Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Śruby do felg aluminiowych


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś może wie czy śruby z alu takie jak mam teraz czyli takie:

4d05906d45a264c0.jpg

podejdą do takich felg

aedbbfb0c1fc3a4f.jpg

chodzi mi o długość śruby , czy będzie trzeba kupować dłuższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej spokojnie powinny pasowac. Jest tak, ze oryginalne sruby pasuja do oryginalnych felg i nawet jak miales stalowki to mozesz uzyc tych srub tez do aluminiowych.

Sadze, ze chyba nawet ET nie rozni sie za wiele, albo wcale. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze stalówek zimówek przekładam śruby do letnich takich jak na 2 fotce bez problemu...kolejny sezon z rzędu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 206 mialem 2 kpl srub

widocznie to przypadłosć franzuzów bo w megane coupe tez miałem fo stalówek jeden komplet do alu OZ :twisted: drugi dłuzszy komplecik :grin:

ja widać Audi zadowala sie do standadowych rozmiarów felg jednym zestawem śrubek :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowita racje ma Dawid nigdy ze stalowych felg do aluminiowych zazwyczaj w alusach sa inne stozki i sa za krodkie sroby. ja mialem ze stalowek sroby na alusach i przedwczoraj w Rzeszowie w nocy kolo mnie wyprzedzilo dobrze ze bylo pozno i powoli jechalem na szczescie uszkodzilem tylko blotnik i nadkole troche spilowalo srobe chyba od wachacza i takie tam drobnostki.nigdy nigdy nigdy !!!!! jak by to byl dzien to nie chce myslec co moglo by sie stac w zyciu nie widzialem zeby kolo tak zapieprzalo przefrunelo przez wysepke na wysokosci 2 metrow, przyniesli mi je bylo 200metrow od auta .to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowita racje ma Dawid nigdy ze stalowych felg do aluminiowych zazwyczaj w alusach sa inne stozki i sa za krodkie sroby. ja mialem ze stalowek sroby na alusach i przedwczoraj w Rzeszowie w nocy kolo mnie wyprzedzilo dobrze ze bylo pozno i powoli jechalem na szczescie uszkodzilem tylko blotnik i nadkole troche spilowalo srobe chyba od wachacza i takie tam drobnostki.nigdy nigdy nigdy !!!!! jak by to byl dzien to nie chce myslec co moglo by sie stac w zyciu nie widzialem zeby kolo tak zapieprzalo przefrunelo przez wysepke na wysokosci 2 metrow, przyniesli mi je bylo 200metrow od auta .to tyle

W Audi idą te same śruby do stalówek i alumów (orginalnych oczywiście!!!!!) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w Audi są śruby z łebkiem kulistym i można je strosować do stalowych jak i alusów. Może francuzy miały stożkowe i trzeba było mieć dwa kpl. w OOOO nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja już przerabiałem jazdę na dokręconych śrubach itylko 2 śrubtrzymały - autem telepało równo. Myślałem że to tarcze z tyłu bo ogladałem i mialy iśc do wymiany na dniach i widocznie za lekko dokręciłem. Ale to moja wina a nie śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprowadziłem swoje A4 z Niemiec na nie oryginalnych aluskach i do zapasowego stalowego oryginalnego koła mam dołączone inne śruby :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie inne? może wizualnie, ale oba komplety są pewnie na przylgę kulistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie inne? może wizualnie, ale oba komplety są pewnie na przylgę kulistą

żle się wyraziłem drugi komplet więc nie zajme stanowiska bo nie porównywałem ich ale jakby były te same to po co Helmut załanczał by mi te do zapasówki stalowej, może zapas :) muszę sprawdzić i to koniecznie

08.09.2006

temat wyjaśniony wczoraj żonka przebiła koło i podczas wymiany się okazało ze nie oryginalne aluski mają śruby stożkowe a oryginalne alu jak i stalówki maja kulowe, które musiałem kupić :evil: bo te które dołączył Helmut to też stożki (debil). Faktem jest że stożkowe tez utrzymają stalówkę ale łapią ją po krawędzi otworu i jak długo tak by wytrzymalo to nie wiem mi 15 km do stacji obsługi trzymało i tam mi powiedziano że koncern VW ma kulowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek, gdy:

Wedle serwisu internetowego srubydofelg do audi A4 stosowane są 3 rodzaje śrub:

"Felga stalowa M14x1,5 - dł.gwintu 26mm - Klucz 17 kula

Felga aluminiowa oryginalna M14x1,5 - dł.gwintu 28mm - Klucz 17 kula

Felga aluminiowa nieoryginalna M 14 x 1,5 - dł.gwintu 30mm - Klucz 17 stożek"

Co mogło by się zgadzać :) W moim przypadku letnie Alu Alessio mają stożek i są dłuższe niż zimowe stalówki kula"

Postanowiłem zrobić moda felg i zamówiłem alu (robione na wzór oryginalnych :P), płaszczyzna przylegania to kula, więc śruby muszę kupić 2 mm dłuższe niż do stalówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...