacji kratek nawiewów- podświetlenie ikon wizytownika oraz uchwytu na kubek w centralnej konsoli

MCE mam Z końcówką N o ile to ważne

robiłem (Moduł komfortu 46 -> Adaptation 10 -> Kanał 61 -> zapisać wartość 3

test jest ok jak dam save to tez nic nie wywala jak wyjde i wchodze jeszcze raz w 61 pokazuje 1 - jak się pobawiłem to zapisuje 0 i 1, 2 i 3 nie zapisuje

czyli nie podejdzie pod pakiet światło wiec teraz pytanie jaki MK zastosować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy moduł z B7 podejdzie, więc tylko szukaj który Ci najbardziej pasuje.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 BS - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby

8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

najlepiej jeden z tych dwóch bo nie mam fabrycznego alarmu i te tez nie maja - tak mam to rozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie masz alarmu nic nie przeszkadza, możesz brać też te z funkcją alarmu. Jeśli nie był w MK zakodowany alarm to nic nie robisz - a po błędach zawsze widać co jest zakodowane, wiec jeśli będą błędy od alarmu to trzeba go tylko wykodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli śmiało mogę brat te z tych poniżej

8E0 959 433 BS - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 CB - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 CJ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

8E0 959 433 CR - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz teraz już masz co szukać i w czym wybierać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym kodowaniem jakie wartosci musze spisac ze starego modułu aby wpisać do nowego aby mieć to co miałem starego plus jak tam kiedyś powiedzmy dołożę szyby i pakiet ś

rozumiesz o co mi chodzi ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najważniejsze w tym kodowanie. A w 61 kanale adaptacji wpiszesz wg. tego co posiadasz, 62 kanał adaptacji możesz spisać, choć nie musisz bo zawsze to można wyliczyć (jak i kodowanie - ale po co jak można spisać).

A dopisanie pilotów zrobisz sobie wg. instrukcji podanej w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem wszystko - prawie

powiedz mi czy jak będę przypisywał kluczyki pod nowy moduł bede potrzebował PIN z immo czy tylko przypisanie ???

i czy MK obsługuje to immo czy nie

moduł znajduje się pod dywanem pod kierowca ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz PINu, bo będziesz przypisywał piloty do zdalnego otwierania zamków drzwi (a nie kluczyki - Immo w liczniku, ECU). MK nie ma nic wspólnego z Immo.

Tak, moduł jest pod dywanem kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) nie moge u siebie na wlepce znaleść kodu QQ1 lub QQ0 jak rownież dotyczącego alarmu fabrycznego choć mam panel w kieszeni drzwi do dezaktywaci poszczególnych funkcji:( poprostu nie ma takich kodów wlepka oczywiście od tego auta;) 2ejenare.jpghu6ese4u.jpg

Czy angliki miały inne oznaczenia?i czy u mnie MK bedzie po stronie pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) nie moge u siebie na wlepce znaleść kodu QQ1 lub QQ0 jak rownież dotyczącego alarmu fabrycznego choć mam panel w kieszeni drzwi do dezaktywaci poszczególnych funkcji:( poprostu nie ma takich kodów wlepka oczywiście od tego auta;) http://img.tapatalk.com/d/14/01/06/2ejenare.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/06/hu6ese4u.jpg

Czy angliki miały inne oznaczenia?i czy u mnie MK bedzie po stronie pasażera?

Kodów dot. pakietu oświetleniowego oraz alarmu nie ma na wlepie serwisowej (są w pełnej liście kodów którą można wyciągnąć z ASO). Masz moduł CA - to full opcja.

---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

MK jest zawsze w tym samym miejscu (niezależnie od tego czy to RHD czy LHD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgodnie z opisem Bart-sa moduł komfortu odpowiada za komfortowe zamykanie i otwieranie szyb pilotem.

Stąd moje pytanie, czy awaria modułu może być przyczyną ,ze nie mogę ani kluczem w drzwiach ani pilotem otworzyc, ani zamknąć otwartych szyb?.

W kanale 62 mam prawidłową wartość (15). Kodowanie w 07 mam 6772, i zamykanie drzwi podczas jazdy działa. Stało się to po odłączeniu aku i montażu tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...