Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Mam moduł komfortu z końcówką AR i kodowanie 06976.

Może mi ktoś podpowiedzieć jakie funkcje mam włączone??

Bo kombinuje i jakoś nic mi nie pasuje pod te kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam moduł komfortu z końcówką AR i kodowanie 06976.

Może mi ktoś podpowiedzieć jakie funkcje mam włączone??

Bo kombinuje i jakoś nic mi nie pasuje pod te kodowanie.

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

Jeśli się mylę poprawcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam moduł komfortu z końcówką AR i kodowanie 06976.

Może mi ktoś podpowiedzieć jakie funkcje mam włączone??

Bo kombinuje i jakoś nic mi nie pasuje pod te kodowanie.

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

Jeśli się mylę poprawcie :wink:

OK dzięki to by pasowało.

Tylko w takim razie nasuwa się pytanie po co włączona jest fikcja +256 aktywacja czujników zbicia tylnych szyb.

A co z funkcją +2 - czyli sygnalizacja diodą w drzwiach kierowcy. U mnie dioda po zamknięciu miga.

Moduł AR nie oferuje fabrycznego alarmu, no chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić do do wprowadzania tego kodu?

Zrobiłem swój kod +2 +16 +64 +512 +2048 +4096 = 6738

Przeszedłem do adaptacji silniczków szyb najpierw.

# Zacznij od adaptacji silniczków szyb...

Każdą z osobna musisz ręcznie wysterować (np. z drzwi kierowcy).

Dajesz przycisk w dół i jak szyba zjedzie na sam dół,

trzymasz go jeszcze przez 10 sekund.

Teraz zamykasz szybę - i znów w górnym punkcie czekasz 10 sekund.

Teraz szyba powinna reagować na pojedyncze kliknięcie przełącznika

(raz klik, szyba jedzie na maksa w dół/górę).

Po adaptacji, jeśli masz walnięte przyciski szyb - nie zawsze szyba reaguje prawidłowo na 1-klik (tym się nie przejmować, adaptacja na pewno została wykonana poprawnie).

# Teraz interfejs. Wchodzisz do MK - w jego adaptacje (10) na kanał 62.

Tam ustawiasz wartość na 15 (jeśli nie masz szyberdachu) lub 256 (jeśli masz).

Teraz chciałem wprowadzić kod, ale coś nie mogę zatwierdzić, bo błąd wyskakuje. Jak dokładnie trzeba to wpisać?

EkD81qG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić do do wprowadzania tego kodu?

Zrobiłem swój kod +2 +16 +64 +512 +2048 +4096 = 6738

Przeszedłem do adaptacji silniczków szyb najpierw.

# Zacznij od adaptacji silniczków szyb...

Każdą z osobna musisz ręcznie wysterować (np. z drzwi kierowcy).

Dajesz przycisk w dół i jak szyba zjedzie na sam dół,

trzymasz go jeszcze przez 10 sekund.

Teraz zamykasz szybę - i znów w górnym punkcie czekasz 10 sekund.

Teraz szyba powinna reagować na pojedyncze kliknięcie przełącznika

(raz klik, szyba jedzie na maksa w dół/górę).

Po adaptacji, jeśli masz walnięte przyciski szyb - nie zawsze szyba reaguje prawidłowo na 1-klik (tym się nie przejmować, adaptacja na pewno została wykonana poprawnie).

# Teraz interfejs. Wchodzisz do MK - w jego adaptacje (10) na kanał 62.

Tam ustawiasz wartość na 15 (jeśli nie masz szyberdachu) lub 256 (jeśli masz).

Teraz chciałem wprowadzić kod, ale coś nie mogę zatwierdzić, bo błąd wyskakuje. Jak dokładnie trzeba to wpisać?

http://i.imgur.com/EkD81qG.png

A gdzie Ty to wpisujesz? Bo wydaje mi się że w polu WSC, a nie w kodowaniu (Software Coding), ewentualnie jakby nie szło spróbuj wpisać 06736:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem teraz w polu Software Coding wartość 06736, zatwierdziłem, wyszedłem w modułu po czym wszedłem ponownie no i mam teraz tak:

hFHpBd4.png

Mam nadzieję, że będzie dobrze... Będę musiał zaobserwować czy bagażnik się zamyka.

