Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem czy kiedys nie czytalem ze jak uszkodzony jest w drzwiach kierowcy to sa cyrki. Ale pewny nie jestem dlatego niech jeszcze inni sie wypowiedza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy proszę o pomoc. :huh:

Mam B7 2008 1.9TDI

Moduł 8E0 920 932

Którego na liście niema. Proszę o wyjaśnienie. :zyzol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. :huh:

Mam B7 2008 1.9TDI

Moduł 8E0 920 932

Którego na liście niema. Proszę o wyjaśnienie. :zyzol:

ten numer co podałes to jest licznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, sprawdziłem połączenia w lampce-nad lustrem, napięcie tam nie dochodzi, czyli wygląda na to że padł MK.

z opisu Bartka na pierwszej stronie wynika:

Co do funkcji poszczególnych gniazd…

Konektror I (czarny, 12-pin) odpowiada za zasilanie modułu komfortu oraz wbudowanej w niego centralki alarmu. Jest tu też podłączone sterowanie zamkiem klapki wlewu paliwa, zasilanie lampki podsufitki i przestrzeni bagażowej, sygnał aktywujący syrenę oraz czujnika pochylenia pojazdu.

Konektor II (czarny, 16-pin) – tutaj mamy sterowanie zamkami w tylnych drzwiach w przypadku korb oraz zasilanie lampek pakietu oświetlenie.

Konektor III (czarny, 12-pin) – sygnały sterujące do silnika szyberdachu, włącznika światła wstecznego, sterownika airbag oraz hamulca ręcznego

Konektor IV (czerwony, 20-pin) – sterowanie centralnym zamkiem z tylnego wyłącznika (niektóre auta – przede wszystkim US, mają taki prztyczek pod tylną popielniczką), czujniki zbicia tylnych szyb w Avancie, sterowanie zamkami tylnych drzwi w przypadku korb, sygnał z czujnika kontroli wnętrza, zabezpieczenie antykradzieżowe dla radia/RNS-E (tzw DWA), sterowanie zamkiem maski

szukaj zaraz przy module czy zasilanie wychodzi, moze gubi zasilanie gdzies po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. :huh:

Mam B7 2008 1.9TDI

Moduł 8E0 920 932

Którego na liście niema. Proszę o wyjaśnienie. :zyzol:

ten numer co podałes to jest licznik ;)

To chyba coś namieszałem, takie foto zobaczyłem na VCDS'ie

sfdgkcvh.jpg

A gdzie znajdę wątek na forum o modułach do B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam pytanie moduł komfortu: 8E0 959 433 CQ - wie ktoś czy obsługuje elektryczne składanie lusterek?

w etce online napisało, że nie produkowany i zamieniony na chyba: 8E0 959 433 CR, ale nie wiem czy mają taką sama funkcjonalność.

mam 4x elektryczne szyby, podgrzewane lusterka, fabryczny alarm, a chciałbym zrobić składane lusterka i nie wiem czy muszę moduł wymieniać.

Chciałbym też zrobić pakiet światło czy ten moduł obsłuży?

Nigdzie kompletnie nie znalazlem info o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w piewszym poscie masz całe info : modułu KOMFORTU nie musisz wymieniać :)

8E0 959 433 CQ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - głupek nawet dziś sprawdzałem pierwszy post :/ sorrki za dubel. A problem mam bo sterowniki w drzwiach nie dają prądu do pakietu światło i nie wiem czemu, sprawdzr jeszcze z raz kodowanie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, sprawdze jakie mam

Komp pokazał mi, że silniczki w module 46 mam:

Przód: 8e1959801h

Tył: 8e0959801e

One nie obsługują o ile się orientuje skladanych lusterek (grzanie mam), ale czy to znaczy, że pakietu światło też nie obsługują?

Edytowane przez DarkMind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VCDS we:jdz w numer 46 modul komfort.

O znalazłem 8E0 959 433 CQ

Tylko nie widzę go na liście wymienionych.

Mam tylko szyby x4 w elektryce.

Coś można dowiedzieć się więcej na temat tego modułu?

Chciałbym składane lusterka zamontować. Tylko jakie na ile pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za skladane lusterka odpowiadaja sterowniki w drzwiach :)


doordrivers.JPG



Sterowniki drzwi które obsługują sterowanie to:
8E1 959 801 / 802
8E1 959 801E / 802E
8E1 959 801F / 802F
8E1 959 801G / 802G

Pozostałe modele (B, H) nie współpracują - ich gniazda nie posiadają wszystkich wymaganych pinów...


convenience.jpg

Jeśli chodzi o wybór prawidłowych lusterek – najpewniej jest sprawdzić wiązkę lusterka. Pełna opcja (sterowanie, grzanie, składanie, fotochrom i pamięć) posiada 14 przewodów (kostka ma 16-pin). Za pamięć odpowiadają piny 13 (biało/żółty), 14 (niebiesko/czerwony), 15 (szaro/żółty), 16 (szaro/biały). Nie sugerujcie się samym składaniem – ta opcja nie zawsze występowała w parze z pamięcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VCDS we:jdz w numer 46 modul komfort.

O znalazłem 8E0 959 433 CQ

Tylko nie widzę go na liście wymienionych.

Mam tylko szyby x4 w elektryce.

Coś można dowiedzieć się więcej na temat tego modułu?

Chciałbym składane lusterka zamontować. Tylko jakie na ile pinów?

Masz ten sam moduł co ja, jest opisany w tym temacie w pierwszym poście. W liście modułów do b7 przedostatni.

Wrclaguna, czy te sterowniki /silniczki w drzwiach w jakiś sposób mogą odpowiadać za pakiet światła?

Tzn skoto moje nie obsługują lusterek to czy również nie oświetlenia? Jest jakaś zależność?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem MK nr 8E0959433BC ponieważ mój okazał się być uszkodzony i nie zawsze działały kluczyki, centralny zamek. Mechanik wymienił moduł ale kluczyki nie działają. Pewnie chodzi o kwestię zaadoptowania kluczyków/centralnego do danego modułu. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam, Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...