Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tiptronic


energo

Rekomendowane odpowiedzi

czy to normalne ze podczas ruszania wsprzeglanie w A6 avant 2,5 tdi Q trwa b.dlugo , w zasadzie jestem w stanie wcisnac na maxa pedal gazu i zaraz potem hamulec (ta sama noga jeden po drugim) a auto prawie sie nie ruszy

wkurza mnie to podczas wlaczania sie do ruchu w miescie

pytam bo w a4 3 TDI nie mialem tego problemu

jak mozna temu ewentualnie zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak szybko umiesz przekładać nogi ;), ale u mnie tak nie jest. Autko zbiera się bardzo szybko. Choć manualem zrobiłbym to pewnie jeszcze szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa przyczyna niskiego stanu oleju w ASB. Kiedy ostatnio sprawdzałeś stan oleju w Tipie :bicz:, nie chodzi głośniej przy większych prędkościach (szum)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm trudno powiedziec czy szumi bardziej bo dopiero co kupilem bryke a oleju nie chcialem zmieniac bo kilk amiesiecy chialem wymiec na s4

A6 2,5tdi nie spelnia niestety moich potrzeb mocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokładnie to samo a4 2.5tdi... auto ma straszny dół (trwa to wieczność) przy ruszaniu z postoju i np włanczaniu się do ruchu. strasznie mnie to drazni i przeszkadza w jeździe. ponoc szybciej auto przypsieszy jak sie powoli ciągłym, ruchem wcisnie pedał gazu niz bysmy odrazu na maxa gaz wcisneli.... jesli rozwiązałeś swój problem to napisz co i jak, bo mam zamiar jechac do aso i popytac czy to tylko u mnie sie tak dzieje, czy tak moze ma byc..czy to moze wina źle złożonej skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie nie tak ze skrzynią (pojechałbym szybko na kontrolę, bo awaria Tipa może bardzo drogo kosztować)

U mnie daję na D to szybko załącza napęd (dosłownie mniej niż pół sekundy), na gaz reaguje natychmiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie nie tak ze skrzynią (pojechałbym szybko na kontrolę, bo awaria Tipa może bardzo drogo kosztować)

U mnie daję na D to szybko załącza napęd (dosłownie mniej niż pół sekundy), na gaz reaguje natychmiast

dzięki wielkie... właśnie się dziwiłem czemu taka długa reakcja, ale przypisałem to automatycznej skrzynii ... na manualu 1.9tdi ciągnie zdecydowanie lepiej. to autko było po dzwonie i coś tam w skrzyni było kombinowane.... coś z łopatakimi było nie tak :mysli: ... nie wiem, w każdym bądź razie skrzynia była naprawiana (bo chyba biegi nie wskakiwały tak jak trzeba) w krakowskim aso. auto jest jeszcze na gwarancji więc trzeba będzie udac się do panów serwisantów.... mam nadzieje że koleś nie powie mi "tak ma być w automacie" :cool:

PS. MorgothV8 ale ty masz 4.2 i konikow sporo wiecej, nie ma to jakiegos znaczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć znaczenie i pewnie ma.....

Coż nie pomogę Ci, nie jeździłem automatem z 1.9/2.5TDI, może ktoś kto takim jeżdził(jeździ?) Ci pomożę

Moim zdaniem jednak biegi powinny załączać się równie szybko jak w 4.2, tylko "kopa" powinna mieć nieco mniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest 2.5tdi automat, ale już jakis czas temu sprawdzałem to na kumpla 1.9tdi i ciagnie mu odrazu (myslalem ze to moze ma znaczenie to ze diesel) tyle ze manual.... ale w tym automacie 2.5tdi 2005 jest 2 sekundy tej pustki która daje w d*** przy próbie szybszego włącznia się do ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...