Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Silnik przerywa, szarpie - prośba o analizę logów


hanson1982

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem. Zaczęło się od tego, że czuć było przerywanie w trakcie przyspieszania na 4 biegu przy 2900 obr. Później zaczęło się to nasilać i teraz przerywa w trakcie przyspieszania na 3,4 i 5. Nie jest to mocne szarpnięcie, raczej częściowa utrata mocy (czasem większa lub mniejsza). Silnik nie bierze oleju. Płyn nie ubywa. Na 1 i 2 przyspiesza normalnie. Spalanie w normie. Nie czuć szarpania jak jadę jednostajną prędkością albo przyspieszam delikatnie (nawet przy 180 km/h).

Proszę o analizę logów.

Z góry dzięki...

Dynamiczne:

013

013dyn.th.jpg

011

011dyn.th.jpg

010

010lxh.th.jpg

008

008dyn.th.jpg

004

004dyn.th.jpg

003

003dyn.th.jpg

001

001dynamiczne.th.jpg

000

000dyn.th.jpg

Statyczne:

023

023stat.th.jpg

013

013stat.th.jpg

011

011stat.th.jpg

010

010stat.th.jpg

008

008stat.th.jpg

007

007stat.th.jpg

004

004stat.th.jpg

003

003stat.th.jpg

001

001stat.th.jpg

000

000stat.th.jpg

BS:

011

011bs.th.jpg

003

003bs.th.jpg

000

000bsx.th.jpg

[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 14:16_________________________________________________Jakie jeszcze logi muszę zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanson logi chyba wystarczajaco zrobiliśmy, brakuje tylko grupy 007 bo ją źle zrobilismy(za krótka) :disgust:

Mógł byś przeedytowac posta i pod każde zdjecie napisac jaka to grupa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanson logi chyba wystarczajaco zrobiliśmy, brakuje tylko grupy 007 bo ją źle zrobilismy(za krótka) :disgust:

Mógł byś przeedytowac posta i pod każde zdjecie napisac jaka to grupa :good:

Opisane NAD każdym zdjęciem :wink4:[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 14:29_________________________________________________Odebrany od mechanika, wszystko sprawdzone i jest OK

Diagnoza padła na pompowtrysk ale akurat tego nie może u siebie sprawdzić...

ktoś coś więcej może powiedzieć po logach?? jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś spuścić paliwo z baku i zalać coś porządnego? Kiedyś walczyłem z podobnym przypadkiem i inny ON rozwiązał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym problemem przejechałem już ponad 10k kilometrów, czyszczenie układu ostatnio, kilka zbiorników z preparatem do czyszczenia pompek, także na bank to nie paliwo. Cały silnik sprawdzał mechanior we wtorek. Wszystko gra ( a koleś sie zna min. robił mody Kowiemu) Stwierdził że coś przy pompkach na bank coś nie tak, pomimo że w statycznych dawka w normie bardzo dobrze wypada to twierdzi że kwasić się może dopiero pod obciążeniem przy podawaniu dużej dawki. Teraz pytanie czy gdzieś to w logach mozna sprawdzić??? Czy jest coś takiego możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale dopiero w nastepnym tygodniu, długi weekend :decayed:[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 21:47_________________________________________________gr 023 dynamiczna, zapomniałem 018 zrobić ale moze dziś dodam

http://img94.imageshack.us/img94/4494/dyn23.jpg

[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 13:12_________________________________________________Tak mi się przypomniało napisać co było: mianowicie pompka w zbiorniku a dokładnie jej wylot się zapaprał tak, że pompa mechaniczna nie mogła sobie pociągnąć odpowiednią ilość paliwa. Pompka była brudna bo po czyszczeniu układu mechanik nie założył sitka. Byłem jeszcze potem u niego na czyszczeniu i sprawdzaniu układu ale debil nie pomyślał przedmuchać pompki.

Także koledzy jak autko przerywa to nie wierzcie w padnięte pompki, to się na prawdę nie psuje. Sprawdźcie pompę i zasilanie pompek i to powinno być rozwiązanie 99% problemów z pompowtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...