Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Dedykowany tłumik dwustonny A4 8E TDI firmy Ulter Sport


Mati_RZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając wiele tematów o rezaniu tłumika od 2,5tdi, szukałem trochę w internecie na temat gotowców.

Znalazłem dedykowany tłumik firmy Ulter, cena na stronie producenta 1000zł.

Jedynie czego sie boję to dźwięk tego tłumika, najchętniej założyłbym coś co nie zmienia dźwieku, i chodzi jak seryjny układ.

Mial juz ktos do czynienia z tym układem, bede wdzieczny za wszelkie opinie na temat dźwieku i czy rzeczywiscie nie ma problemow

z jego załozeniem.

Szczerze nie interesuje mnie przyrost mocy z powodu innego wydechu, lecz jego walory estetyczne.

Ciekawy jestem również jakby sie komponowal z dokładką zderzaka od S4

Wersja : DUET

Numer Katalogowy : 101-406/70RS

DGWeA.jpg

link do strony producenta: http://www.ulter.com.pl/index.php?show=shop&f=2&m=234&s=674#foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to dac do diesla, to ze spokojem, bo nie zmieni zbytnio dźwięku. Ciężko jest uzyskac warczenie w klekocie... chyba że się zrobi przelot, do tego stożek to się zmieni.. ale w serii dźwięk się praktycznie nie zmienia jeśli założy się markowy tłumik posiadający "coś" w środku ( te najtańsze nie mają prawie nic w puszcze )

Jeśli zależy Ci tylko na walorach estetycznych to może seria + chromowane końcówki ( nakładki ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej włożyć kpl. wydech z 2.0 tdi 170hp, albo 3.0 tdi?

Najlepiej z 2.0 tdi 170km ośki bo wtedy wszystko podchodzi p&p.

Przy wydechu z quattro trzeba troszke rure przespawać ale każdy warsztat sobie z tym poradzi.

Wygląda to tak:

hdr1.jpg

Końcówki można zawsze zmienić, chociaż mnie się takie podobają bo to w końcu diesel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze na foto, układ ultera ma końcówki z dyfuzorem, a to w jakimś stopniu zmienia dźwiek.

SIEMIAN - ogółnie chcialem sobie zycie uproscic ;p kupic takiego gotowca, zalozyc i miec spokoj, ale patent z 2.0 170hp tez dobry :)

Potrzebuje dokładke zderzaka od S4 , macie moze numer części z ETKI ? ogolnie stylizacje auta mam S4 (zderzak, progi) to i dokladke tez taka bym zalozyl, s-line jest chyba troche inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-line masz na powyzszym zdjęciu.

Z eSy ma numer

8E0807521M 1RR cena: 179.04zł

Kup sobie wydech z 2.0 tdi 170km ośki, pasuje całkowicie p&p i poprostu wytnij końcówi i przyspawaj takie jak chcesz...

To będziesz miał najłatwiejszy wariant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemian a do b6 tez pasuje p&p od 2.0 tdi 170ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasować pewnie będzie pasował, bo przecież podwozie jest takie samo. Tyle że będziesz musiał dociąć sobie otwory w zderzaku pod rury, bo w b6 tdi były schowane a dokładka zderzaka z benzyny może mieć niepasujące otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie koszta takiego wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej szukaj z 2. tdi 170hp z ośki bo wtedy jest całkowicie p&p.

jesli znajdziesz z quattro czy to 2.0 czy 3.0 to trzeba troszke przespawać.

Jak dobrze trafisz to wydech dorwiesz za 600-700zł. Do tego osłona termiczna z 70zł i myśle że jak trzeba by przespawać kawałek to tłumikaz wezmie z 100-150zł za robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy takie końcówki podejdą do wydechu w 3.0 tdi quattro, tak by uzyskać wygląd a'la S4 ?

Jeśli nie to jakie byście polecali ? Chodzi tylko o efekt optyczny S4 czyli końcówki + dyfuzor.

http://allegro.pl/item1046122524_koncowka_tlumika_ulter_z_dyfuzorem_basowa_nowy.html

Interesuje mnie podobny ukłąd jak w powyższej aukcji ponieważ w Q 3.0 tdi na każdą stronę z tłumika końcowego jest tylko jedna końcówka wychodząca. O jakiej średnicy szukać samego podejścia i jakiej średnicy samych końcówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60mm to piard-rurka, za mala srednica imho

To jaka średnica pod 3.0tdi będzie odpowiednia tej piard-rurki bo aktualnych końcówkach są dwie średnice, jedna w drugą jest wsadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie zrozumielismy, ja mowie, ze rurki te koncowe, ozdobne sa za male (60mm), jaka jest srednica wydechu 3.0tdi to nie wiem ale imho 50mm srednica wlotu to za malo, tam jest chyba 55? ja proponuje zmierzyc srednice wlotu i dobrac do tego srednice koncowki ozdobnej w okolicach 70-75mm, musialbys przymierzyc i zobaczyc czy miesci sie w zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...