Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

mniej więcej tak tam powinno być(zdjęcie przykładowe), chyba że to jakaś przekładka z anglika :eusathink: to pewnie wszystko będzie odwrotnie, spróbuj na krótko podać prąd na ten bezpiecznik, a czy wychodzi kabelek z tego bezpiecznika czy jest pusty?

http://postimg.org/image/msgvjqd3n/

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wcześniej nie miałem potwierdzenia kierunkami dodałem i po dodaniu 512 tez nie mam potwierdzenia, jedynie przy otwieraniu samochodu ma potwierdzenie 2 błyśnięciami kierunków.


U mnie kiedyś potwierdzenie zamknięcia występowało, teraz coś się z nim podziało.
Podaj kodowanie modułu, może się uda rozkodować co masz wł. -z tego co wiem to Bartek ma to dość opanowane. :smiley:

Posiadam moduł 8E0 959 433 J – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby
Z tyłu mam korby, kupiłem całą oryginalną wiązkę od foteli.
Chciałbym zrobić adaptację, jednak kanał 61 jest u mnie nieaktywny. Aktywne kanały to 62, 63. Dlaczego?

Też kiedyś miałem ten moduł i kanał 61 był nieaktywny: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/index29.html#post3031876
Jak już pisze posta a w odnośniku w dalszej części jest o potwierdzaniu zamknięcia kierunkami, gdyż nie miałem potwierdzania jak miałem moduł J i mam teraz moduł AJ (zmienił się na AH po zakodowaniu szyb tył) i dalej nie potwierdza zamknięcia - znaczy chwile potwierdzał (z dwa dni) po montażu a potem przestał :decayed: Zakodowany jest odpowiednio, silniczki szyb zaadaptowane, ale pewnie to te błędy w drzwiach to powodują (zapewne zimne luty w zamku). Najlepsze że zdarzy się mu raz na pól roku błysnąć przy zamknięciu :grin:

Odpowiedź poniżej jakby ktoś miał podobnie i podejrzewał że jest wadliwy MK lub jeszcze inne miał myśli :decayed: Zdecydowana większość mając błędy zamków, mają potwierdzanie kierunkami - bo sprawdzałem to w kilkudziesięciu autach, (dlatego to uśpiło moją czujność :P ) ale gdy go nie ma, a adaptacja silniczków jest zrobiona to:
Jak widać powyżej w cytatach -bujałem się z błędami w zamkach prawie trzy lata i nie miałem potwierdzania kierunkami zamknięcia. Kiedyś przelutowałem jeden zamek i się całkowicie uspokoił, błędów brak. Później zacząłem męczyć drugi, ale po przelutowaniu wyskakiwał czasem błąd, ale czasem się kasował lecz dalej był brak potwierdzania zamknięcia. Kupiłem na alle.. zamek, który po przelutowaniu (bo też miał zimne luty) założyłem i błędy zniknęły a potwierdzanie kierunkami wróciło :)

Edytowane przez Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie chodzi mi o podswietlenie przestrzeni nog w wewnatrz auta, czy to tylko dziala przy otwarciu drzwi czy powinno rowniez jak sie zapali lampke lewa i prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się tylko przy otwarciu konkretnych drzwi wtedy zapala się lampka przestrzeni nóg przyporządkowana do danego miejsca

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się tylko przy otwarciu konkretnych drzwi wtedy zapala się lampka przestrzeni nóg przyporządkowana do danego miejsca

okej dziekuje bo myslalem ze cos zle podlaczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kumpel ma u Siebie moduł

E0 959 433 BB – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

który padł na jaki inny może go podmienić z B7 będzie pasował ?? Czy musi być ten sam ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kumpel ma u Siebie moduł

E0 959 433 BB – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

który padł na jaki inny może go podmienić z B7 będzie pasował ?? Czy musi być ten sam ??

