Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cristofer

Witam koledzy mam problem do padł mi moduł komfortu 8E0 959 433 BD i nigdzie go dostać nie mogę z tyłu mam korbki.czy jest zamiennik? dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam koledzy mam problem do padł mi moduł komfortu 8E0 959 433 BD i nigdzie go dostać nie mogę z tyłu mam korbki.czy jest zamiennik? dziękuję za pomoc.

Możesz napisać na pw co z elementów, które obsługuje komfort posiadasz w swoim aucie? (alarm, pakiet oświetlenie - o korbach już napiałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo daj trochę info co BB obsługuje w Twoim autku - zweryfikujemy czy zgadza się z listą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc odnośnie zamiennika modułu komfortu 8E0 959 433 AL.

Posiadam alarm fabryczny z kontrolą wnętrza, 433 Mhz. W drzwiach kierowcy mam tylko zablokowanie alarmu do transportu i czujnik ruchu. Korby z tyłu.

Jak wpisuję do ETKA, to wyskakuje mi, że wycofana bla bla i zamiennik to AJ, ale czy tylko ten? AJ nie mogę nigdzie kupić. Oczywiście nie piszę tu o ASO (1200 zeta :shocked:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rodzaj modułu to

8E0 959 433 AC

elektryka szyb tylko z przodu

podswietlenia na nogi nie widze,bynajmniej ciemno w nogach :kwasny:

podswietlenie sufitowki jest jak i schowka.co do schowka na karty oswietlenia brak

jesli chodzi o podswietlenie nawiewow sa tylko wyprowadzone poląćzenia do nich :angry:

alarm jest, choc nie ma syreny(chyba cos nie tak,musze to jakos sprawdzic)

pytanie takie, czy jest ktos wstanie powiedziec co ten modul bedzie obslugiwac??jest taka mozliwosc poznania jego mozliwosci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szamoT1984 - dzięki za info, zaraz dodam do bazy. Jeśli chodzi o pytanie, które zadałeś - wszystko masz w pierwszym poście :)

Mam jeszcze pytanie - po czym wnosisz, że masz alarm? Masz panel deaktywacyjny w drzwiach kierowcy czy sugerujesz się tylko diodą w tapicerce drzwi? Aby sprawdzić co jest nie tak z syreną wystarczy podłączyć się do modułu komfortu i odczytać błędy.

Pomijając alarm, jeśli auto pochodzi z Europy to częstotliwość pracy zamka centralnego to 433MHz. Najprawdopodobniej moduł nie będzie pracował z tylnymi drzwiami w elektryce. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy mimo tego, że nie posiadasz pakietu oświetlenie będzie on obsługiwany - podłacz się VAGiem do modułu komfortu (46), wejdź w adaptację (10) a następnie w kanał 61. Spróbuj tam zapisać wartość 3 - jeśli zostanie poprawnie zapisana to znaczy, że ten moduł pakiet oświetlenie obsłuży.

Wracając jeszcze na chwilę do samego pakietu oświetlenie - moduł komfortu odpowiada za oświetlenie przestrzeni nóg (wewnątrz auta) i nie ma nic do światełek w drzwiach. Jedyny wyjątek to korby z tyłu - w takim przypadku sterowanie zamkiem centralnym oraz oświetlenie tylnych drzwi przejmuje właśnie moduł komfortu. Reszta elementów pakietu (diody w podsufitce, oświetlenie konsoli, popielniczek i podłokietników) z modułem komfortu nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Bartku!!

Co do alarmu, faktycznie w drzwiach kierowcy znajduje ten panel dezaktywacyjny(którego jak narazie nie tykam,bo nie wiem o co z nim chodzi) Udało mi się podpiąć na chwile pod Vag i były błedy :

01134 - Alarm Horn (H12) 49-00 - no communications

01369 - alarm triggered by Hood Switch 35-00

... dalej tez byly bledy ale juz nie dotyczace samego alarmu.

Wprawdzie nie wiem czy dobrze ze pisze o tym w tym miejscu,ale moze podsuniesz mi jaka myśl co do tego alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że miejsce na takie pytanie jest adekwatne - temat dotyczy modułu komfortu, a że sterownik ten jest także centralką alarmu... :good:

Zacznij od sprawdzenia czy masz sprawny bezpiecznik nr 38 (15A). Jeśli będzie OK, to znak, że padła albo sama syrena, albo coś nie tak z wiązką elektryczną - dasz mi znać, przygotuję instrukcję co i jak sprawdzić.

BTW - sprawdziłeś czy pakiet oświetlenie da się zakodować na kanale 61?

Wracając jeszcze do przycisków znajdujących się w kieszeni tapicerki drzwi kierowcy... Służą do deaktywacji poszczególnych funkcji alarmu - przycisk z ikoną sensora rozłącza alarm oraz (jeśli to lepsza bogatsza wersja alarmu) czujniki kontrolujące wnętrze (przydaje się np. jeśli opuszczasz auto a zostawiasz w nim dziecko). Kolejny przycisk z ikoną przechylonego auta to zabezpieczenie przed odholowaniem (czujnik poziomu wbudowany w moduł komfortu sprawdza kąt nachylenia auta – jeśli wykryje odchyłkę, uruchamia alarm). Jeśli wyłączasz daną funkcję alarmu w wybranym przycisku zapala się dioda. Analogicznie jeśli funkcja jest aktywna, dioda nie świeci.

Dla uzupełnienia - kody wyposażenia dot. instalacji alarmowej:

7AA - tylko immobiliser

7AL - immobiliser, alarm z syreną i kontrolą wnętrza oraz zabezpieczenie przed odholowaniem

7AN - to samo co 7AL tylko bez kontroli wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam moduł komfortu z koncowka BD i z tego co przeczytałem we wczesniejszych postach wynika ze moj moduł bedzie obslugiwal oswietlenie przestrzeni nog ktore zamierzam niebawem zamontowac oraz lampki w drzwiach? i jak bede chcial podlaczyc elektryke szyb tylnych to tez da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ok

a skoro tak dobrze sie zapowiada to moglbym prosic o jeszcze jedna porade? a mianowicie mam wszystkie oznaki wskazujace ze mam fabryczny alarm tj.przyciski w drzwiach, czujnik w podsufitce (czujnik zmierzchu chodz to chyba niema nic wspólnego z alarmem) a alarm nie trybi! Co moze byc przyczyna i gdzie szukac usterki, juto sprawdze bezpiecznik i sprawdził bym syrene jak bym wiedział gdzie jest zamontowana co moge jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAG-a do modułu komfortu i sprawdź błędy. Oprócz tego zobacz jakie masz kodowanie tego modułu - jak podasz te informacje powiem Ci co może być powodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...