Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile mam czasu na opłacenie akcyzy samochodowej??


audiii a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , sprowadziłem w piątek samochód z niemieć i muszę zapłacić teraz akcyzę ile mam czasu ?? podobno 5 dni to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 dni od podpisania umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było 5 dni od przekroczenia granicy :gwizdanie: , chyba że coś się zmieniło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze 7 dni od umowy

teraz nie odbija sie na granicy momentu jej przekroczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze 7 dni od umowy

teraz nie odbija sie na granicy momentu jej przekroczenia

no tak ale w deklaracji wpisujesz datę przekroczenia granicy bo wyliczają na ten dzień kurs waluty np. eur do wyliczenia wartości pojazdu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaplacenie masz 5 dni od PRZEKROCZENIA GRANICY. nie ma zadnego terminu 7 dniowego,anie zadnego innego odnoszacego sie do daty na umowie.

wiec nie mieszajcie w glowach i nie mylcie pojec...

a zupelnie inna sprawa jest brak mozliwosci stwierdzenia przez celnika rzeczywistego terminu przekroczenia granicy. i w praktyce nikt sie nie czepia. nawet jak masz umowe sprzed np dwoch miesiecy to wpisujesz date przekroczenia granicy sprzed 4 dni i nikt sie nie pyta. a jak zapyta to mowisz ze kupiles auto ale nie miales jak go zabrac wiec stalo tam tyle czasu i dopiero przyjechales...

ale generalnie przepis jest martwy i wazne tylko zeby np jak macie ocene rzeczoznawcy to nie byla starsza niz przekroczenie granicy bo tak troche glupio trzeba sie tlumaczyc.

czyli teoria i przepisy - 5 dni od przekroczenia granicy. praktyka -kiedy chcesz ... a nie zadne iles dni od umowy bo nie ma takich przepisow...

---EDIT

dodam ze ja placilem dobry mieisac po kupnie i zadnych uwag nikt nie robil z tego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...