Pozdrawiam

Częstotliwość jest USA, więc by piloty działały (bez domykania szyb), to musi być idealnie ta sama częstotliwość. Czyli albo ten sam, albo któryś z 315 MHz z B7 trzeba spróbować ( w wersji EU tak działało), bo wersja I z B6 może mieć kilka setnych częstotliwości więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł komfortu z B6 z końcówką AR obsłuży mi składane lustra i fotochrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6

8E0 959 433 AT

oświetlenie nóg TAK

elektryka szyb tył TAK

alarm BRAK

dodam, że fabrycznie wartości w polu:

Software coding (0-32767) - 06976

WorkShop Code (0-99999) - 63251

Nie udało mi się ustawić niestety kodowania aby uruchomić domykanie szyb z pilota mimo pisania kodu 4096+64+512=4672 Z kanałem 61 nie chciał się połączyć. Jak by ktoś podpowiedział co poprawić będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem, zmiana z AS na BD spowodowała brak reakcji zamków na pilota, oczywiste ale nie mogę go zaadaptować, na kanale 21 liczba kluczyków 0, przy próbie dodania 1 wywala error kanał niedostępny. Z drzwi kluczykiem zamyka itd. Czy w BD też trzeba wybrać czy się ma 4 czy 2 szyby

Rozwiązany. Między adaptacja na kanale 21, między test a save trzeba nacisnąć przycisk na kluczyku

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wstawić moduł BD zamiast oryginalnego BP?

Po co pytasz jak masz napisane jak wół na pierwszej stronie że NIE

Czy moduł komfortu z B6 z końcówką AR obsłuży mi składane lustra i fotochrom?

Składane lustra obsługują silniki w drzwiach Moduł raczej nic nie ma do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


smart.bart, dnia 22 Cze 2015 - 22:29, napisał:
Czy mogę wstawić moduł BD zamiast oryginalnego BP?
Po co pytasz jak masz napisane jak wół na pierwszej stronie że NIE

Przepraszam Pana Mistrza, że śmiałem zapytać. Jakoś nie znalazłem odpowiedzi NIE. Głupek jaki czy co ze mnie?

W ramach edukacji wzajemnej informuję, że pisanie wielkimi literami na forach oznacza krzyk. Tak dla kultury :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Składane lustra obsługują silniki w drzwiach Moduł raczej nic nie ma do tego.

Ale dowiedziałem się, że moduł komfortu obsługuje prawe lustro (jego składanie), dlatego potrzebny jest w wersji HIGH - widnieje nawet takie info w pierwszym poście, że MK musi być w najwyższej wersji...



Przepraszam Pana Mistrza, że śmiałem zapytać. Jakoś nie znalazłem odpowiedzi NIE. Głupek jaki czy co ze mnie?

Jak nie znalazłeś odpowiedzi, skoro jak wół w pierwszym poście widnieje info, że BD jest modułem z B6, a Ty masz B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitro czytałem o tym ale nikt nie potrafił tego potwierdzić miałem ten sam dylemat za składaniem i wydaje mi się że to idzie po CAN z lewego lustra - sterownika do prawego a MK jest tylko przekaźnikiem swichem w tym przypadku a jako że CAN jest siecią ramka powinna przejść również przez LOW do prawego

Trzeba by to sprawdzić w praktyce bo to tylko teoria niestety.

Można by spytać kkam czy ramka do prawego lustra jest taka sama czy inna jeśli taka sama i idzie z lewego sterownika to jest duże prawdopodobieństwo że tak jest.

-------

Nie musisz przepraszać jak jesteś smart.bart to przynajmniej pierwszą stronę wypadało by przeczytać a czy głupek tego niewiem i nawet o tym nie pomyślałem tym bardziej nie napisałem. Więc wyluzuj i zaczni wykorzystywać to co już jest na forum

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nitro czytałem o tym ale nikt nie potrafił tego potwierdzić miałem ten sam dylemat za składaniem i wydaje mi się że to idzie po CAN z lewego lustra - sterownika do prawego a MK jest tylko przekaźnikiem swichem w tym przypadku a jako że CAN jest siecią ramka powinna przejść również przez LOW do prawego
Trzeba by to sprawdzić w praktyce bo to tylko teoria niestety.

Odpuściłem sobie tego moda, bo za duże ryzyko, że jeszcze MK będzie do zmiany. Ktoś z tego tematu miał to sprawdzić, ale rok się do tego nie zabrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym dołożyć elektyczne szyby z tyłu tylko mam moduł CC opisany jest jako:

8E0 959 433 CC - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

czyli obsługuje elektyczne szyby czy nie obsługuje? bo obecnie mam korby i nie wiem czy musze też zmieniać moduł czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że obsługuje to i to.

Tu masz dowód: :arrow2:http://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Teilenummern+Komfortsteuergeraete+und+Funktionen+fuer+B7

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nitroo a można dla pewności to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...