Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z wykręceniem świecy


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dziś rano w swojej niuni wymieniłem 5 z 6 świec. Przy wykręcaniu 6 nie idzie cholernie ciężko. Wszystkie 5 pyknęło i popuściło bez bólu, wykręcały się przedłużką ręką. A ta ostatnia też puściła ale baaardzo ciężko się wykręca. I zwątpiłem, boje się że jak ją wykręcę to się okaże, że zrypałem gwint w głowicy. Kurna nie wiem o co chodzi, wymieniałem już 3 razy w nim świece i nic takiego się nie wydarzyło.

Co robić panowie aby nie zrobić kuku??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz delikatnie probowac, moze pusci

ona się wykręca, ale z bardzo z dużym oporem. Boję się, że po wykręceniu będzie zorany gwint w głowicy

mysle ze nie, poprostu ktos ja za mocno wkrecil i teraz masz problem

chyba ze ktos ja wczesniej zle wkrecil (zwalil gwint). jak odkrecisz to sie przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wykrecisz to sie nie przekonasz niestety

na szczescie masz dwie opcje, albo wykrecisz albo nie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do sprawdzonego mechanika niech on spróbuje. Jednak wprawa też robi swoje, też miałem podobnie przy wykręcaniu, ale kumpel dał radę :wink4: Jakiś Helmut przede mną krzywo ją wkręcił i trzeba było gwintować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do sprawdzonego mechanika niech on spróbuje. Jednak wprawa też robi swoje, też miałem podobnie przy wykręcaniu, ale kumpel dał radę :wink4: Jakiś Helmut przede mną krzywo ją wkręcił i trzeba było gwintować ...

tego się najbardziej boję. No jak mechanior gwintował to o rozmiar większy czy tylko przeleciał gwintownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko o tym, aby wykrecac ja dokladnie pod tym samym katem, jak jest wkrecona. Nie szarp na boki, nawet delikatnie.

Wg mnie istnieje DUZA szansa, ze Ci sie uda. Jakby co, posluchaj kolegow - gwintownik w ruch i po bolu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też miałem problem z jedną ciężko szło ale poszło spróbuj powoli może sie uda będę trzymał kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkręć ostrożnie gwintownik M14X1.25 i delikatnie popraw gwint

tylko nie wkręcaj gwintownika do końca, aby Ci nie wpadł do komory tłokowej

jakie zapodałeś świece ????

jezeli masz narzynkę z takim samym gwintem jak świece to popraw je przed montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jeszcze spróbuję zalać to jakimś penetratorem, odczekać chwilę i jeszcze raz odkręcić, zobaczę co wtedy. Jak to nie pomoże to wykręcam i zobaczę co dalej[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2010, 08:22_________________________________________________

dzisiaj jeszcze spróbuję zalać to jakimś penetratorem, odczekać chwilę i jeszcze raz odkręcić, zobaczę co wtedy. Jak to nie pomoże to wykręcam i zobaczę co dalej

poszło yeee!!

polałem WD40 odkręcałem pół obrotu potem zakręcałem i tak powoli do końca.

Ostatnie 2 zwoje gwintu świecy miały minimalne ślady po aluminium, ale nowa świeca wkręciła się bez żadnego oporu.

Dzięki za porady i pedał w ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden mechanior powiedziałmi mi, że przed wkręceniem świecy puszcza kroplę oleju silnikowego na gwint świecy. Twierdził, że potem łatwiej się odkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...