A odnośnie postu na pierwszej stronie i części:

Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

+1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem

+2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem

+4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem

+8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem

+16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem

+32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem

+64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem

+128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

Muszę to robić, jeżeli moje otwieranie z kluczyka/pilota działa, ale zauważyłem, że chyba jak moduł się całkiem uśpi(30 min?) i później chcę otworzyć szyby, to już nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w WSC też Ci zmieniło na nr kodowania, ale tym nie ma się co przejmować.:wink:

Otwieranie/zamykanie z kluczyka/pilota jak jest zakodowane, zaadaptowane w MK oraz wiadomo zaadaptowane silniczki - powinno działać zawsze, przecież przy otwarciu auta CAN się budzi.

A co masz w kanale 62 adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz w kanale 62 adaptacji?

Właśnie zmieniłem wartość na 15.

Niedawno patrzyłem, to się nie zmieniła i dalej jest tam wpisana.

Od napisania ostatniego posta #1228 szyby działały, a w tym momencie próbując je otworzyć nic się nie dzieje. I tak jest zawsze :/

Teraz wsiadłem, przekręciłem zapłon i już szyby 1-klik się nie otwierają same... Tylko tyle, co kliknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić tam 15 (lub ewentualnie wpisać 95 -wartość ustawiana domyślnie). Masz normalne objawy niezaadaptowanych silniczków szyb. Zrób adaptację silniczków i powinno być ok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład teraz po nocy zadziałało...

Robiłem tą adaptację silniczków - spuściłem jedną szybę i trzymałem przycisk w dół potem szyba w górę i przycisk też przez 10 sekund w górze. I to samo z następną.

Tylko czy te 10 sekund ma być odliczone dokładnie, czy może być np. 13 sekund? Bo jeśli to jest istotne, to trzeba ze stoperem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dosłownie chwila czyli tak jak pisałem 3 sek i się zaadaptują ewentualnie nasłuc**j bo z tego co pamiętam powinno być słychać delikatne puknięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu z B6: 8E0 959 433 AJ będzie pasować do B7 ?

Niestety nie mogę załapać się na moduł CB, CJ lub CR na allegro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł komfortu z B6: 8E0 959 433 AJ będzie pasować do B7 ?

Niestety nie mogę załapać się na moduł CB, CJ lub CR na allegro :/

nie, jest różnica w centralnym zamku nie zaprogramujesz pilotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dosłownie chwila czyli tak jak pisałem 3 sek i się zaadaptują ewentualnie nasłuc**j bo z tego co pamiętam powinno być słychać delikatne puknięcie...

Faktycznie - po opuszczeniu szyby i trzymaniu przycisku po ok. 2 sekundach jest takie puknięcie właśnie. Ale robię to z jedną szyba, potem z drugą, a np. po nocy i tak już nie mogę otworzyć szyb pilotem... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam pytanie moduł komfortu: 8E0 959 433 CQ - wie ktoś czy obsługuje elektryczne składanie lusterek?

w etce online napisało, że nie produkowany i zamieniony na chyba: 8E0 959 433 CR, ale nie wiem czy mają taką sama funkcjonalność.

mam 4x elektryczne szyby, podgrzewane lusterka, fabryczny alarm, a chciałbym zrobić składane lusterka i nie wiem czy muszę moduł wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Teraz interfejs. Wchodzisz do MK - w jego adaptacje (10) na kanał 62.

Tam ustawiasz wartość na 15 (jeśli nie masz szyberdachu) lub 256 (jeśli masz).

Wlaliście nadzieję w me serce ale coś nie chodzi jak trzeba. Kiedyś tu pisałem po założeniu tempomatu ( tak mi się wydaje) przestał działać szyberdach .

Działa mi zamykanie i otwieranie szyb z pilota, moduł mam ....433AR( szyby korby tył pasuje)

kodowanie mam 06976

63347

Jak wchodzę w 10- kanał 62 to mam o dziwo 143. Mogę wpisać 15 ale 256 nie łyka. Szyber dalej nie chodzi . Podejrzane , że nawet nie działa jego podświetlanie choć prąd dochodzi .

Zakodowałem 06720 ( bo nie mam alarmu więc -256) w 62 dałem 255 poszło lecz szyber nie działa.

Może jest jakiś trop bo wyczytałem błąd 01794 z tego co jest napisane to brak przypisania vin do sterownika.

A tak poza konkursem gdzie jest ustawienie auta z szyberdachem i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może które piny w mk są do lampek ostrzegawczych tylnych drzwi bez korb? Jeśli gdzieś to było i nie zauważyłem to sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...