Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] TMC w Polsce


trzyfx

Rekomendowane odpowiedzi

cywilizacja nadchodzi :notworthy:

w drugim aucie mam blaupunkta london cd70 i tmc to bardzo ciekawa opcja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy gadacie tez myślałem ze to u nas nie działa ale parę dni temu jadę sobie autostrada A4 mam włączona nawigacje i słucham sobie radia a tu nagle wyskakuje na wyświetlaczu jakiś komunikat a z głośnika leci komunikat ze kolo Krakowa jest wypadek i autostrada jest zamknięta.

Po prosty szok , cywilizacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby ruszyło się coś w tym temacie, bo nie jestem fanem CB, a jak na razie bez niego ciężko się poruszać po naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy gadacie tez myślałem ze to u nas nie działa ale parę dni temu jadę sobie autostrada A4 mam włączona nawigacje i słucham sobie radia a tu nagle wyskakuje na wyświetlaczu jakiś komunikat a z głośnika leci komunikat ze kolo Krakowa jest wypadek i autostrada jest zamknięta.

Po prosty szok , cywilizacja .

Pewnie 22-go ogłoszą, że już działa, ale testy pewnie trwają już od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy gadacie tez myślałem ze to u nas nie działa ale parę dni temu jadę sobie autostrada A4 mam włączona nawigacje i słucham sobie radia a tu nagle wyskakuje na wyświetlaczu jakiś komunikat a z głośnika leci komunikat ze kolo Krakowa jest wypadek i autostrada jest zamknięta.

Po prosty szok , cywilizacja .

to o czym piszesz to jest funkcja w RDS która nazywa się TP/TA.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Data_System poczytajcie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TMC

prawdziwy TMC działa z dedykowaną anteną na zasadzie informacji wyświetlanej w nawigacji o zdarzeniach drogowych.trzeba ustawić odpowiedni kanał który nadaje TMC, i włączyć tę funkcję w nawigacji np. w TT na pasku z boku jest ikona z typem zdarzenia i odległością do danego zdarzenia (lub zdarzeń) jeśli nasza trasa jest dłuższa.

masz wtedy możliwość korekty trasy, która omija te wszystkie punkty.. tu nie ma komunikatów głosowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E działa to na prawdę nieźle. Podczas pobytu w Niemczech miałe okazję zaobserwować dobrodziejstwa tej technologii.

Nawigacja może reagować automatycznie na komunikaty o zdarzeniach dynamicznie modyfikując trasę lub samemu możemy o tym zdecydować przeglądając listę aktualnych komunikatów.

RNS-E informuje o zdarzeniu w postaci tekstowej, głosowej i graficznej (zaznacza zdarzenie na mapie).

Jutro system rusza u nas. Zobaczymy czy RNS-E wykryje sygnał i ikonka TMC na wyświetaczu przestanie być przekreślona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak TMC działa w małej navi DX'owej (w FIS'ie m-dzy zegarami)? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać testów, ciekawe jak to się spisze i czy będzie dopracowane? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmc.jpg

Mimo szumnych zapowiedzi w Warszawie na razie nie działa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas rzeczonej konferencji przełączą wielki przełącznik i niniejszym sygnał TMC popłynie w eter :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

U mnie ikona na wyświetlaczu rns-e nie jest przekreślona świeci sie całym czasem ale to pewnie dlatego że mieszkam bardzo blisko czeskiej granicy i odbieram dużo stacji radiowych z Czech dlatego mimo ze słucham np. radia zet wyświetla sie komunikat i pani po czesku coś gada a po polsku jeszcze nigdy nie słyszałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TMC powinno być możliwa częstotliwość do wyboru, czy w RNSE tak nie ma?

bo w moim TT mam do wyboru a nie mam RNSE więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destia Traffic to launch commercial RDS-TMC service in Poland

Destia Traffic announced today the launch of first RDS-TMC service in Poland. Commercial RDS-TMC service will be provided throughout Poland on RMF FM radio channel. Officially the service will start on May 1st, 2010 even though the service is already on air. Content of the service will, in the beginning, be basic traffic information, meaning road works, accidents, incidents and some traffic jams in cooperation with Destia Traffic`s partner Coris Varsovie. Destia Traffic will immediately start to develop the service even further. During Autumn 2010, a product called Nordic flow will be introduced to the service providing automated congestion information. For the winter 2010-2011, also Destia Traffic`s award winning product VARO will be implemented which will warn drivers about exceptional and dangerous driving conditions during winter time. The first navigation devices which will support Destia Traffic`s commercial RDS-TMC service in Poland will be on sale during April - May 2010 by leading navigation device manufacturers Garmin and Navigon.

http://www.destiatraffic.com/site/index.php?os=100&lan=en&news=e46db532-3561-43ce-bd3d-b1d3562e2ab2&year=2010

http://www.destiatraffic.com/files/pres_Poland_PR22042010.pdf

Odpowiedź na większość pytań i wątpliwości w tym wątku: commercial RDS-TMC service...:(

I jeszcze po polsku: http://www.destiatraffic.pl/site/index.php?os=100&lan=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zastanawiam, skoro nie działa u nas TMC dlaczego któraś z wielu panujących nam sieci komórkowych nie zrobi takiego systemu, coraz więcej nawigacji zespolonych jest z telefonem GSM i moim zdaniem technicznie było by to proste do wykonania, navi wysyłała by i odbierała dane o aktualnej pozycji i komunikaty przez GPRS/3G ,za drobną opłatą GSMy powinni oferować taką usługę, napewno nie obciążało by to zbytnio ich sieci, klientów by przyciągnęli i kierowcy byli by zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa bedzie jak za darmowa tv-polska hahah narobia dymu i smrodu a potem wielka kupa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...