Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki nitroo a można dla pewności to jakoś sprawdzić?

Kolego wystarczy poczytać i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie jest wyraźnie napisane jak sprawdzić czy Twój MK obsłuży zmiane korb na silniki

Przeczytaj instrukcje zmiany tego a wszystko będziesz wiedział....

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200569-montaz-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-szyb/

Pierwszy post od lini z tekstem

Instalacja wiązki elektrycznej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam moduł komfortu 8E0959433AR, niestety zalała mi go woda i niedziałają mi zamki centralnego z pilota.

ale pytanie moje jest takie, dlaczego kosztuje on 800zł a np. model 8E0959433bc kosztuje 150 i wersja bd też a są nowsze i obsługują więcej,

czy były to zamienniki modułu z końcówką ar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800? Skąd Ty tą cenę wziąłeś? Chyba z ASO :wink:

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam moduł komfortu 8E0959433AR, niestety zalała mi go woda i niedziałają mi zamki centralnego z pilota.

ale pytanie moje jest takie, dlaczego kosztuje on 800zł a np. model 8E0959433bc kosztuje 150 i wersja bd też a są nowsze i obsługują więcej,

czy były to zamienniki modułu z końcówką ar

Jak AR jest taki drogi na aledrogo to masz jak wół na pierwszej stronie że możesz zamienić na

8E0 959 433 BA

8E0 959 433 BD

a jeśli masz elektryczne szybyz tyłu to jeszcze dochodzi

8E0 959 433 BC

8E0 959 433 AT

8E0 959 433 AS

a te można trafić w okolicach 250 zł

lub popytaj na forum ktoś może będzie miał w lepszej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, jak masz 4 szyby to ja mam AS za symboliczną opłatą oddam, zmieniłem bo nie mam u siebie prądu z tyłu a taki ster u mnie siedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, oczyściłem i wysuszyłem swój moduł i raz łapie raz nie z pilota.

mam z przodu elektrykę a z tyłu korbe, jeśli tak będzie dalej myśle że dogadamy się co do ceny ganjaq,

a ile byś cenił w razie czego?


z tym moim modułem to jakaś zagadka, byłem wczoraj na kompie i tak: kluczyki obydwa zapisane, przyciski wszystkie widzi, po zamknięciu dzrzwi mechanicznie i naciśnięciu na pilocie otwórz zaczyna się świecić kontrolka awaryjnego co jest normalne przy otwieraniu drzwi w audi czyli pilota widzi, a na drzwi niedaje sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego jak wyciągnąć moduł komfortu. Doczytałem tu i ówdzie, że trzeba zdemontować listwę progową i tą listwę pod nogę, a następnie odchylić dywanik. Tylko czy te listwy trzeba wyszarpać, czy muszę gdzieś śrubek szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego jak wyciągnąć moduł komfortu. Doczytałem tu i ówdzie, że trzeba zdemontować listwę progową i tą listwę pod nogę, a następnie odchylić dywanik. Tylko czy te listwy trzeba wyszarpać, czy muszę gdzieś śrubek szukać?

jak dobrze pamiętam jest tylko jedna śruba koło tej rączki do otwierania klapy silnika później trzeba szarpać najlepiej zacząć od tyłu od słupka między drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedyna śruba jest na podstopnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W najbliższej przyszłości się za to wezmę bo teraz leje na zewnątrz... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem uszkodzony moduł 8E0 959 433 AR z kodowaniem 6976 na 8E0 959 433 BD kodowanie 6859.

Po wymianie wszystko funkcjonowało jak na starym module, dla spokoju zmieniłem tak jak było na 6976.

Zastanawia mnie z czego wynika różnica 117 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam moduł komfortu 8K0 907 064 GE jaki powinienem dobrać moduł HOMELINK bo z tego co widzę to trochę ich jest na necie? Czy są jakieś zasady jakimi należy się kierować przy zakupie innych gratów w celu doposażenia auta audi a4 b8 po lifcie 2013r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czytac umiesz to jest dział ukł. elektryczny B6 B7.

Zadaj pytanie we włąsciwym dziele bo się zrobi śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moduł AR po zamianie na AS obsługuje otwieranie i zamykanie szyb z pilota? Kodowanie mam 06720 w kanale 62 wartość 15 a w blokach pomiarowych widać zmiany po naciśnieciu pilota, ale jak domykania nie było tak nie ma.

Dodam że przed zmianą korbotronika na ele szyby miałem domykanie.

Edit. Po przejechaniu się z punktu A do punktu B domykanie zaczęło działać :decayed: .

Edytowane przez norek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłym o pomoc. Na kanale 46 tj modułu komfortu pokazują mi się takie błędy:

2 Faults Found:
01559 - Drivers Door
61-00 - Won't De-Safe
01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe

Objawy są takie, że gdy moduł komfortu zamyka drzwi po przekroczniu 15km/h to potem gdy się zatrzymam i wyjmę kluczyk, nie zawsze otwiera on zamki w drzwiach. Dodatkowo tylne lewe drzwi nie reagują na przycisk otwierania umieszczonego w drzwiach (ktoś zawsze musi otworzyć klamkę od wewnątrz). I nie wiem co robić bo wyjąłem moduł był cały suchutki, więc opcję zalania go można wykluczyć. :decayed: Może miał ktoś taki problem lub wie czy problemu powinienem szukać w drzwiach czy w module (kupować nowy) ?

Mam jeszcze pytanie co do tego zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h. Czy moduł powinien zamknąć drzwi na "dobre" tj. otworzą się dopiero gdy użyje przycisku/kluczy? Bo umnie wystarczy 2 razy szarpnąć klamką ( za 1 otwiera zamek, za 2 drzwi).

Edytowane przez Mat.Rynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłym o pomoc. Na kanale 46 tj modułu komfortu pokazują mi się takie błędy:

2 Faults Found:

01559 - Drivers Door

61-00 - Won't De-Safe

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

Objawy są takie, że gdy moduł komfortu zamyka drzwi po przekroczniu 15km/h to potem gdy się zatrzymam i wyjmę kluczyk, nie zawsze otwiera on zamki w drzwiach. Dodatkowo tylne lewe drzwi nie reagują na przycisk otwierania umieszczonego w drzwiach (ktoś zawsze musi otworzyć klamkę od wewnątrz). I nie wiem co robić bo wyjąłem moduł był cały suchutki, więc opcję zalania go można wykluczyć. :decayed: Może miał ktoś taki problem lub wie czy problemu powinienem szukać w drzwiach czy w module (kupować nowy) ?

Mam jeszcze pytanie co do tego zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h. Czy moduł powinien zamknąć drzwi na "dobre" tj. otworzą się dopiero gdy użyje przycisku/kluczy? Bo umnie wystarczy 2 razy szarpnąć klamką ( za 1 otwiera zamek, za 2 drzwi).

moim zdaniem MK masz w porządku problem może być w mikrostykach zamkach zimny lut, lub ułamany któryś kabelek w połączeniu gumowym między drzwiami a słupkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam jeszcze pytanie co do tego zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h. Czy moduł powinien zamknąć drzwi na "dobre" tj. otworzą się dopiero gdy użyje przycisku/kluczy? Bo umnie wystarczy 2 razy szarpnąć klamką ( za 1 otwiera zamek, za 2 drzwi).

Otworzą się, gdy:

- wyciągniesz kluczyk ze stacyjki,

- naciśniesz przycisk odblokowania w Twoich drzwiach.

Dodatkowo, każde drzwi z osobna można otworzyć, gdy dwa razy naciśniesz klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...