Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Luz na pompie wspomagania


lutas

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zdjąłem pasek wielorowkowy i zauważyłem że na pompie wspomagania jest luz poprzeczny (zgodnie ze strzałkami na rysunku) ok. 1mm:

luz_na_pompie.jpg

Zdaje się że pompa sobie lekko wyje na wolnych obrotach - po dodaniu gazu wycie zanika i powraca znowu gdy silnik wróci do wolnych obrotów.

Chyba że moja diagnoza jest nietrafiona i wyje np. napinacz paska, ale obstawiam pompę jednak. Wspomaganie działa bez zarzutu.

Przymierzam się do zmiany płynu w układzie wspomagania i zastanawiam się czy szukać już innej pompy czy na razie spróbować wymienić tylko płyn.

Nie ma żadnych wycieków z pompy póki co, a wspomaganie pracuje bez zarzutu.

Czy taki luz dyskwalifikuje tę pompę czy jest to normalne ?

[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 10:43_________________________________________________Nikt się nie spotkał z podobnym problemem ? Przeszukałem nieco forum pod tym kątem - ale niczego konstruktywnego nie znalazłem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No że luz powstaje to norma... regeneracja może pomóc o ile wszystko w niej jest ok. A to że wyje znaczy że coś nie tak. Nie wyrabia się ona równo. Na łożysky u mnie że tak powiem było lekkie jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a mi ta pompka lekko piszczy a dokladniej to z niej taki maly swierszcz pod maska jak popsikalem na sworzen na ktorym jest zamontowane kolo od paska to ucichlo na chwileczke a pozniej znow zaczelo. jest tam jakies lozysko czy tylko cala pompe sie wymienia. pln w zbiorniczku jest na min i ma zielony korek wiec mam dolac zielony plyn febiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja odswieze kotleta

dzis jak wymienialem napinacz zauwazylem ze na pompie wspomagania jest luz wzdluzny czyli walek pompy wysuwa sie jakies pol centymetra do przodu w kierunku chlodnicy

moje pytanie czy to normalne czy kicha jest w pompie juz?

wszystko ndziala normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja odswieze kotleta

dzis jak wymienialem napinacz zauwazylem ze na pompie wspomagania jest luz wzdluzny czyli walek pompy wysuwa sie jakies pol centymetra do przodu w kierunku chlodnicy

moje pytanie czy to normalne czy kicha jest w pompie juz?

wszystko ndziala normalnie

Jest to normalne dla pompy wspomagania m-ki KYB przy ZF-ie taki luz nie występuje. Jak taką masz to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam. Panowie, zakupiłem sobie używaną pompę ZF z 2,5TDI (120barów) do mojej 1.9TDI (KYB 105barów). Nie wiem czy pompa wyje bo jeszcze jej nie zakładałem ale jak czyściłem ją po wyjęciu z pudełka to zauważyłem, ze jest lekki luz jak się porusza kołem pasowym pompy. Czy zaobserwowaliście przy wymianie pompy na używaną jakieś niewielkie luzy w tej nowszej? A może jest to dość normalne? Pytam, bo nie wiem czy od razu zwracać pompę czy pokusić się o zamontowanie co sie równa ze stratą nowego płynu do wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...