Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Odczyt danych z ECU- problem


piotr-waw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcąc zdiagnozować moje autko kupiłem sobie interfejsik, który pozwala na odczyt pamięci immo oraz Ecu. W zamiarze miałem odczytanie brakującego pinu do kluczyka oraz sprawdzenie rzeczywistego przebiegu auta. Test autka taty przebiegł idealnie, udało mi się odczytać pin oraz wartości wskazań ecu i immo pokrywały się. Problem zaistniał w trakcie diagnozy mojego audi;/ jest to Audi a4 b5 1.9 110 AFN. Dane szczytywałem dołączonym do interfejsu programem VAG Commander. Troszkę się zmartwiłem ponieważ wartość wskazana na liczniku i wartość odczytana z pamięci Immo były różne... Zabrałem się za sprawdzenie Ecu - próba połączenia zakończyła się komunikatem "zmień położenie kluczyka i spróbuj ponownie" mniej więcej tak;) Próbowałem kilka razy ale nic...

Gdy tylko wróciłem do domu zagrałem się za googlowanie;) oraz uważne czytanie kolejnych lektur. W instrukcji do interfejsu napisano że jeżeli wartość immo jest różna od wskazania licznika to najprawdopodobniej wybrałem nie ten model immo. Ja wybrałem Audi a4 b5 bez komputer -> Wydaje mi się że wszystko jest, nie podoba mi się jednak ten odczyt oraz brak możliwości komunikacji z Ecu. Proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo najpierw poczytac a potem kupic a nie na odwrot ...

za chiny ludowe nie odczytasz przebiegu w swoim aucie tym kablem .... ani zadnym innym ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytałem, kablem sprawdziłem już Audi a4 b6 z 2002, ściągnełem eeprom wyciągając z niego pin do kluczy oraz prawdziwy przebieg na liczniku oraz ecu... Zaraz po zakupie testowałem również interfejs w golfie 4 z 99 roku kumpla. Wszystko działało pięknie, Dopiero problem pojawił się w audi, Czy istnieje jakiś sposób prócz książki i rzeczywistego zużycia kierownicy czy siedzeń, na sprawdzenie przebiegu auta??

Co do moich poszukiwań porostu szukałem pod innymi hasłami, dziękuje za wskazówkę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra powiedzmy, że ten sposób tego nie sprawdzę, ale w związku z tym mam rozumieć że nie ma możliwości połączenia się z Ecu tak jak to robiłem w nowszej a4?? W postach na forum nie znalazłem takiego stwierdzenia... Czy ten problem dotyczy tylko silników AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...